300 Tl'ye Kadar Amfi Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda SnowGhost tarafından 13 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. Selam ağabeylerim veya benden küçük varsa kardeşlerim :). Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. 3 gün önce kendime uzun zamandır heveslendiğim epiphone les paul special 2 elektro gitarı aldım. Elektro gitarlar hakkında çok fikrim yoktu burayı keşfetmeden önce farklı forumlarda araştırma yaparak gitarı tercih ettim. Şimdi ihtiyacım olan şey bir amfi. İnternet'te yaptığım araştırmalar sonucu bütçeme uyan bir amfi buldum diyebilirim. Fakat tam olarak bilmiyorum çünkü fazla bir bilgim yok :). 1-2 hafta sonra kursa gitmeyi de planlıyorum. Şimdi bu acemi,çaylak artık ne derseniz bu kardeşinize 250-300 TL'lik başlangıç için bir amfi önerisi istiyorum. Benim bulduğum amfi ise Cort Mx15. Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

gurkanisevic bunu beğendi.
  2. Hoşgeldin dostum :)
    Line 6 Spider IV 15 daha doğru bir seçim olacaktır diye düşünüyorum. Hem efektleri hem de modellemeli bir amfi olması başlangıç için daha çok iş görecektir.
    Ya da Bulacaklar Id serisine de bir bak denemedim ama çok beğeniliyor. Id-10'un sıfırını alırsın o fiyata sanırım. Usb girişiyle bilgisayara bağlayıp kayıt ve daha çok seçenek gibi büyük bir avantajı var Line 6'e göre. Yine de imkanın varsa ikisini de dene öyle karar ver..

SnowGhost bunu beğendi.
  3. Okuldan gitara yeni başlayan bir arkadaşım orange crush pix 12 almıştı. Tonları gayet hoşuma gitmişti denediğimde. frknkzly'ın da dediği gibi line 6 de olabilir ama onun fiyatı 480 lira gibi bişeydi. pazarlık yaparsan 400'e verirler diye düşünüyorum. Bu arada amfi alırken kesinlikle denemeden alma derim.

SnowGhost bunu beğendi.
  4. id core 10

SnowGhost, seruven ve cenkcakmakci bunu beğendi.
  5. Roland micro Cube.

SnowGhost bunu beğendi.
  6. Line 6 Spider IV 15.. 15-15-15-15.....
    Hazır sende 15 yaşındayken

MetalAddiction ve SnowGhost bunu beğendi.
  7. Öncelikle hepinizin ilgisi için çok teşekkür ederim :).
    Line 6 Spider IV 15 bütçemi epeyce aşıyor o yüzden onu alabileceğimi sanmıyorum. İd-10 daha uygun bir seçenek gibi.
    :ROFLMAO::ROFLMAO:. En azından yıl olarak kurtarabilirim belki :LOL:. 2015-1999=16 :LOL:.

Evet sanırım tercihim bu yönde olacak.

Eğer bir sonraki ay nakit olarak alabilirsem ilgilenebilirim. Ama nakit alabileceğimi sanmıyorum.

8. Blackstar ıd core 10 forumda incelemesi var, bakmanı tavsiye ederim..
    Çok güzel bir amfi fiyatına göre ;)

9. Şimdi baktım incelemelere, amfinin üzerinde öğrenmem gereken çok fazla özellik var (gitar ve amfi üzerinde yeterli bilgim olmadığı için :) ). Sanırım kararımı Blackstar ıd core 10 üzerine vereceğim.

gurkanisevic bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş