Ikinci El Manyetik Alırken

Evet arkadaşlar, başlık biraz kendini anlatıyor. Atıyorum, ikinci el bir Fender manyetik seti aldım. Bu setin gerçekten istediğim set olduğuna nasıl emin olabilirim. Bana Fender diye satılmış, herhangi bir gitarın stock manyetik seti de olabilir değil mi?

Dipnot: Fender setlerde bir custom shop stickerı mevcut biliyorum. Ancak bu sticker sökülüp, başka bir manyetiğe de gayet takılabilir.
Düşüncelerinizi bekliyorum.

Fender manyetikleri sıfır satın almak biraz daha mantıklı geliyor bana. İkinci ellerinin orjinal olup olmadığını söylemek cidden zor. Ne bir baskı ne de kendini belli edecek ayrıntısı var. Bende bir ader Fender Noisless orta manyetik var, üstündeki kapaktan başka bir yerinde ne olduğuyla ilgili hiçbir şey yok. Arkadaşımın sıfır set olarak aldığını bilmesem anlayamam manyetiğin orjinal olup olmadığını.

Gerçi belki fender manyetikleriyle içli dışlı olmuş birileri çıkıp kullanılan tele vs. bakıp orjinaldir diyebilir ama bu şekilde kaç kişi vardır bilemiyorum :)

Merhabalar. usa standart stratımın stock manyetiklerinde herhangi bir custom shop sticker i yoktu, şu fat 50's li seriler. Yani bu tek başına bir ibare değil. Ama eğer stock olarak değil de, set olarak alınmış fender manyetiklerse kablosu genelde kumaştan olur. bu stickerla beraber ayırıcı olabilir.

Eğer imkan varsa bir Luthiere gösterin yine imkan varsa çıkışlarına bakılabilir. Teknik verileri zaten var karşılaştırma yapmak için. Direk webden alınacaksa zor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok teşekkür ederim gelen cevaplar için. :D ikinci el bir pedal alırken insan pek korkmuyor ancak manyetik ben ve benim gibi arkadaşları biraz korkutuyor olabilir diye açtım başlığı. Galiba en mantıklısı teknik verilerini ölçmek, bir luthier yardımı ile. Başka fikirler de gelebilir hala teşhis önerilerine açığım:)

Seymour, DiMarzio,EMG gibi markalarda genelde sorun çıkmaz. Bunların çakmaları sadece görünüşten etiketten de anlaşılıyor. Ancak yukarıda dediğim gibi Fender manyetikler muamma :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
@Blindeath ya aslında mesele çakma olması da değil, atıyorum siz Seymour A serisi bir manyetik istediniz, alınık ilanı açtınız, bir uyanık arkadaş da daha ucuz ve elinde olan Seymour B serisi bir manyetiği size sattı. Görüntüler aynıysa iş zor :D

@Blindeath ya aslında mesele çakma olması da değil, atıyorum siz Seymour A serisi bir manyetik istediniz, alınık ilanı açtınız, bir uyanık arkadaş da daha ucuz ve elinde olan Seymour B serisi bir manyetiği size sattı. Görüntüler aynıysa iş zor :D

Aynen etiket yoksa tanışıklık dışında anlaşılacak pek bir şey kalmıyor. Piyasada benzer ohmaja yakın çok fazla manyetik var. Dinlemekten başka anlama yolu kalmıyor gibi :D

Geri