Bugera Amfiler

Öncelikle böyle bi başlık varsa kusura bakmayın aradım bulamadım. Bu amfiler nasıldır? Peavey klonu olanını satın almayı düşünüyorum. Yanılmıyorsam 6262. Ama nette okuduguma göre Behringer ınmış Bugera, ve işçiliği vs çok kötü bozuluyor diyorlar. Herhangi bi Bugera amfisi olan bilgilendirebilirse sevinirim. Ya da denemiş olan arkadaşında vs.

Ben 6262 infinium olanı kullandım. Jet City ile birlikte en beğendiğim f/p amfilerinden biri oldu. Burdaki satış fiyatlarını bilmiyorum fakat yurtdışı fiyatları üzerinden konuşursam, geçenlerde bugeranın tüm bu tip 333 6262 Trirec gibi kafa amfileri 250 dolara düşmüştü. Peavey 6505 1000 dolardı arada tam olarak 4 katı fiyat farkı vardı. Doğal olarak gözü kapalı tercih edilebilir durumdaydı. Şimdi baktığımda Bugera 6262 550 dolar, Peavey 6505 900 dolar gözükküyor. Arada 350 dolar fark var. Şu durumda kesinlikle tercih edilmez :)

Bozulduğunu görecek kadar uzun kullanmadım ses seviyesi yüzünden (malum 120W amfi ve apt dairesi) elden çıkarmak zorunda kaldım. Bende internette çokta uzun olmayan kullanım süreleri sonucunda sıkıntılar gösterdiğini okumuştum. Ama millet 1200 dolar asgari ücret alıp 250 300 dolarına bu amfiyi aldığı için pek koymamış. Bizde herzamanki gibi uçuk fiyatlar çıkıyor...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben 6262 infinium olanı kullandım. Jet City ile birlikte en beğendiğim f/p amfilerinden biri oldu. Burdaki satış fiyatlarını bilmiyorum fakat yurtdışı fiyatları üzerinden konuşursam, geçenlerde bugeranın tüm bu tip 333 6262 Trirec gibi kafa amfileri 250 dolara düşmüştü. Peavey 6505 1000 dolardı arada tam olarak 4 katı fiyat farkı vardı. Doğal olarak gözü kapalı tercih edilebilir durumdaydı. Şimdi baktığımda Bugera 6262 550 dolar, Peavey 6505 900 dolar gözükküyor. Arada 350 dolar fark var. Şu durumda kesinlikle tercih edilmez :)

Bozulduğunu görecek kadar uzun kullanmadım ses seviyesi yüzünden (malum 120W amfi ve apt dairesi) elden çıkarmak zorunda kaldım. Bende internette çokta uzun olmayan kullanım süreleri sonucunda sıkıntılar gösterdiğini okumuştum. Ama millet 1200 dolar asgari ücret alıp 250 300 dolarına bu amfiyi aldığı için pek koymamış. Bizde herzamanki gibi uçuk fiyatlar çıkıyor...
Anladım hocam teşekkür ederim, Yurtdışından amfi getirtebilirsem 5150 ya da 2. el bi warhead düşünüyorum ama olmazsa yine burdan 6262 almak zorunda kalacagım ^^

Amfi aradigim su surecte bana da Izmir'de bi magazada denk geldi. Bir an icin dusundum sonra fark ettim ki 120 wattmis :D Ipin ucundan döndüm resmen, mahallenin camlarini indirecektim neredeyse. Benim de merak ettiğim bi marka.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amfi aradigim su surecte bana da Izmir'de bi magazada denk geldi. Bir an icin dusundum sonra fark ettim ki 120 wattmis :D Ipin ucundan döndüm resmen, mahallenin camlarini indirecektim neredeyse. Benim de merak ettiğim bi marka.
Kafamı bulandıran tek şey o işçiliği kötü olayı işte, hoş infinium modellerinde o ucuz işçilik gitti diyorlar ama güvenemiyor insan ses olarak aşırı beğendim Ola Englund'un review vardı hoş ham kayıt değildir ama yine de insanın ağzı sulanıyor. Watt konusuna gelince de attenuator iş görür herhalde :LOL:

