Youtube'da Gitar, Armoni Ve Kayıt Teknolojileri Ders Videolarım

Selamlar,

Bilen arkadaşlar vardır, her hafta bir cover video yüklediğim bir youtube kanalı yürütmekteyim. Bunun yanı sıra bildiğim kadarıyla yardımcı olabilmek adına Gitar ( Teknik, şarkı ), armoni ve kayıt teknolojileri üzerine yeni bir kanal daha oluşturdum ve ilk iki videoyu yükledim. Bu başlığı aktif olarak kullanıp güncelleyeceğim. Aklımda bir sıralama var. Ancak sormak, öğrenmek istediklerinize de önümüzdeki videolarda değinmeye çalışacağım mutlaka.

İlk iki video

Sosyal

Derslerin Yüklendiği Youtube Kanalı :
Deniz'in Gitar Dersleri - YouTube
Coverların Yüklendiği Youtube Kanalı : Deniz Sayman - YouTube
Facebook : Deniz | Facebook
Twitter : http://www.twitter.com/denizsaymanrock
Instagram : Instagram
Google+ : Deniz Sayman – Google+
Web : Deniz Official

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Selamlar,

Modlar serimin ilk videosu. Bu konuyu ciddi ciddi açmayı hedefliyorum çünkü benim en çok keyif aldığım ve en önemli bulduğum konulardan birisi. Doğaçlamanın, duyduğunuzu çalabilmenin, klavyeye hakim olmanın bana göre birinci koşulu modların ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını bilip bunlara klavye üzerinde hakim olmak. Sevgiler.

Uzun vadeli bir çalışma ama bana göre gitara bakış açısının, armoni bilgisinin temeli, Major Gam ve modları. Bunları klavye boyunca iyi öğrenir ve sonrasında diğer gamlar ve fikirlerle de birleştirirseniz klavye boyunca serbestçe hareket edebilirsiniz. Yavaş yavaş ilerleyin, benimle kalın, her pozisyonu iyice öğrendikten sonra diğerine geçin. Sorularınız varsa buraya yazabilirsiniz ayrıca facebook.com/denizsaymanrock sayfamı takip edin. Çarşamba akşamları saat 21:00'de sorularınızı yanıtlamak üzere canlı yayınlar yapmayı planlıyorum.

Bu videoları tamamen ev haliyle, gitara kendi bakış açım, zamanında kendi çalışmış olduğum ve benim için işe yarayan yöntem üzerine yapıyorum. Youtube videosu açıklamasında gitar pro linki de var. Daha fazla dersten haberdar olabilmek için kanalıma abone olabilirsiniz.

Uzun vadeli bir çalışma ama bana göre gitara bakış açısının, armoni bilgisinin temeli, Major Gam ve modları. Bunları klavye boyunca iyi öğrenir ve sonrasında diğer gamlar ve fikirlerle de birleştirirseniz klavye boyunca serbestçe hareket edebilirsiniz. Yavaş yavaş ilerleyin, benimle kalın, her pozisyonu iyice öğrendikten sonra diğerine geçin. Sorularınız varsa buraya yazabilirsiniz ayrıca facebook.com/denizsaymanrock sayfamı takip edin. Çarşamba akşamları saat 21:00'de sorularınızı yanıtlamak üzere canlı yayınlar yapmayı planlıyorum.

Bu videoları tamamen ev haliyle, gitara kendi bakış açım, zamanında kendi çalışmış olduğum ve benim için işe yarayan yöntem üzerine yapıyorum. Youtube videosu açıklamasında gitar pro linki de var. Daha fazla dersten haberdar olabilmek için kanalıma abone olabilirsiniz.

Abi eline sağlık gene çok güzel ve bilgilendirici bir video olmuş. Gitarımı alıp direk çalışmaya geçiyorum.
Bunun haricinde ekipmanla ilgili bir soru sormak istiyorum, Blackstar'ları görünce aklıma geldi.
Bende Blackstar HT5R kafa kabin var, hi gain tonumu biraz yetersiz buluyorum. Sanırım sende de eskiden bu amfiden olması lazımdı diye hatırladım. Senin önerebileceğin bir od-dist pedalı var mı abi ?

Abi eline sağlık gene çok güzel ve bilgilendirici bir video olmuş. Gitarımı alıp direk çalışmaya geçiyorum.
Bunun haricinde ekipmanla ilgili bir soru sormak istiyorum, Blackstar'ları görünce aklıma geldi.
Bende Blackstar HT5R kafa kabin var, hi gain tonumu biraz yetersiz buluyorum. Sanırım sende de eskiden bu amfiden olması lazımdı diye hatırladım. Senin önerebileceğin bir od-dist pedalı var mı abi ?

Kolay gelsin umarım faydası dokunur :)

Blackstar hala duruyor, çok severek kullanıyorum. Doğrusu gain kanalı bana çok güzel geliyor, yetersiz bulmuyorum. Eğer gaini çok açıyorsan ton çamurlaşıyordur ve eq ayarları da önemli tabii. Ben genelde gaini en fazla ortada tutuyorum. Eğer solo için biraz daha gain istiyorsan amfiye önden clean boost pedalı girebilirsin veya genelde Ibanez TS9 kullanılıyor bu görev için ama Blackstar'la denemedim. Ben FlyRig RK5 kullanıyorum, loopdan giriyorum daha çok ses yükseltmek ve delay için kullanıyorum.

Ev stüdyosu konularına genel giriş niteliğinde bir video çekmek ve kendi stüdyomu paylaşmak istedim. Sizin de öğrenmek istediklerinize göre şekillendirip bu konuya devam edebiliriz. Ayrıca gitarla ilgili sorularınız için yarın akşam 21:00'de facebook.com/denizsaymanrock sayfamdan canlı yayın yapacağım. Yeni videolar için abone olmayı unutmayın!

Çıktığı gibi izliyorum videoları, müzik teorisi videolarının da devamını bekliyorum hevesle. Videoları da geçtim, uğraşıp guitar pro tabları da hazırlıyorsun çalışmak isteyenler için, eline emeğine sağlık gerçekten, çok güzel iş çıkartıyorsun hocam :)

Absürd ...

Böyle saçma sapan bir gam/mod/makam anlatımı? Bravo.

Deniz kardeşim, siz grup işlerine bakın ... takdirlerdeyiz ama bu işlere ... lütfen ...

Geri