Hangi Gitarı Almalıyım ???

'Elektro Gitarlar' forumunda ChrisBroderick tarafından 15 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. Schecter SGR C-1 yada Jackson JS 11 alıcam çok kararsızım arkadaşlar.Daha çok Megadeth Metallica Guns N Roses felan çalmayı düşünüyorum.Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 15 Haziran 2015
  2. tunckk

tunckk

910
    1,173
    9,005
    Normal fontta yazsaydınızda olurdu.

-Ben düzenledim (diabolique)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Haziran 2015
  3. Böyle yazmıştı otomatik bende anlamadım.

tunckk bunu beğendi.
  4. Yardım edicek birisi varmı acaba?

5. o iki gitara 1000 tl para vericeğine formdan 2. el o paraya seni çok uzun zamn götürecek gitarlar bulabilirisn birde bütün gitarlar ile o tarz müzikler yapabilirisn gitarın soundunu amphi veriri bunu unutma o gitarları alacağına siteden ibanez 1570 yada 370dx filan seni daha çok tatmin eder o yazdığın iki gitarında sapları kalın rahtsız bir kalvye vs bence formu bi araştır

Onur Yahya Öner bunu beğendi.
  6. Aynı ayarda gitarlar şeklini beğendiğini al...

tunckk bunu beğendi.
  7. 1000 lira?

Ben Jackson öneriyorum.

8. Jackson diyorum ben de. Al kafan rahat etsin.

9. jackson diyosunuzda o alacağınız jackson sunta ya hindistan malı jackson veriğin paraya yazık kardeşim

10. Hocam burada kulaktan dolma bilgilerle ihtiyacı olana tavsiyeler vermeyin. Neye göre, kime göre yazık? Kendim kaç senedir JS serisi kullanıyorum Hindistan üretimi daha hiç bir sıkıntısını görmedim. F/P olarak bekleneni veren bir gitar. Tutturmuşlar Hindistan kötü diye yardırıp gidiyorlar.

11. canım kardeşim konservatuar mezunuyum 15 yıllıık müzisyenim elimden geçen gitarın haddi hesabı yok İBANEZ 2620 QM kullanıyorum ondan öncede gibson les paul fender strat ibanez rg1570-2550-370dx jackson dk2-dr3 gibi gitarlar kullandım kullandığım gitarlar ile kısaylıyorum o kaç yıldır kullandığın gitarını bi değiştir anlarısn farkı zaten kulaktan dolma değil yaşadığım tecrübeler ile yazıyorum burda

12. Her zamanki gibi ünvanlar ve elden geçen gitarlar sıralandı tamam hocam hindistan kötüymüş şimdi anladım.

HmzGkgz, BerKai, Hz.Zeus ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  13. Jackson 550 küsür SGR 726 BEN 1000 Liralık bi fiyat göremedim enginn kardeşim :)

14. Jackson js 11 kullanan biri olarak yaZIyorum suanda dk2m kullaniyorum jackson js11 450 tl civari 1000 degil sapi kalin ve rahatsiz edici degil tam tersi ince ve gayet rahat ben tavsiye ederim siddetle. 0 alcaksan o ama 2. El alirim dersen daha guzelleri de. Var

15. lafın gelişi 1000 tl dedim :)

16. :D JS 11 in klavyesi sapı çok rahat diyorlar bende o yüzden tercih etmeyi düşünüyorum.Ancak birinin önerisi üzerine SGR de hoşuma gitti size bi danışayım dedim.Umarım daha çok kişi yardımcı olur.Şimdiden teşekkürler.

tahaure bunu beğendi.
  17. Kardes lafın gelişi gidişi olmaZ jackson alsan eline boyle demezdin

18. ikiside aşağı yukarı aynı bende iki gitar arasında kalmıştım. hangisi güzel gözüküyosa onu al

19. sen hangsini aldın

20. tunckk

tunckk

910
    1,173
    9,005
    Yahu şu Jackson muhabbetinden sıkılmadınızmı hala, yok iyidir yok kötüdür. Bahsedilen her 2 gitarda alt segment, aralarında çok bir fark yok.

Ayrıca iyi bir jackson istiyorsanız USA olacak ve 8-10 bin TL arası parayı gözden çıkaracaksınız. Burada kalkıpta 500 tl lik gitarları, bulunmaz hint kuması gibi övmek cokta mantıklı degil.
    Bunu genel söylüyorum, konuyu açan arkadaşımıza cevabımı ise ilk cümlede belirttim zaten.

Bütçe 500-1000 TL arası ise ve illede sıfır gitar alınacaksa, bu 2 gitardan hangisini isterseniz alın farketmez, daha doğrusu neredeyse şunu söyleyebilirim, hangi marka hangi gitarı alacaksanız alın farketmez.
    Ama ben olsam temiz bir 2. el Schecter bakardım ve daha mantıklı olur kanımca. (Ha 500 olmazda 700 TL olur ama gitar sahibi olursunuz, portakal sandığı değil)

HmzGkgz, jpmelih, reckatrem ve 1 kişi daha bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş