Ankara'da Yaşıyorum Piyano/klavye Çalmayı Öğrenmek Istiyorum Önerileriniz Nelerdir ?

'Müzik - Genel' forumunda AyKenDuu tarafından 4 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhabalar, Ankara'da yaşıyorum. Yaklaşık iki yıllık bir gitar bilgim var. Bana Piyano/Klavye öğretecek birini arıyorum ama şöyle bir isteğim var. Sevmediğim müzik türlerini çalmak istemiyorum . Zaten onları çalarken sıkılıyorum ve öğrenmem çok yavaşlıyor ve sonunda pes ediyorum. O yüzden bana bunu Rock parçalarıyla örneğin Queen, Radiohead , Muse Pink Floyd vs. ile ağırlıklı öğretecek birilerini arıyorum. Biliyorum bilmediğim parçalar da öğrenmek zorundayım ama en azından zevk alacağım müzik türleriyle bana öğretecek birini arıyorum . Yardımcı olursanız sevinirim.
   
 2. Piyano eğitimi alarak başlamanızı tavsiye ederim, zira teknik ne kadar doğru olursa şarkı o kadar iyi icra ediliyor, piyano gitar kadar esnek bir enstruman değil. Ses nasıl çıkarsa çıksın mantığı yok, başparmağın gitarda görünüp görünmemesi gibi alışılmış tartışmalar yok. Kuralların çoğu dayatılır, ama öğrendiğinizde gitardan rahat gelebilir. Hoca ile konuşursanız dersin bir kısmında istediğiniz tarza yönelik çalışılabilir.
   
 3. Yanlış anlaşılma oldu galiba ben zaten gitar çalıyorum :D . Fakat bunun yanında piyanoda öğrenmek istiyorum. Ve bana anlattığım türde eğitim verebilecek bir hoca arıyorum.
   
 4. Gitarla kıyaslama yaptım, 2 yıl bende çaldım, kıyaslama imkanım olmasa tavsiye vermem zaten:) şöyle yapabilirsiniz, klavye çalıp program yapan insanlarla iletişime geçerseniz daha iyi olabilir, hepsi düğün klavyecisi değil ve aralarında çok iyileri var
   
 5. Tamam sağ olun :D . Forumda öyle birileri varsa benle iletişime geçerlerse sevinirim.
   

Bu Sayfayı Paylaş