Gitarda Pas Sorunu

'Müzik Endüstrisi' forumunda Barışcan tarafından 10 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar merhaba gitarımın manyetiklerinde, burgularında ve metalik aksamlarında pas değil ama ona benzer kirlenmeler var.

Bir başlıkta Loc Plus Metal Cleaner önerilmiş. Geçen bir arkadaşım da wd-40 önerdi.

Sizce nasıl yapayım, bunları nasıl temizleyebilirim?

Teşekkürler

2. Benim gitarında manyetiklerinde paslanma/oksitlenme var ne yapabilirim ? ne yaptıysam geçmedi

3. ince bir zımparanın üzerine wd-40 ve türevlerinden sıkarak oksitlenen yerleri temizleyin. Eğer müdahele etmezseniz paslanmakla sonuçlanıyor malesef.

HasanB bunu beğendi.
  4. Her şekilde metal parlatıcı diyorum arkadaşlar. Benim hemen gözümün önünde 'Metylan' duruyor. Forumda gezindiyseniz 404 met-par'a denk gelmişsinizdir belki, onu kullanmadım ama öven çoktu. Wd-40 yüzde 80 ihtimalle işinizi görmeyecek. Metal parlatıcılar ise ufak bir zımpara etkisi yaratıyor gördüğüm kadarıyla ve büyük ölçüde görünümünü şahane yapıyor. @Rat_Dog 'dan aldığım manyetikler ne haldeydi kendisi bilir, şu an normal bir manyetikteki vidalar neyse o şekildeler neredeyse :)

Yalnız işlem bittikten sonra beyaz kalıntıları temizlemek gerekebiliyor, biraz uğraştırıcı, gülü seven dikenine katlanır misali.

5. Bugun Tekzen'de wd-40 ve Metylan'ı gördüm. Görevliye sordum temizleme ve parlatma için Metylan dedi. 404 met-par için de yarın bakınacağım biraz. Teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş