Presonus Studio One Kullanıcıları Var Mı?

Arkadaşlar merhaba, bir hafta önce studio one itwo aldım , kullanan arkadaşlar varsa bilgilerimizi paylaşmak isterim, daha yeni aldığım için çözme aşamalarındayım ancak takıldığım yerler var . yardımı olabilecek kullanıcılar var mı? Şimdiden teşekkürler..

Presonus Audiobox iTwo demek istediniz sanırım, PC ve MAC ortamının yanı sıra IOS da destekleyen bir ses kartı, iPad Air için kardeşime almayı düşünüyorduk, o ara baya incelemiştim ama onun yerine Roland Duo Capture Ex aldık, kendim ise masa üstü PC sistemi için E-MU 0404 kullanıyorum, her 3 ses kartınında mantığı hemen hemen aynı, Roland ve E-MU'da fazladan bir kaç ayrıntı var o kadar.

Presonus Studio One yazılımını da kısa bir süre kullandım, Reaper daha pratik geldiği için orada devam ediyorum, DAW programlarının çalışma mantığı ve hatta menüleri içerisindeki isimlendirmeler bile, ufak tefek farklılıklar olsa da genelde aynıdır, sorun neydi, elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Presonus Audiobox iTwo demek istediniz sanırım, PC ve MAC ortamının yanı sıra IOS da destekleyen bir ses kartı, iPad Air için kardeşime almayı düşünüyorduk, o ara baya incelemiştim ama onun yerine Roland Duo Capture Ex aldık, kendim ise masa üstü PC sistemi için E-MU 0404 kullanıyorum, her 3 ses kartınında mantığı hemen hemen aynı, Roland ve E-MU'da fazladan bir kaç ayrıntı var o kadar.

Presonus Studio One yazılımını da kısa bir süre kullandım, Reaper daha pratik geldiği için orada devam ediyorum, DAW programlarının çalışma mantığı ve hatta menüleri içerisindeki isimlendirmeler bile, ufak tefek farklılıklar olsa da genelde aynıdır, sorun neydi, elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.
aldığım ürün ; MyDukkan.com :: PreSonus AudioBox iTwo Studio :: Kayıt Paketi
Dostum ben mp3 formatındaki backing track'imi programa atamadım temel olarak ve bir de enstrüman kullanırken midi klavyem henüz yok qwert klavyeyi açayım davul yazmak için dedim ancak olmadı, youtube'de izlediğim kadarı ile de olmadı malesef :(

aldığım ürün ; MyDukkan.com :: PreSonus AudioBox iTwo Studio :: Kayıt Paketi
Dostum ben mp3 formatındaki backing track'imi programa atamadım temel olarak ve bir de enstrüman kullanırken midi klavyem henüz yok qwert klavyeyi açayım davul yazmak için dedim ancak olmadı, youtube'de izlediğim kadarı ile de olmadı malesef :(
Studio one Artist mi kullanıyorsun şu an? Eğer öyleyse o programa mp3 import yok. Pro versiyonu alman gerekiyor ( ya da biliyosun napacağını :)) Studio One 3 çıktı onu halledebilirsen bi yerden yeşillen, artist versiyonu çok kısıtlı yanlış hatırlamıyorsam.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Studio one Artist mi kullanıyorsun şu an? Eğer öyleyse o programa mp3 import yok. Pro versiyonu alman gerekiyor ( ya da biliyosun napacağını :)) Studio One 3 çıktı onu halledebilirsen bi yerden yeşillen, artist versiyonu çok kısıtlı yanlış hatırlamıyorsam.
Studio one artist olabilir benimki , kurulumu eşim yapmıştı akşam ayrıntılı bakıcam dostum programda daha yeniyim de şimdiden teşekkürler..

Merhaba, ben de studio one artist kullanıyorum. Mp3 olarak ses dosyası ekleyemiyorsunuz. Bunu bir audio converter kullanarak wav formatına çevirmeniz gerekli. Bu çevirmeyi yaptıktan sonra "song" kısmından "import file" diyerek ses dosyasını kanala yükleyebiliyorsunuz. Kolay gelsin. @sade_78

Arkadaşlar Studio One Artist konusunda yeterli açıklama yapmış zaten, ben de davul yazma konusunda şöyle bir öneri vereyim, midi klavye olmadan o işlem biraz sıkıntılı, EZ Drummer veya Addictive Drums vb yazılımları kullanmanı tavsiye ederim, bunların içerisinde hazır looplar var, yapmak istediğin müzik türlerine göre bateri sesleri mevcut, çaldığın parçaya göre davul hızlarını ayarlayıp, birden fazla loop'u birleştirebiliyorsun. Bir de yanlış hatırlamıyorsam, ekran klavyesiyle davul yazmak yerine burada baterinin istediğin parçasına mouse'la tıklayarak da kayıt yapabiliyordun sanırım.

Arkadaşlar Studio One Artist konusunda yeterli açıklama yapmış zaten, ben de davul yazma konusunda şöyle bir öneri vereyim, midi klavye olmadan o işlem biraz sıkıntılı, EZ Drummer veya Addictive Drums vb yazılımları kullanmanı tavsiye ederim, bunların içerisinde hazır looplar var, yapmak istediğin müzik türlerine göre bateri sesleri mevcut, çaldığın parçaya göre davul hızlarını ayarlayıp, birden fazla loop'u birleştirebiliyorsun. Bir de yanlış hatırlamıyorsam, ekran klavyesiyle davul yazmak yerine burada baterinin istediğin parçasına mouse'la tıklayarak da kayıt yapabiliyordun sanırım.

Sanırım bu programı indirmek ve studio one içinden açabilmek lazım değil mi?

Son düzenleme:
Evet, Toontrack sitesinde üyelik açarak alttaki linke gelin, oradan try now seçip demo sürümü deneyebilirsin. 2 gigabyte kadar bir download yapar. Beğenirseniz satın alabilir ya da malum yerlerden full sürümü de indirebilirsiniz.

EZdrummer 2 | Toontrack

Rica ederim, bir de şu linkteki gibi müzik tarzlarına göre davul kitleri var, hepsini almak baya sıkıntılı ve toplamda 20-30 gb yer kaplıyordu sanırım, son güncellemelerle birlikte artmış da olabilir. Bunlar demo sürümü içinde yok, sadece 3-5 örnek şeklinde verilmiştir ama toplamda demo sürümü içinde de baya bir loop var, kitlerden herhangi birini yükleyince ana program olan EZ Drummer içinde otomatik olarak listesinde görünüyor.

EZX Expansions | Product Categories | Toontrack

Geri