Line6 Helix

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda efxtr tarafından 12 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. efxtr

efxtr

41
    28
    206
    Line6'nın Helix modeli 1499$ fiyat etiketiyle açıklandı. İlk intibam oldukça pozitif, kullanılmaya başladıktan sonra daha sağlıklı değerlendirme yapılabilir.

Line 6

Kutay_ ve J-P bunu beğendi.
  2. Gördüğüm kadarı ile Amplifi'a bağlanmak için geliştirilen yazılımı pedal ve rack haline getirmişler. Bir sürü ek bağlantıda gelmiş ama fiyatı çok gibi.

3. J-P

J-P

793
    414
    1,705
    1500$'ı gördüğüm gibi kapattım sayfayı ne alıyoruz 1500$'a anasını ağlatırım amfiyle pedalla.

gurkanisevic bunu beğendi.
  4. İnanılmaz bir alete benziyor. Prosesör sevmeyen bünyeme bile güzel göründü ama inanılmaz pahalı evet, buraya gelene kadar 2000$'ı bulur o.

5. Yamaha bu gezegenin müzik alanında tek hakimi. Line6 'i satın aldıktan da sonra dijital segmentlerde Roland'ın karşısına dikti ve bitirdi. Bu işi gerçekten çok iyi biliyorlar..

antbalci bunu beğendi.
  6. Tasarımına bayıldım. Ama hala kıvırmalı bükmeli amfi/pedal candır :)

7. 1500 nedir yuh! Yanına japonyadan arazi mi veriyorlar? Netekim bu fiyata çıkabilecek insanlar varsa öncelikleri kesinlikle Line6 olmaz.

hackeiommi ve Onur Yahya Öner bunu beğendi.
  8. Fractal ile kapışmayı hedeflediği açık. Muhtemelen Fractal'ın yeni AX8'i rekabete girilecek; dual DSP processing meselesi bunu düşündürüyor.
    Tabii Fractal AX8'e iyi fiyat koyarsa Helix fena patlar gibi geldi. Çünkü fiyat çok yüksek. Ama bu elbette eski Line 6 ürünleri ile araya bir mesafe koyma çabası olarak da algılanabilir. "POD sülalesi ile karıştırılmasın" mesajı veriyor sanki Yamaha.

Onur Yahya Öner bunu beğendi.
  9. İlgimi çekiyor ama 1500$ macera için fazla pahalı :) lütfen deneyen arkadaşlar varsa bana bilgi verebilir mi? Çok çok Hoşuma gitti

10. AX8 yer bunu. bu fiyatla Line6'in elinde patlayacak.

ascetic bunu beğendi.
  11. G-System'e bir alternatif bence.
    Edit: Yuh 1500 $ ne? 1500 $ prosesöre verecek adamın amfisini de merak ederim açıkçası.

12. efxtr

efxtr

41
    28
    206
    Cihaz prosesör olarak kullanılabilir ancak asıl güçlü olduğu belirtilen yön ampli modelleme ve IR desteği. Bu cihazı alan birisi muhtemelen ampli yerine referans monitöre/ses sistemine bağlayarak kullanacaktır, cihaz fx loop vs ile ampliye'de bağlanabilir ancak bunun için daha uygun çözümler var.

Son düzenleme: 18 Temmuz 2015
  13. 1500$ gibi bir fiyat koyduğuna göre Axe FX gibi bir alet yapıp Fractal ile rekabete kalkışmış sanki.

Fiyatı ve özellikleri n'olursa olsun, bir POD 2.0 olamaz bence :)

hackeiommi bunu beğendi.
  14. Öyle deme hoca alet direk darth vader signature processor, ortada nasıl bir sinyal gönderirsek gönderelim çıkışı muhteşem olacak gibi duran bir görsel var :) ben bunu yemem açıkcası (fiyatından kaynaklı yememek de lazım sanki) çıksın görelim bakalım nasıl bir şeytan icadıymış bu :)

15. Kutay_

Kutay_

696
    1,025
    9,605

Sesler bana iyi geldi açıkçası.

16. Ben firmaların kendi yaptıkları videolara hiç itibar etmiyorum genellikle. Adamlarda imkan geniş en pahalı sistemleri kullanıp demo yapıyorlar, alıp eve gelince sonuç hüsran. Denemek lazım yani :)

Kutay_ bunu beğendi.
  17. hayvan gibi şii yapıyorlar. Bu ne arkadaş ya.İlla para harcatacaklar

gurkanisevic bunu beğendi.
  18. Para vermem.

19. Beklenen an geldi sanırım!.. Fractal Audio AX8 teaser'ı düşmüş ama çok ön planda değil sanırım.Tam olarak anlaşılması imkansız.Diğer videolarını bekleyelim...

Bu Sayfayı Paylaş