Les Paul Kasalardaki Sökülüyor Mu?

'Elektro Gitarlar' forumunda ChrisBroderick tarafından 23 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar resimdeki gitarı Kirk Hammet kullanıyor. Ancak tellerin altındaki kapak gibi bir şey var ismini bilmiyorum mazur görün lütfen kirkin gitarında yok. sökülebiliyor mu o?

Ekli dosyalar:

2. Alt kısımdakini diyorsan, o siyah şey LP pickguardı. Sökülebilir ama gitarın mojosu da gider.

ChrisBroderick bunu beğendi.
  3. cahilim kusura bakmayın :D mojo derken?

4. Karizma kaynaklı sihiri diyeyim :)

mtsv ve ChrisBroderick bunu beğendi.
  5. çok teşekkür ederim :D peki sökülüp takılıyor mu istendiği zaman

6. Öhöm!

7. Referans olarak Austin Powers mojo kelimesinin anlamı ve anlamlarını gayet iyi tanımlar :D

8. çok teşekkür ederim :D

hackeiommi bunu beğendi.
  9. Pickguardsız olanları da vardır piyasa da tabii ki.

10. aynı gitar değil ;)

11. Aynı olmasına gerek yok ki, @insanatomystic pickguardsız Les Pauller de var demek istemiş. Senin söylediğin gitar sanırım Les Paul Custom, pickguardını çıkarabilirsin tabi ama Hakan Abi'nin dediği gibi karizması baya gider gitarın :)
    Edit:
    İkisi de Les Paul Custom. İlki pickguardlı ikinci pickguarsız.
    [​IMG][​IMG]

Son düzenleme: 24 Haziran 2015
  12. J-P

J-P

798
    414
    1,705
    pickguard'sız tercih ederim doğrusu.

forbidden_city bunu beğendi.
  13. ChrisBroderick, o parçanın adı diğer arkadaşların da belirttiği gibi "pickguard". Gitarın çizilmesini önlemek için olan bir parça. Başka bir işlevi yok. Bu parçanın takılabilmesi için gövdede delik açılması gerekiyor. Üreticiden üreticiye göre değişmek ile birlikte, genellikle Epiphone'larda fabrika çıkışı takılı olarak geliyor. Gibson Les Paul'ler ise genellikle üzerinde pickguard'ı takılmamış ve gövdesi delinmemiş olarak satılıyor. Selamlar.

14. srv975

srv975

467
    159
    506
    Pickguard tutan vidalar sökülünce, vida yerleri açığa çıkar, bu sizi rahatsız eder mi acaba...

Aşağıdaki videoda takılması anlatılıyor...

15. Ben de kendi adıma pek sevmiyorum bu naneyi. Gitarın büyüsünün gittiğini de düşünmüyorum ya.

16. valla bende çıkartmayı düşünüyorum :D ama vida deliği görünmesi çirkin o yüzden çıkartmıcam heralde

17. Ben çıkarttım bana gereksiz geliyordu. Çıkartınca pickguard ın altındaki vidanın altına birşey koymadıklarını gördüm. Ben vidanın altında silikon gibi bir parça olur zannediyorum. Vida biraz iz yapmıştı gövdede. Epey saydırdım Gibson' a kulakları çınlamıştır. Görünüş açısından biraz kötü bir görüntü tabii sonuçta delik var gövde de ama temizlerken epey rahat ettim.

forbidden_city bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş