Seymour Duncan Ssl5t Bağlantı

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda CrimsonKing tarafından 21 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

 1. Selamlar arkadaşlar, stratım için ssl-5t (tapped versiyonu) aldım iyi güzel hoş da seymour duncan'ın şemasına göre tapped veya full output seçimi yapabilmem için üç bacaklı SPDT switch kullanılması gerekiyor ama ben bu işi pickguarda switch eklemeden push push pot ile yapmak istiyorum (altı bacaklı) araştırdım ama push push için şema bulamadım, bilen varsa bi yardım edin lütfen :)
   
 2. Şu değil mi?
  Yapılacak işlem sanırım kırmız (diye hatırlıyorum) kabloyu şemadaki kırmızı beyaz olan yere bağlamak.
  Wiring Diagram
   
 3. Sağol hocam ama öyle değil sanki, şimdi bu tapped single coil manyetikte iki canlı bir toprak üç kondüktör var, bunlardan biri düşük çıkış (tapped dedikleri) diğeri de full çıkışı veren canlı, bir de toprak, yani olay pek dört kondüktörlü humbucker gibi değil sanırım.
   
 4. Deneme yanılma yoluyla bulunur o. Eğer o şekildeyse toprağa gidene tap yani düşük çıkışlı bağlanıp şemada boş olana normal çıkış, aradaki (kırmızı beyaz bağlı olan) 5 yollu switchdeki köprü yerine bağlanır.
   
  Son düzenleme: 21 Haziran 2015
 5. Tekrar teşekkürler hocam, şöyle sorsam daha iyi olacak sanırım, bu seymour duncanın şemasındaki üç bacaklı on on switchlerin yaptığı işi altı bacaklı on on switche nasıl yaptırabiliriz, şemada işaretlediğim gibi altı bacağın sadece sol veya sağ yarısını mı kullanmak gerekiyor?
  asd.jpg
   
 6. Selamlar hocam o manyetiği aldığım arkadaş şu videoyu atmıştı bana. Belki yardımcı olur:)
   
 7. Tamam işte. Benim tarif ettiğim gibi. Yani kafayı karıştıran 6 bacaksa onun açılımı 2X3, yani 2 taraf da birbirinden bağımsız. Olay aynen benim anlattığım gibi.
  Bu arada videoyu izlemedim.
   
 8. teşekkürler arkadaşlar
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş