Troy Stetina Speed Mechanichs Hakkında

'Elektro Gitarlar' forumunda xxInsomniacKid tarafından 12 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar hızlı alternate picking içeren sololarda zaman zaman zorlanma yaşıyorum. Bu metoda bayağıdır başlamak istiyordum. Çok araştırdım herkes faydasını bayağı gördüm falan demiş çeşitli forumlarda. Bugün kitabın pdf sini yazıcıdan çıkarttım ve ses dosyalarını da indirdim. Eğer siz de bu sorunumu çözmede gerçekten faydasını görürsün diyorsanız metronom eşliğinde deli gibi bu metoda abanmayı düşünüyorum :)

2. Bu metod sadece hız kazandırmaz. Başka tekniklerde de çok fayda sağlar. bunun Yanında Killer Pentatonics i de tavsiye ederim bence tamamlyıcı oluyorlar. Metronomu unutma, her ikisi de ciddi kaynaklar bence.

3. Art of Practising bölümüne bakın burası daha çok işinize yarayacak.

xxInsomniacKid bunu beğendi.
  4. Bu kitabın en önemli yanı, bence gitarda süratli çalabilmek için gereken teknik beceriyi yakalamak için belli bir felsefeyi ön plana çıkartıyor olması. İçindeki egzersizlerin de belli bir mantığı var. Bu nedenle, egzersizleri çalışmak kadar kitabı dikkatle okumak ve anlamak da gerekiyor. Yoksa egzersiz çok bu devirde... Ama bu kitap halen kendi konusunda rakipsiz.

5. bu kitapta sweep ve economy pickinge yer verilmiş mi?

6. Sweep evet, geniş yter ayrılmış. Economy ise neredeyse hiç yok, ismi konmadan ve nadiren bazı örnekler de var.
    Stetina sıkı alternate picking çalan bir adam ve daha çok da bunu tavsiye ediyor.

7. KoNt87

KoNt87

866
    147
    705
    Speed mechanics i bitirdikten sonra cutting edge techniques 2 öneririm, economy picking, chicken picking için. Ayrıca bu kitaptaki mekanikler "predictable" kategorisine koyabilirsin, hep belirli bir sistemle, "mekanik" ile gidiyor. Daha enteresan işler için farklı kaynaklar yardımcı olabilir. Sadece metronom yerine, farklı alıştırmalar daha hızlı geliştirebilir, kişiye göre değişiyor gözlemlediğim kadarıyla.
    Dip not: Metronom bende bir yerden sonra yaramadı :)

Bu Sayfayı Paylaş