Bugera 6262 kullandım yaklaşık 3 ay kadar stok lambaları ile pek tutmamıştım arkadaşım modifiye etmek için benden satın aldı. preamp tüplerini tungsol poweramp tüplerini jj olarak değiştirmişti bizim bir arkadaş işlem sonrasında denediğim zaman gerçekten ton oturmuştu ve o hali ile tekrar satın almak istemiştim ama satmadı :D bir ürünü alıp başka markalarla kıyaslama yaparsanız içinden çıkılmaz bir hale geliyor durum, her markanın bir ton karakteri ve ürün işçiliği var bazen kötü işçilikler muazzam tonlar verebiliyor. sık kullanıma bağlı olarak bozulmalar oluyor deniliyor ama önemli olan kullanım koşullarına dikkat ediliyormu genelde insanlar az para ödiyerek aldığı ürünlere özen göstermezler :D

Eskiden şikayet boldu. Ama bunca yıl içinde Bugera sanırım kaliteyi az çok yükseltmiştir sanırım. Sahnede kullanıp veya saatlerce sese yüklenip trafoları zorlamayacaksan evde gider büyük ihtimal. Ama çıkış trafosu yansa, iyi bir çıkış trafosunu sadece getirmenin maliyeti nereden baksan temiz 350-400 dolar civarı. Bunu da göz önünde bulundur.

Hakan abi,bir sorum olacak da sana gene biraz araştırdım ama gene de sana bir danışayım diyorum bugera amfi buldum bir tane bugera 6262 infinium head beğendim baya da forumu okudum o kadar kötü yorumlar var ki teknik açıdan senin bir fikrin var mı acaba sen de yeni serilerinde artık böyle şeyler çok sık olmuyor falan demişssin bir konuda zamanın da ama bir sorayım diyorum gene de sana

hortlatalım konuyu;) yıl 2022 aradan 7 yıl geçmiş.. geçenler de kafa amfisini aldım; harika bir amfi nesini beğenmezler anlamadım;) jcm 900 ile neredeyse aynı tonları veriyor; malzeme kalitesi de gayet iyi; 10 15 yıl önce ki ön yargıları yıkma postu olsun bu:)

hortlatalım konuyu;) yıl 2022 aradan 7 yıl geçmiş.. geçenler de kafa amfisini aldım; harika bir amfi nesini beğenmezler anlamadım;) jcm 900 ile neredeyse aynı tonları veriyor; malzeme kalitesi de gayet iyi; 10 15 yıl önce ki ön yargıları yıkma postu olsun bu:)
Vaktiyle sıkıntıları vardı belli bir serinin (herhalde Mesa Rectifier çakması olanlardı, şimdi emin değilim...), o epey bir ön yargı oluşturdu. Trafosunda problem mi vardı, öyle bir şeydi..
Ben bir tanesiyle çalmıştım bir stüdyoda, çok fizzy gelmişti. o zamandan beri pek yanına uğramadım bu markanın.

Hangi modeldi?

Ben zamanında 1990 almıştım, o zaman Infinium serileri falan da yoktu o kadar önce. Baya baya iyi amfiydi ton olarak. Çok uzun kullanmadığımdan dayanıklılığı için birşey söyleyemem ama. Sonuç olarak ihtiyacım olsa gözüm kapalı tekrar alırım.

Eğer bir prova stüdoyosunda bugera amfi gördüysem otomatik olarak moralim bozuluyor.Bu kadar tatsız bir lambalı bir amfi denemedim.Bir kez değil hem de çok kere başıma geldi.

Eğer bir prova stüdoyosunda bugera amfi gördüysem otomatik olarak moralim bozuluyor.Bu kadar tatsız bir lambalı bir amfi denemedim.Bir kez değil hem de çok kere başıma geldi.
Drive ları hard rock tonlarına uygun; bi mesa Marshall gbi drive a sahip değil. Ama clean tonları başarılı; zaten genelde setup ile kullanılır bu amfiler. Slash bile amfisine drive bağlıyor (jcm 900)

Geri