Crate V18 112 Marka Lambalı Amfimde Sorun Var!

F

farukdr

Arkadaşlar dün amfimin volta switch'ini yanlışlıkla 135 volta geçirdim, amfiyi açınca power kablosu bölümünden kıvılcım gibi ard arda ışıklar çıktı ve şu an amfide hiç ışık yanmıyor elektriği bile almıyor. Sorun nedir acaba bilen var mı lambalar zarar görmüş müdür?

Umarim sadece sigortasi yanmistir ki daha once benim basima da gelmisti. Diger bir olasilik ki hic aklima bile getirmek istemiyorum trafo yanmis olabilir. Tabi bu konuda daha bilgili arkadaslar detayli bilgi verecektir ama simdilik bu olasiliklar geldi ilk olarak aklima.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Umarim sadece sigortasi yanmistir ki daha once benim basima da gelmisti. Diger bir olasilik ki hic aklima bile getirmek istemiyorum trafo yanmis olabilir. Tabi bu konuda daha bilgili arkadaslar detayli bilgi verecektir ama simdilik bu olasiliklar geldi ilk olarak aklima.
trafo yanmışsa nolcak ölmüş mü olur amfi? tüm derdim bu oldu dünden beri

trafo yanmışsa nolcak ölmüş mü olur amfi? tüm derdim bu oldu dünden beri
Umarım yanmamıştır ama yeni trafo sardırman gerekir, lamba yansa yerine yenisini alır takarsın, direnç yansa değiştirirsin, sigorta atsa değiştirirsin ama trafo arızası baş ağrıtır. Elektronik bilgin varsa veya çevrende böyle biri varsa ölçü aleti ile trafo çıkışlarını kontrol edebilirsin, cam sigortalara kısa devre kontrolü yapıp problemini bulabilirsin.

Trafonun yaklaşık yarım sargısına tam gerilim uygulamışsınız. Güç kablosundan aralıklı arklar gördüğüze göre sigorta atmamış olsa gerek. Büyük ihtimal besleme trafonuzun sargılarını yaktınız.

Amplifikatörünüzden pis bir yanık kokusu aldınız mı? Sargıların izolasyonu yandığında iğrenç bir yanık kokusu çıkar ortaya.

Trafonun yaklaşık yarım sargısına tam gerilim uygulamışsınız. Güç kablosundan aralıklı arklar gördüğüze göre sigorta atmamış olsa gerek. Büyük ihtimal besleme trafonuzun sargılarını yaktınız.

Amplifikatörünüzden pis bir yanık kokusu aldınız mı? Sargıların izolasyonu yandığında iğrenç bir yanık kokusu çıkar ortaya.
hiç koku çıkmadı sadece çıt çıt diye ses bide ışık çıktı başka bi tepki olmadı

"Şu an elektrik bile almıyor" demişsiniz. Bu cümleyi kaçırmışım. Demek ki içerideki en az bir adet sigorta atmış. Amplifikatörünüzü de araştırdım ve dışardan ulaşılabilecek bir sigorta yuvası görünmüyor, o yüzden sigortanın atıp atmadığını kontrol edemezsiniz. Ama benim şahsi kanaatim trafonuzun primer sargısını yakmış olduğunuz yönünde.

işten anlayan bi müzikciye götürdüm amfinin içinde transitörde varmış hem sigorta hem transitör yanmış başka şeylerde yanmış olabilir dedi dedi sigortayla transitörü değiştirip haber vercek.

Geri