Thomann Hakkında Yardım.

'Elektro Gitarlar' forumunda byleww12 tarafından 25 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar bu yaz Almanya'ya gitme planım var ve mağazasından ESP Ltd Iron Cross Sw bu gitarı alacağım.
    Ancak bir sorum var. Gitar 1299 € . Altında ise Ersparnis: 484,81 € yazıyor.
    Bu gitarı 484 € daha ucuza alacağım anlamına mı geliyor ? yani 815 € gibi bi fiyata mı alacağım ?

Bir sorum daha var Cort G290 marka gitarım var bu gitara geçiş yapmak istiyorum sizce mantıklı mıdır ?

2. Tavsiye edilen satış fiyatı: 1783€
    İndirim :indirim 484€

Satş fiyatı (sizin ödiyeceğiniz tutar) :1299€

3. Sanirim ulkeden cikista da vat adiyla alinan yuzde yirmi civari vergiyi iade alacaksiniz.

4. Bunun için çaldığınız tarzlar, ekipman vs. belirtirseniz yardım etmek daha kolay olacaktır sanırım.

5. Aldığın mağazadan tax-free fişide al,ülkeden çıkarken verdiğin vergiyi geri alırsın 1.300 euro üzerinden 150-200 civarı yapıyor.

6. ya aslında cort'un yanına bu gitarı almayı düşünüyorum. Tarzında açıkçası pek bi önemi yok benim için . sert tonlar hoşuma gidiyor genelde :) Behringer GMX210 marka amfim var.

Son düzenleme: 26 Haziran 2015
  7. biraz daha açabilir misiniz ? anlayamadım :)

8. Gitarı alacağın mağazaya bu ülke vatandaşı olmadığını belirt.Ve tax-free fişini iste.Bu tax free fişini havaalanında ufak gümrük bürolorunda işleterek verdiğin ücretin %19'unu yani vergisini geri alıyorsun.

gurkanisevic bunu beğendi.
  9. Anladım teşekkür ederim :)

Bu Sayfayı Paylaş