Ünlü Gitaristler Ne Marka Gitarlar Kullanıyor?

'Elektro Gitarlar' forumunda ssadrazamm tarafından 18 Ekim 2006 tarihinde açılan konu

1. duman,teoman,sebnem ferah,cilekes,manga,kurban,panik,pinhani,ısıgın yansıması,ogun sanlısoy vb. rock sarkıcıları ne marka electro/bass gitarlar kullanıyor bilenler yazarsa sevinirim

2. başlığı şarkıcı değil de müzisyen olarak değiştirsen sanırım daha iyi olacaktır. steve vai şarkıcı mı, değil?
    ama iyi bir başlık olmuş, çünkü devamlı ünlü müzisyenlerin ekipmanları soruluyor bu forumda. ayırca bunun için www.guitargeek.com sitesi de var (her ne kadar güncellenmese de).
    ben aklıma ilk gelenleri söyleyeyim.
    mike stern==>yamaha pasifica 1511 ms
    frank gambale==> yamaha aes fg
    (fanatik miyim neyim? :))

3. duman,teoman-fender
    şebnem ferah-ESP
    çilekeş-gibson,ibanez
    manga-ibanez,washburn
    kurban-gibson,fender,jackson
    panik-Deniz'in gibsonları ;)

4. vardı galiba böyle bi başlık. ya da bana öle geldi :S

5. manganın gitaristinin kullandığı washburnün modelini biliyomusunuz?

6. kenan doğulu - parker :)
    ayna - ibanez :)
    pantera: washburn,dean
    children of bodom:esp (alexi nin custom jacksınları da var)
    arch enemy:esp
    metallica:sahnede esp studyoda jackson, gibson
    slipknot:bildiğim kadarı ile ibanez,bc rich
    incubus:prs
    erkin koray:beyaz gibson :) ibanez
    deftones:esp
    megadeth:eskiden jackson simdi esp

7. slipknot: charvel, esp
    incubus: custom fender jazzmaster (mike prs'yi bıraktı artık)

8. çilekeşte alinin kullandığı esp yanılmıyorsam gibson değil.
    washburn ünde modelini hatırlamıyorum ama washburn ün tek 7 tellisi olması lazım.zaten ucuz bir gitar amerikada 190$ filandı.türkiyede 700$ diyolar.bir ara amerikadan getirtmeyi düşünmüştüm.

bu arada bildiklerim

duman ==> kaan --> fender stratocaster
    batuhan mutlugil --> fender telecaster

çilekeş ==> ali --> ibanez rg 7321 (manyetik takviyeli)
    görkem --> gibson les paul

metin türkcan ==> b.c.rich

kurban ==> deniz --> ESP ve gibson
    özgür --> fender stratocaster

demir demirkan ==> ibanez RG 570 yanılmıyosam (mayetiklerde X2N biri diğerini hatırlamıyorum)
    bide beyaz fender stratocasterı var.
    serdar öztop ==> çağlayan örge el yapımı bir elektro ve bir tanede çift sap elektro gitarı vardır.

bora ulusoy ==> cort x costum ve cort m 600

mor ve ötesi ==> gibson ve fender stratosacter

gripin ==> fender telecaster

kargo ==> gibson les paul ve fender stratocaster

manga ==> washburn ve k7

teoman ==> şimdiye kadar fenderin çeşitli gitarlarını kullandı.

pilli bebek ==> gibson les paul

vega ==> fender telecaster

yabancılardan ise

korn ==> K7

nirvana ==> fender

metallica ==> genelde ESP ama saymakla bitmez.:D

9. Metallica sahnede ESP kullanıyor ama Some Kind Of Monster belgeselini izleyenlerde bilir adamlar kayıtta eline bile almyor ESP yi...

10. çilekeşin gitaristinde Gibson Voodoo Les Paul var,vokalde de Epiphone Les Paul standart..

Teoman'ın onlarca vintage gitarı var,bi posterinde özellikle bi Washburn semi-hallow vardı,inanılmaz hoş gitardı...

Kargonun vokalde de G&L ve PRS var gitaristin gitarı Gibson Les Paul Custom..

Demir Demirkan Fender Jeff Beck Strat ve Ibanez RG570...

Mor Ve Ötesi vokalde Fenderin bi imzalı modeli var tam hatırlamıyorum,gitaristte de Epiphone Les Paul LTD ve Gibson Les Paul Deluxe

11. Özlem Tekin Akustik olarak::: Fendrock
    Elektro olarak... ibanez Rg ve gibson'u var bi tane daha vardı hatırlamıyorum. Ama öz genelde Akustik kullanıyor.

12. ben bodrumda konuştuğumda oviation kullandığını söylemişti...

13. dediğim gibi hatırlamadığım o olsa gerek. :lol:

14. büyük ihtimalle

akustik tercih etmesinin nedeni de hem evde çalışırken hemde konserde rahatça kullanabilmesi imiş..

15. shakira fender kullanıyor allı pullu bişiydi :D

16. metallica :

james gibson, genellikle custon shop oluyor.. esp ve fender kullanıyor birde el yapımı bir explorerı var bilirsiniz kızılımsı renkli bişi

kirk gibson tekrar ediyorum yine custom shop(ah ah:D) esp jackson fender hatta ibanez çalarken bile görülmüştür :D

17. Özellikle load albümünde metallica nın fender kullandığına dair iddaya bile girebilirim çünkü hem sound farkediliyor hem de albüm kapağındaki resimlerde var ve kirk in fender kullandığına dair yazı okumuştun biryerde. Ayrıca unforgiven 2 klibinde james, disappear klibinde de kirk fender kullanıyor. Ama özellikle reload dan sonra kayıtlarda ağırlıklı olarak gibson, sonra da esp kullanılmış sanırsam.

Bu Sayfayı Paylaş