Single Görünümlü Humbucker Hakkında Yardım

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda yigit_ tarafından 20 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

 1. Selamlar , fender stratocaster gitarıma biraz daha sert karakterli müzik de yapabilmek açısından single görünümlü humbucker taktırmayı planlıyorum ama marka konusunda kararsızım . Sizce dimarzio mu Seymour Duncan mı ? Teşekkürler.
   
 2. Merhaba.

  Marka önemli değil. Önemli olan istenen ton. Bu konuda aslında en çok tercih edilen Seymour Duncan Hot Rails. Fakat Seymour Duncan JBj. veya DiMarzio Tone ZoneS de tercih edilebilir.

  Aradaki farklar nelerdir?
  Hot Rails koyu tonlu ve full humbucker kıvamındadır ve sert tonlara ilaçtır.
  JBj. her yola gelebilecek türdendir. Hem sert tonlara hitap edebilir hem de orta ve sap manyetikleriyle ses bakımından ciddi bir fark oluşturmaz. Uyumludur. Tone ZoneS de yine JBj. gibidir.
   
 3. Öncelikle teşekkürler aydınlanmış oldum :) Yani tonezone ve jbj Eric claptondan iron maiden a kadar geniş bir ton yelpazesi sunar mı ?
   
 4. Sunabilir. Aslında olay biraz teknik bilgiyle alakalı. Yani ton sadece manyetikte değil. Pedal/prosesör ayarını da yaptıktan sonra birebir aynı tonlar değil ama yakın tonlar elde edilir.
   
 5. Pedal ayarlarının mümkün olduğunca uygun olduğunu varsaydığımızda nasıl olur demiştim sağolun cevap verdiğiniz için o zaman bu iki modelden birini tercih ederim :)
   
 6. Birde bir konuda daha bilginiz varsa sorayım ankarada manyetik değişimini iyi yapacak bir luthiye varmı bildiğiniz ?
   
 7. :)
  Ben yaparım. Eryaman'dayım. Hem de tanışmış oluruz. Tabi ki de ücret falan yok. Sadece uygun olduğum bir zamana denk getiririz. Manyetik hazır olunca haberleşiriz. 0543 889 0220 Selçuk.
   
  dubidakka, ygtcskn, NecroBass ve 4 kişi daha bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş