Aile durumları...

'Forum Meydanı' forumunda Four tarafından 1 Şubat 2004 tarihinde açılan konu

aile durumunuz nasıl?

1. ayrı

99.9%
  2. birlikteyiz

0.1%
  1. bu sıralar özellikle aile kavramı dünyada bitti gibi görülüyor
    aileniz size gereken ilgiyi gösteriyorlar mı?
    görüşleriniz...
    brezilya dizisi gibi oldu ama neyse artık

2. ben yıllardır annemle birlikteyim.Babamla hiç yaşamadım. gerçi bunun bazen biraz eksikliğini yaşıyorum ama.
    Ama annem benim herşeyim. eh kadın büyüttü, okuttu.. neler çektim çocukken.. yokluk içinde bir hayat, tek odalı bir evde 4 kişi.
    Allah'a şükür şimdi iyiyim.

3. aile... aynı anda en güvenli , en sıkıcı,en huzurlu,en cehennem gibi yer.

4. Ailemi asla cehennem gibi görmedim.Hayatınızda her zaman yanınızda olacak,sizi destekleyecek,tecrübeleriyle size yol gösterecek,sizi asla satmayacak,yokluğundan bile olsa verip sizi kurtaracak,size ne olursa olsun tereddütsüz müdahele edecek,koruyacak,en zor zamanlarınızda en önemli işlerini bırakıp gene sizinle beraber olacak tek topluluk,tek insanlar,ailenizdir.

En azından benim için...Onlara çok şey borçluyum.

5. Ailemle hep birlikteyiz yada ben öle sanıyorum... ama genede benim için ellerinden geleni yaptıklarından eminim.. bazen beni korumak için bazı şeyleri kısıtladıkları zamanlarda olmuştu...
    hatta çekilmez bir hale bile gelebiliyorlar....

Ama beni bu yaşa kadar büyüttüler sırf bunun için bile aileme hala bir hayat borçluyum.....

6. 9 yıldır ailemden ayrı yaşıyorum.Hayatta her an her şey olabilir...Saygı ve sevgilerimle...

7. Ailemle yaşadığım söyleniyor. Sabah 5 dakika anneyi, akşam 10 dakika babayı öğün vakti görüp üst katta kendi hayatıma çekiliyorum. Hem aileyle olup hem tek yaşamak güzel.

8. yani benim de öyle birşey aile durumum :lol: :lol:

9. Yaklaşık 2 senedir ayrıydım annemden ama şimdi yanıma geliyor Ankara ya.Şu an başka hiç bir şey beni bu kadar mutlu edemezdi herhalde...

10. hep ailemle birlikteydim bundan sonra da öyle olacak. ayrılmaya niyetim yok.

11. gerçekten de önemli yeri var ailenin insanın kişiliğinde...
    ben de birlikte yaşayanlardanım ama birlikte oturmuyoruz; ben odamda annem ve babam salonda... en azından aynı çatı altında olmak da birşey... kafalarımız benim yaşım gereği pek de uyuşuyor denemez ama yine de ailemi seviyorum
    sırf annem yüzünden şu an dövmeye ve küpeye sahip değilim... istemiyor ama artık ısrarlarım doğrultusunda yaptırma izinini kopardım, aslında evden çıkıp yaptırıp eve gelebilirim ama bu ailemin bana olan güvenini sarsar ki bu da bayağı kötü bir durumdur!!! sonuçta bu dünyada her türlü pisliği yapsanız dahi yine de yüzünüze gülümseyecek insanlardır aileniz... zaten isteseniz de pislik yapamazsınız :) :D :)

12. Bence de ayrılma, kurda kuşa yem olursun sonra.

13. ben 2 yıldır ayrı yaşıyorum.ilk zamanlar hoş ve güzel geliyordu.şimdi ise yanımda olmalarını tercih ederim

14. Ailemden ayrılmak için can atmıyorum... Ayrılmamak içinde can atmıyorum ama ;) İnsanın hayatta her türlü tecrübeyi yaşaması lazım ama... "Aile" konusuna gelince, hayatta çıkarsız sana istediğin herşeyi verebilen, vermek için çabalayan kişiler topluluğu.. Kıymetini bilmek lazım...

15. aile iyi olur

16. Ailemle aram çok iyidir.Tabikide her ailede olduğu gibi bizdede sorunlar oldu.Bana hiç bir zaman kısıtlama getirmediler.Ama bu ilgilenmedikleri anlamınada gelmiyor aksine benimle her zaman ilgileniyorlar.
    Bazen onların bana verdiği değerin karşılığını onlara veremiyorum.Ve bunu yaparken farkında bile olmuyorum.Ama sonra kafama "dank" edince çok üzülüyorum.

17. Şöyle anlatayım berbat.

18. ailem birarada olduğu için ve aslında annem ve babamın bana kattığı farklı yönlerden dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum...

aile çok önemli, keşke kimsenin ailesi ayrı olmasa derim.. bazen insan bıkar ailesinden filan, kızar ama sanırım en kötü anlarında hep yanında olan ailedir..

sanırım despot bir babam ve anlayışlı bir annem var, bu yüzden ben de ortası birşeyim...

herkes ailesine gereken değeri versin derim...

19. dünyanın en gerici, en faşist, en berbat kurumu: aile

20. annemden ayrı yaşıyorum..üniversite dolayısıyla..yokken çok özlüyorum ama beraberken de 2günden fazla geçinemiyoruz..yine de birisinin herkoşulda arkanda olduğunu bilmek çok güven verici..şimdi de abimle(rockoonla) beraber yaşamaya basladım..çok eğlenceli olucak :))