Marshall Avt100 Bozuldu ! Yardim.

'Müzik - Genel' forumunda TolGS93 tarafından 19 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar merhaba uzun zamandır kullandığım amfim bugün provadayken bir anda sesi kesildi ve daha da ses vermedi.Amfi çalışır vaziyette görünüyor fakat hiç bir türlü ses alamıyoruz. Başta çok ısındı vs sandık fakat baktık hiç ses çıkmıyor geri açtık kapadık klasik Türk teknolojisini uyguladık fakat düzelmedi.
  Şimdi bu amfiden anlayan yada bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
  Amfiyi tamir edebilecek bir yer tanıdığınız var mı ?
   
 2. Hangi şehirdesin ona göre düzgün bir yerler önerecek birileri çıkar elbet?
   
 3. Şehir önemli değil Zonguldaktayım öğrenciyim yaz okulu muhabbetleri,
  Ankara - Antalya başta olmak üzere ne yapalım her yere gidilir .
   
 4. Ankarada Pan müzikte eray yada ayhan abiye götürebilirsin . Gayet güzel ilgilenirler, Amfi gereksiz ısındı diyorsun . Trafoları yakmış olabilirsin . Belki daha basit birşey olabilir bakılmadan bilinmez bence bir götür hatay sokağa :)
   
 5. Merhaba,
  avt serilerinde genelde uzun süre kullanımlarda bu tip sorunlar oluyor ne yazıkki. Benim de başıma gelmişti zamanında.
  Durduk yere amfim dumanlar içinde kalmıştı.. çıkış katı yanmış meğerse..
  Tavsiyem afyonda cihan üstada göndermenizdir. İş yoğunluğu biraz fazla oluyor genelde, ancak boş bir vaktini yakalarsanız ilgisi, bilgisi ve işinin ehli olmasıyla birlikte oldukça da makul fiyatlara tamir yapıyor.
   
 6. Merhaba N
  Merhabalar,
  Aynen duymuştum ismini hatırlıyorum . Bana tam isim verirseniz sevinirim Facebook adresinden de eklerim çünkü boşa gitmiş olmak istemiyorum Zonguldak'dan Otobüs ile gideceğim eğer gidersem buda sıkıntılı bir durum haliyle.
   

 7. Cihan Düşmez | Facebook Kendisinin profili bu ancak elinde genellikle iş oluyor facebooktan bir iletişime geç derim :)
   
 8. GArantisi varsa o yol üstünden ilerleyin derim.
   
 9. Avt serisinin günümüzde üretimi varmı ki ?
   
 10. Günümüzde üretimi olması önemli değildir. çok yıl önce Üretilmiş Bir modeli bir mağazadan sıfır olarak aldınız 2 yıl garantiye Tüketici hakları gereği değişim/iade haklarına sahip olursunuz. ( Eğer 2. el olarak aldıysanız, faturada belirtilmemişse yine aynı haklara sahipsiniz )
   
  Son düzenleme: 19 Haziran 2015
 11. Mağazadan satın alınan ürünlerde 2 yıl elektronik garanti veriliyor ancak değişim için , çözülemez bir sorun ile karsılasmanız. İade için aynı sorunla 3 kez karsılastıgınızda hak doğmaktadır. İnternet alısverişlerinde elektronikte genelde ilk 30 gün sorgu suale gerek kalmadan iade yapabiliyorsunuz.
   
 12. Söylediklerinizn bir kısmı doğru ancak süreler hususunda ve yöntemde eksiğiniz var. Tüketici kanununa göre Mağazaardan alışverişlerinizde cayma hakkınız 10 dk sonra bile ürünü geri götürseniz olmuyor. İnternet ve kapıdan kapıya alışverişlerde cayma hakkı 14 gün le sınırlı. 30 Gün veren firmalar da var ancak onlar bunu kendi insiyatiflerinde yaparlar. siz internetten alışveriş yaparsanız firma 30 dese bile 14 günü geçirmeden itirazınızı yapmaya dikkat edin. Çünkü bu süreden sonra tüketici mahkemesine başvurmak üzere yasal hakkınızı kaybedersiniz.

  Mağaza alışverişlerinde 3 kez diye bir husus yoktur. ilk defa sizden duydum. muhtemelen yan çizen bir firmanın söyledikleri ile hareket ediyorsunuz. Eğer ayıplı ürün ise, 2 yıl süresi içinde iade yada değişim hakkınız vardır.
  Netice itibariyle Aldığınız ürün 2 yıl içinde bozulmayacak. yok bozulursa firmaya tamire götürüp sonra tamir görmüş ürünü neden kullanasınız? Kanun net. bu insiyatifi onlara vermeyin. Faturayla hakem heyetine gider ürünü sıfırı ile değiştirtirsiniz. Ya da para iadesi alırsınız.
   
 13. Yukarda verilen hesap kendisine ait, amfiyi kargoyla göndermeni tavsiye ederim. İş yoğunluğundan tamiri hemen mümkün olmayacaktır. İçindeki parçlardan birinin değişmesi gerekiyorsa ve zor bulunan cinstense bunun temin edilme süresi de olacaktır, bunları göz ardı etme derim.
  Kaldıki hemen tamir etse bile 5-6 saatlik süre boyunca amfiyi tam güç konumunda test etmeden teslimat yapmaz kendisi.
   
 14. Amfiyi ikinci el olarak satın almıştım oda ikinci el almış onun satın aldığıda ikinci el derken amfi Ayna grubunun stüdyo amfisi olmaya kadar uzanıyor yani garanti durumunu kullanamam malesef.Cihan Düşmez ile iletişime geçmeyi planlıyorum.
   

Bu Sayfayı Paylaş