Ünlü Gitaristler Ne Marka Gitarlar Kullanıyor?

melihbozkurt84 demiş ki:
masterofpuppetsasd demiş ki:
soyle diyelim.mor renkli ve sirket sarkısının klibinde kullandığı jeff beck stratocaster.

evet o mor gitarın hastasıyım ben.çünkü mor en sevdiğim renktir.:D

Grubun ismi ordan geliyo olabilir :D

Harun Tekin'in elinde Fender Mor :D Strat ve Yamaha akustikten başka bi gitar görmedim ben..17 yaşındayken çektikleri ilk klipte bile o gitar var elinde...Gitaristse her albümde gitar değiştiriyodu en sonunda Gibson'u alınca bıraktı diğerlerini..

şu 3 gitar kraldır bence biri jamesin kullandığı esp jh3 modeli, ikincisi yine jamesin kullandığ esp truckster bir diğeri ise kirkün de fade to black şarkısında görülebilir bu 3ü bence muhteşem gitarlar

Fade to black live de hangi live dir bilmiorum:) kirk ün les paul u ESP idi!!Ayrıca I disappear da ki fender yeşil kirk ün ilk gitarı !!!
16 yaşında alıyor kendisi o gitarı!!
Metallica nın esp lerinden daha güsel bi ltd "gl600" biliorum "yine" de deniz kullanıo!!!İsteyenlere resmini gönderebilirim!!Msn den

ama benim favorim "esp sv" üçgen ve "eclipse 1" lespaul

ilk mesajlardan birinde yazıodu metin türkcan=b.c. rich die!!O b.c. rich deil!!Özel yapım bir gitardır!!Türk yapımı!!sebo da ibanez falan çalıo jem gıcık oluyorum eline hiç yakışmıo!!bi de charvel var yıllanmış artık gençliğinden beri kullanıo!! :D :D :D

enes78 demiş ki:
Fade to black live de hangi live dir bilmiorum:) kirk ün les paul u ESP idi!!Ayrıca I disappear da ki fender yeşil kirk ün ilk gitarı !!!
Metallica nın esp lerinden daha güsel bi ltd "gl600" biliorum "yine" de deniz kullanıo!!!İsteyenlere resmini gönderebilirim!!Msn den
[email protected]

ilk mesajlardan birinde yazıodu metin türkcan=b.c. rich die!!O b.c. rich deil!!Özel yapım bir gitardır!!Türk yapımı!!sebo da ibanez falan çalıo jem gıcık oluyorum eline hiç yakışmıo!!bi de charvel var yıllanmış artık gençliğinden beri kullanıo!! :D :D :D

metin turkcanın gitarı murat sezenin onun için yaptığı custom bi gitardır.isteyenler murat sezende teyit ettirebilir bu bilgiyi.

metallicanın bahsettiğim fade to black konseri bir çok konserde görülen big dayz konserleridir arkadaşlar yazı eksik olmuş özür dilerim...ayrıca o gitar esp deil gibson lspaul custom shop bi alettir...kirk esp lespaul pek kullanmaz

masterofpuppetsasd demiş ki:
enes78 demiş ki:
[email protected]

metin turkcanın gitarı murat sezenin onun için yaptığı custom bi gitardır.isteyenler murat sezende teyit ettirebilir bu bilgiyi.

Metin Türkcan'da ayrıca esp eclipse vardır.

Metin Türkcan ın gitarının headstock ı şeklen jackson sanırım üzerinde de jackson yazıyor gibiydi ama emin değilim. Gövdesi de baya renkli 7. yaşgününde hediye edilmiş de çocuk hevesiyle bi modifiye yapim demiş sanki. Simpson ailesinden bi kaç karakter yapıştırsa süper olacak.

kenna demiş ki:
Özellikle load albümünde metallica nın fender kullandığına dair iddaya bile girebilirim çünkü hem sound farkediliyor hem de albüm kapağındaki resimlerde var ve kirk in fender kullandığına dair yazı okumuştun biryerde. Ayrıca unforgiven 2 klibinde james, disappear klibinde de kirk fender kullanıyor. Ama özellikle reload dan sonra kayıtlarda ağırlıklı olarak gibson, sonra da esp kullanılmış sanırsam.
stüdyoda daha çok Gibson kullanıyorlar,James de Kirk de.

kirkgitarist.jpg

1) Line 6 duoverb
2) Marshall 1960b cabinet
3) Fender stratocaster
4) californian barstool
5) Marshall Super Lead Plexi
6) Marshall 1960b zie nr.2
7) ESP the Mummy
8- Mesa Booge triple rectifier
9) Dumble super string singer
10) Brown cabinet

jamesgitarist.jpg

1) ESP LTD the Grynch
2) Gatorade
3) Boss ch-1 chorus
4) Mesa Boogie triple rectifier
5) Mesa Boogie cabinet the version with a closed back
6) Diezel VH4 4 channels, 100 watt
7) ESP JH-3
8- Gibson Les Paul custom iron cross

bunlar da james'in triaxis settingleri.

Program/Channel Gain Treble Middle Bass LD1 Drive LD2 Drive Master Presence Dynamic Voice Mode
MAIN CRUNCH 7.0 6.5 0.0 4.5 0.0 6.5 5.0 6.5 0.0 LD2 YELLOW/EQ IN FX LOOP
CLEAN 2.0 5.0 2.0 4.0 0.0 0.0 5.5 5.5 0.0 RHY YELLOW WITH JC120 HEAD

bundan adam başı 4'er tane var

merak ettiğiniz bir şey olursa metallica ile ilgili, sevabına cevaplanır 8)

omersahin demiş ki:
Metin Türkcan ın gitarının headstock ı şeklen jackson sanırım üzerinde de jackson yazıyor gibiydi ama emin değilim. Gövdesi de baya renkli 7. yaşgününde hediye edilmiş de çocuk hevesiyle bi modifiye yapim demiş sanki. Simpson ailesinden bi kaç karakter yapıştırsa süper olacak.

Metin Türkcanın warlock kasa gitarı arkadaşlarının yaptığı türk malı bir gitardır. Hatta boyasını annesi yapmış :D. Şebnem'e çalarken ESP Eclipse II kullanır ama.

bu ay blue jean'de bi gitaristler dosyası yapmışlar.

manga, çilekeş, mor ve ötesi, athena, kargo, vega, yüksek sadakat, duman ve gripin gitaristleri (en azından çoğu) setuplarını anlatmışlar.

şu an yazmak benim için çok zor, reklama girer mi girmez mi bilmiyorum ama ben de her ay blucin alan bir tip değilim, güzel bir referans olabilir.

şahsen benim için oldu cs-3 konusunda soru işaretleri vardı kafamda.

Geri