Yurtdışından Alışveriş

'Forum Meydanı' forumunda duru_s90 tarafından 25 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

 1. Selamlar,

  Andertons'dan 67 GBP'lik bir alışveriş yaptım. Kargo UPS ile gönderildi ve şu an gümrük işlemleri vekalet vermediğim için yapılamıyor. UPS ile bu süreç nasıl ilerliyor? Vekalet verdiğim takdirde bu işlemleri UPS'in anlaşmalı olduğu bir gümrük firması mı yapacak? Daha önce benzer durumu yaşayan birisi varsa bunun bana ekstra maliyeti acaba tahminen ne olacaktır? Bunları UPS'e sormam gerekiyor biliyorum ancak telefonlarını açmıyorlar.

  67 "fatura" + 13 "kargo" + 67/5 "vergi" = 94 GBP tutmasını bekliyordum. Vekalet verdikten sonra adıma gümrük işlemlerini yapan firma bunun üzerine tahminen ne kadar daha ekleyecek öğrenmek istiyorum. Bunu daha önce yaşayan varsa cevap verebilir mi?

  Teşekkürler
   
  Son düzenleme: 25 Haziran 2015
 2. Mailine bir PDF dosyası gelmesi gerekir. Onu doldurup email'le vekalet veriyorsun ve gümrük ücretini verilen banka hesabına yatırınca başka bir ücret ödemeden adresine teslim ediliyor.
   
 3. Ben de öyle biliyordum abi. Alıcıyla irtibata geçtik yazıyordu dün saat 16:00'da, ne aradılar, ne mail attılar ... Şimdi tekrar aradım açtılar telefonu görüştüm aynen mail gelecek size filan dediler. Dün de bi başkası çıktı telefona, kadın vekaletname vermeden nasıl olacak vekaletname vermediniz mi cart curt dedi ... kafam karıştı.
   
 4. En son bir arkadaşım bu prosedürü yaşamış. Böyle olması gerekir. Yine ara vekaleti sizden uyarı gelmeden nasıl vereyim de. Taşıma ve bilgilendirme onların görevi. Müşteri mi kovalayacakmış kargosunu? Haber vermiyorlarsa onların sorunu, ek bir ücret çıkartamazlar. Prosedür kanunen açık.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş