Amfimi Kabin Olarak Kullanabilirmiyim ? (tech21 Trademark 60)

Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi "tech21 trademark 60" amfimi kabin olarak kullanabilir miyim ? Yapmak istediğim, bas gitar, mikrofon, bateri, elektro gitarı bir miksere bağlayıp mikseride amfiye bağlamak ?
Untitled-1.jpg

Yapmak istediğim tam da bu :)

Birde arka kısımda bir kaç giriş var işlevi nedir bilen arkadaşlar bilgilendirse çok sevinirim.

awdwa.jpg

Headphone dediği kulaklık, Speaker dediği amfine ekstra 8 ohm luk kabin bağlantısı sağlayabilmen için. Ground lift ise eğer topraklama bir problem varsa bir miktar önüne geçebilmek adına. Direct out ta adı üzerinde amfiyi miksere bağlayabilmek adına.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bişey olmaz, Efektlerini kapat, Gaini kapat Ver master i, Frekansları da flat, yani ortada birleştir gitsin bu yolla inputtan girebillirsin. Ses kalitesi tabi ki düşecek. Aksini bekleme. Bir bas bir gitar bir mikrofondan bahsediyorsun ve bunları mikser araciliği ile görevi sadece tek bir gitar için tasarlanmış bir mimaride kullanıyorsun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bişey olmaz, Efektlerini kapat, Gaini kapat Ver master i, Frekansları da flat, yani ortada birleştir gitsin bu yolla inputtan girebillirsin. Ses kalitesi tabi ki düşecek. Aksini bekleme. Bir bas bir gitar bir mikrofondan bahsediyorsun ve bunları mikser araciliği ile görevi sadece tek bir gitar için tasarlanmış bir mimaride kullanıyorsun.
Anladım hocam, şimdi sonuçlar az çok tahmin ettiğim şey fakat tech 21 markasının power engine 60 modelide var, onu sadece kabin olarak kullanabiliyorsun, acaba bunda da kullanmak mümkün mü diye merak etmiştim.

Yukarıdaki arkadaşımız bahsetmiş, Fx send return kısmından sağlıklı bağlantıyı yaparsan Amfinin Preampini devre dışı bırakırsın, Yani sadece kabinli bir power amfi olarak kullanabilirsin. Ben eski 2x12 hoparlörlü amfimi senin dediğin gibi kullandım bir süre ev provalarında. Sonuç gayet keyifli oluyor. Abartıp vokal, gitar prosesörü ve dolayısı ile gitar, bas falan girip çalıyorduk. Amfinin eq larını flat yaparsan, mikserden her kanal için zaten tonlama yapabiliyorsun.

Yukarıdaki arkadaşımız bahsetmiş, Fx send return kısmından sağlıklı bağlantıyı yaparsan Amfinin Preampini devre dışı bırakırsın, Yani sadece kabinli bir power amfi olarak kullanabilirsin. Ben eski 2x12 hoparlörlü amfimi senin dediğin gibi kullandım bir süre ev provalarında. Sonuç gayet keyifli oluyor. Abartıp vokal, gitar prosesörü ve dolayısı ile gitar, bas falan girip çalıyorduk. Amfinin eq larını flat yaparsan, mikserden her kanal için zaten tonlama yapabiliyorsun.

Bizimde maksatımız aynı, arkadaşlarla evde çalmak istiyoruz. :) Cevaplarınız için çok çok teşekkür ederim.

Geri