Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

O değil de, truss rod bazı Jackson modellerindeki gibi üste meyilli imiş. Bir başlıkta baya tartışma konusu olmuştu, truss rod'u yanlış konumlandırmışsınız diye. Buyrun, güzel bir örneği oldu :D

Xray cihazı tam 90 derece üstten taramadığı için öyle gözükmüş. Yakşalık 60-70 derecelik açıyla tarıyor. Aslında rod simetrik olarak tam ortada :)

Ek olarak fotoyu ters çevirip bakmak lazım. Niyeyse güvenliğin monitörüne ters olarak yansıyor :)

Normalde bu şekilde gözüküyor :)

IMG-20170309-WA0001 copy.jpg

Son düzenleme:
Güzel gitarlar. Denk gelmişken sormak istediğim bir şey var. Uzun zamandır kafamı kurcalıyor. Gibson tarzı kafa açısı fazla olan gitarları sırt üstü yatağa veya daha sert zemine (mesela yere) yatırmak sapa zarar vermiyor mu? Bu şekilde yatırıp gitarının fotoğrafını çeken çok kişi gördüm. Ama sanki biraz sakıncalı bir hareketmiş gibi düşünüyorum.

Güzel gitarlar. Denk gelmişken sormak istediğim bir şey var. Uzun zamandır kafamı kurcalıyor. Gibson tarzı kafa açısı fazla olan gitarları sırt üstü yatağa veya daha sert zemine (mesela yere) yatırmak sapa zarar vermiyor mu? Bu şekilde yatırıp gitarının fotoğrafını çeken çok kişi gördüm. Ama sanki biraz sakıncalı bir hareketmiş gibi düşünüyorum.
Ben elimden geldiğince yatırmıyorum lp mi çünkü tellerin uyguladığı kuvvetle aynı yönde bir kuvvet uygulanıyor sapa.

Geri