Minimum Bütçeyle Hard Rock / Slash Tonu

Şuan elimde Jackson Js11 ve Line 6 Spider 15 var.Benim aradığım ton aslında tam olarak Slash tonu diyebilirim minimum para harcıyarak birazda olsa güzel bir ton yakalamaya çalışıyorum aklımdakı fikir şuydu

1- Amfimi Mg15 ile değişmek
2- POD V.2
3- Gitarımı Epip. Slash LP Special II ile değişmek

Burada heralde 600 - 700 arası bir para harciyacağım.Ama aklımdaki soru işaretleri şunlar ben alıcağım lp ve prosesör ile sadece Slash tonu değil Deep Purple , AC/DC , Jimi Hendrix , Nirvana , vs. tonu alabilecekmiyim ? En mantıklı seçim benim için ne olur.Kendi gitar tonumda tercihim Slash tonu olur ama iş orada burada çalmaya geldiğinde söylediğim gruplarada gitmesi lazım mesela ben bu kombinasyonla back in black , smoke on the water , smells like teen spirit vs. çalabilecekmiyim.Şuanki gitar ve amfimle hiçbirini çalamıyorum malum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Vox tonelab denemeni tavsiye ederim.Bütçene bulaiblirsen 2. el ex yada le olmadı st alabilirsin ancak st biraz kısıtlı özellik ve çeşit olarak en uygunu ex.

Benim 600 - 700 tl gibi bir bütcem var bunun içine amfi gitar değişiminide katmak istiyorum.Strat ile Slash tonu alamam asıl hedefim normalde Slash tonu almak ama nirvana,ac/dc,deep purple,hendrix,Lynyrd Skynyrd,gary moore vs. de almak bu açıdan yaptığım kombinasyon yeterli olurmu.

Dodun fx55 distortion pedalı güzel
jacksonun manyetiklerini değiştirirsen alacağın ton slash lp specialden daha iyi olur
zaten special hem kontrplak yani gofret gitar hemde çin üretimi kalitesiz

Dodun fx55 distortion pedalı güzel manyetikleri değiştirirsen alacağın specialden daha iyi olur kendi gitarın
zaten special hem kontrplak yani gofret gitar hemde çin üretimi kalitesiz

Distortion pedalı ve manyetik bu gitarı nasıl hard rock gitarı yapabilir.Gitar hiçbirşeye gitmiyor açık ve net.Dediğim gibi ben sorunun cevabını arıyorum.Slash tonu için yaptığım kombinasyon mantıklı ama diğer hardrock rock grup ve şarkılarında bu kombinasyon götürürmü pod v2 sağlam prosesör.

Birincisi bir tonu zaten aynı şekilde klonu gibi alamazsın yaklaşırsın en fazla ki sen bir tane ton değil bir sürü grup saydın biri hard rock biri grunge hard rock için önerim dodun distortion pedalı gary moore sololarına da gider slashe de ac/dc'e de (prosesörden anlamam analogcuyum) ikincisi slash lp special seni en fazla 6ay götürür benim evimde var bir tane vasat bir gitar ağaç desen ağaç yok kontrplak kullanmışlar resmen ve çin üretimi kalitesiz burguları köprüsü, akor kaçırıyor ama görüntüsü güzel tabi tercih senin

Birincisi bir tonu zaten aynı şekilde klonu gibi alamazsın yaklaşırsın en fazla ki sen bir tane ton değil bir sürü grup saydın biri hard rock biri grunge hard rock için önerim dodun distortion pedalı gary moore sololarına da gider slashe de ac/dc'e de (prosesörden anlamam analogcuyum) ikincisi slash lp special seni en fazla 6ay götürür benim evimde var bir tane vasat bir gitar ağaç desen ağaç yok kontrplak kullanmışlar resmen ve çin üretimi kalitesiz burguları köprüsü, akor kaçırıyor ama görüntüsü güzel tabi tercih senin

Tonu aynı şeklilde alamiyacağımı bende biliyorum ama kimse bana bir dist. pedalı ve jackson js11 ile slash tonuna yaklaşıcağımdan bahsetmesin.Ve prosesörü unutuyormusunuz bilmiyorum pod v2 ile bu grupların tonlarınada çekebilirmiyim les paul'ü

Tonu aynı şeklilde alamiyacağımı bende biliyorum ama kimse bana bir dist. pedalı ve jackson js11 ile slash tonuna yaklaşıcağımdan bahsetmesin.Ve prosesörü unutuyormusunuz bilmiyorum pod v2 ile bu grupların tonlarınada çekebilirmiyim les paul'ü
Les paulden kastın specialse boss me25 ile de yaklaşırsın pod ile de bir süre sonra specialin çöp olduğunu anlarsın minimum bütçe ile dedin pedal ve manyetik değişiğimi ile yaklaşırsın olmayacak birşey değil senin elindeki gitar ıhlamur sanıyorsam alacağın special de öyle lp diyorsan alacağın gitar en kötü les paul standart olmalı

bir slash delisi daha :D.Yakın bir dostum Vox ToneLab Ex ile yaklaşmış durumda.Amt Marshall jcm 800 simulasyonu olan Amt M1 ile en yakın tona ulaşırsın.Sana slash tonu için board dizeyim.Amt M1(200 300 tl)+Mid basslı olmayan bir booster(Gain+Volume)Ts 9 falan değil yani+Slash Cry Baby Wah-Gitar Epiphone Les paul standard (Slash Sign Manyetik modifiyesi ile).Ama Gider Sansamp Gt-2 alırsan en karlı olacağın iştir. İçinde fender ve mesa simulasyonları da var.

Ben beni yıllarca götürsün demiyorum şuan ben idare etmesi açısından en mantıklı tercih gibi geliyor.Manyetik olarak ne taksam bu gitar hardrock'a gitmez işçilik olarak ep. slash ile arasında ne fark var ikiside çin üretimi.Ayrıca manyetik olarak ne takviy edilebilir manyetiğin 2. eli olmaz 2 manyetik en aşşağı 600 tl tutar pod alsam 2. el 900 civarı bir maliyet olucak neye gidicek bu emg taksan metal gitarı olur.Sey.Duncan taksan o ağaçlı gitara sey.duncan takmaya yazık değilmi.

Slash tonu diye efsaneleştirilen ton gnr dönemindeyken aldığı ton idi şimdi ise bildiğimiz Les paul manyetik Jcm üçlüsü.Alması en kolay ton bence slash tonu.al bi jcm 800 simulasyonu bir manyetik bir booster bir wah o kadar.gitardan kârın da olacak kapatırsın.600 700 harcamana gerek yok yani.

Cekersin. Bu gruplarin haricinde basta metallica olmak uzere, red hot chilli peppers, nirvana, pink floyd, led zeppelin, zakk wylde, arch enemy, tools vs gibi bircok unlu grubun tonunu da cekersin. Ayrica bu kardesimize lutfen elindeki kotu gitar ile birseyler yapabileceginden bahsetmeyin. Biraz mantikli oneriler sunun lutfen. Rica ediyorum.

Cekersin. Bu gruplarin haricinde basta metallica olmak uzere, red hot chilli peppers, nirvana, pink floyd, led zeppelin, zakk wylde, arch enemy, tools vs gibi bircok unlu grubun tonunu da cekersin. Ayrica bu kardesimize lutfen elindeki kotu gitar ile birseyler yapabileceginden bahsetmeyin. Biraz mantikli oneriler sunun lutfen. Rica ediyorum.

Dalgamı geçiyorsun ciddimisin anlayamadım arch enemy falan diyince aradığım cevabı aldım gibi.

Geri