Entanasyon, Floyd Rose, Sap Ayarları

Forumu biraz irdeledim ama sadece sap ayarları ile ilgili bilgilere ulaşabildim (bayada yararlı bilgiler idi). Bana acil olarak entanasyon ve tremola kolu ayarları ile ilgili bilgi lazım. Gitarın tellerini değiştirdim, Floyd Rose dibe çöktü. Gitarı komple söktüm taktım sayılır (sistemi anlamak maksadıyla) ama sonuc O RH (-) çıktı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla

Floyd rose ile ilgili inanılmaz bir başlık var forumda arayıp da bulmaman mümkün değil. Orada işine yarar birşeyler olacaktır.

Sanırım eskisinden daha ince tel taktın, FR arkaya doğru çöktüğüne göre. Ya da söküp takarken kasa içindeki yay ayarları bozuldu.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Başlık varda, benim işime yarayan bilgi yok, herkes yok bende şöyle gitar var bende böyle gitar var, artislik yapılmış, bana bu ayarlar ile ilgili döküman lazım, durum ciddi, floyd rose çöktü, ince tel takmadım senin sandığın gibi, teller 0.10 aldığımda gitarı yine 0.10 tel kalınlığına göre ayarlattırmıştım. Ama bildiğiniz gibi bu ayarları her tel değişiminde yapmak gerekiyor. Elimde bir kaç döküman olursa geniş kapsamlı artık bu ayarları kendim yapmak istiyorum, şimdi bir ayar için İstanbula mı gelelim yahu.

http://turkrock.com/ftopic45104.html

Buradan bahsediyorum, herhalde bunu görmedin.

Eğer yaylarla oynamadıysan, teller aynı kalınlıkta ise ve de akordun da doğruysa teorik olarak FR de yerinde olmalı. Biryerde yanlış yaptığın birşey olmalı kendi kendine çökmez FR tel kalınlığı değiştirmediysen. Ben de ilk kurcaladığımda 6 saatte ancak tutturmuştum ayarı, 3 kere tel kopartarak ama şimdi 20-25 dakikada hallediyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet, verdiğiniz linkteki başlığa ben hiç bakmamıştım, gerçektende inanılmaz.
Hem sana hem konuyu yazan arkadaşa teşekkürler.

Geri