Jackson kelly performer ps67 hakkında

selam beyler!!! ben birinden jackson kelly performer ps 67 almak üzereyim. 1989 kore yapımı olduğunu söyledi satan arkadaş. hakkında bilgi sahibi olan bana yardımcı olabilirmi? fiyatı hangi aralıklarda alınmalıdır???
saolun...

Re: kelly performer ps67 hakkında acil bilgi!!!

albayman demiş ki:
selam beyler!!! ben birinden jackson kelly performer ps 67 almak üzereyim. 1989 kore yapımı olduğunu söyledi satan arkadaş. hakkında bilgi sahibi olan bana yardımcı olabilirmi? fiyatı hangi aralıklarda alınmalıdır???
saolun...

-Jackson'ın ps-67 diye bir gitarı yok. Kelly gövdesinde ps-6 diye bir gitarı var.

-1989'da Jackson sadece Amerika'da gitar üretiyordu :)

-Kore yapımı olup olmadığını klavyesindeki 12 ve 24.perdedeki işaretlerden (2 nokta) anlayabilirsin. Eğer birbirlerine yakınlarsa japon yapımıdır, klavyenin bir ucunda biri diğer ucunda diğeri varsa kore yapımıdır...

-Fiyat olarak da 300-400$ arası bir fiyatı olmalı :)

kolay gelsin...

Re: kelly performer ps67 hakkında acil bilgi!!!

DaveMustaine_64 demiş ki:
albayman demiş ki:
saolun...

-Jackson'ın ps-67 diye bir gitarı yok. Kelly gövdesinde ps-6 diye bir gitarı var.

-1989'da Jackson sadece Amerika'da gitar üretiyordu :)

-Kore yapımı olup olmadığını klavyesindeki 12 ve 24.perdedeki işaretlerden (2 nokta) anlayabilirsin. Eğer birbirlerine yakınlarsa japon yapımıdır, klavyenin bir ucunda biri diğer ucunda diğeri varsa kore yapımıdır...
-Fiyat olarak da 300-400$ arası bir fiyatı olmalı :)

kolay gelsin...

abi bukadar ayrıntıyı jackson fabrikasında çalışan birisi bile bilmez heralde ne diyim 8O

• Konu Sahibi Konu Sahibi
mustaine floyd rose yazısı harika olmuş. benim olaya gelince. ya satan arkadaş bana özellik olarak bunları söyledi. kore yapımı 1989 üretim ps 67 diyo. resimlerinde 12. ve 24. fretlerde noktalar uzak. rengi kahverengi gibi. sanırım ton pod knob u yok. sadece volume var. 700 ytl ye anlaştık gibi. sence bu para cokmu?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
peki beyler benim bahsettiğim kelly ye sizce verilmesi gereken fiyat nedir. bir de: bu gitar hakkında kesin bilgi sahibi olabileceğim bir site ismi yada bir link... please. ayrıca benim param 500 ytl idi, 200 ytl yi snraverecektim arkadaşa...

Ben de katılıyorum, 700 ytl biraz fazla geldi bana da. Bir de ben genelde gitarının ne olduğu hakkında doğru dürüst fikri olmayan insanlardan gitar almak taraftarı değilim şahsen :)

bende aynı gitardan aldım 2. el 520 ytl çok beğendim.
tonları bayağı sert, kasası zaten çok güzel ama gövde biraz aşağı düşebiliorda o kadarda olsun :)
çok şahane gitar bence..

obican demiş ki:
http://cgi.ebay.com/Jackson-Kelly-Guitar-Performer-Series-PS-67-w-HSC_W0QQitemZ320269719268QQihZ011QQcategoryZ33044QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

ps-67

PS67 değil, PS6T...

Truss Rod kapağındaki T 7'ye benzeyince gitarın adı da Jackson PS67'ye çıkmış haliyle... :) Ben çok uzun süre kullandım, heryerini modifiye ettim falan; hayvan gibi gitardır...

Aynı serinin RR olan modelinin adı da PS3-T dir... Şimdi jackson sabit köprülü gitarları için T takısını (ön adını, harfini, işaretini herneyse işte :) ) o zamanlar bu durum tam tersiymiş sanırım... :)

Öyleyken böyle

Geri