Gereksiz Başlıklar Yığını (bu Da Dahil)

Yeni başlayanlar için alım satım rehberi açılmıştı geçen hafta. Ordada yazdım, e nihayetinde toplam 3 gün kullanılmış. 19 haziranda açılmış, son mesaj 21 haziranda atılmış ve kayıplara karışmış konu :) Üzerinede rahat 20 tane nea alıyım laee konusu açılmıştır 1 hafta içinde...

Yeni Başlayanlar Için Alım-satım Rehberi

Hatta o konu açıldığı gün "benim param değerli, işim önemli, o konudan soramam, söyleyin onumu bunumu alıyım?" diye konu bile açılmıştı. Yani konuyu gördükleri halde oraya yazmayacak kadar empati yoksunu, eğitimsiz ve saygısızlar. Aynı o konuda bahsetiğim gibi.

Misal sadece ana sayfada 1 üyenin açtığı 4 başlık görüyorum şuan. Tele mi alcak, strat mı alacak, sap mı alacak, gövdemi alacak, squermi alacak, ibanez mi alacak, ne yapacak kendide bilmiyor can sıkıntısına açıyor öylesine. Konu çöplüğü.... Okulların kapanmasınında etkisi çok büyük tabi.

Bir şekilde önüne geçilebilirse çok iyi olacağı kanaatindeyim.

En azından yeni başlayanlar veya başlangıç ekipmanları diye bir ana dizin oluşturulması şart. Oraya açılan başlıklar ana sayfaya yansıtılmayabilir, başka diziinlere açılan konularda sorgusuz sualsiz silinip o dizine taşınabilir. Veyahut bu tip daha hangi enstrumanı çalacağına dahi karar vermemiş yeni üyeler forumu çöplüğe çevireceği anlaşıldığında bu üyelerin başlık açması sadece o yeni başlayanlar dizini ile sınırlanabilir.

Son düzenleme:
Yeni başlayanlar için alım satım rehberi açılmıştı geçen hafta. Ordada yazdım, e nihayetinde toplam 3 gün kullanılmış. 19 haziranda açılmış, son mesaj 21 haziranda atılmış ve kayıplara karışmış konu :) Üzerinede rahat 20 tane nea alıyım laee konusu açılmıştır 1 hafta içinde...

Yeni Başlayanlar Için Alım-satım Rehberi

Hatta o konu açıldığı gün "benim param değerli, işim önemli, o konudan soramam, söyleyin onumu bunumu alıyım?" diye konu bile açılmıştı. Yani konuyu gördükleri halde oraya yazmayacak kadar empati yoksunu, eğitimsiz ve saygısızlar. Aynı o konuda bahsetiğim gibi.

Misal sadece ana sayfada 1 üyenin açtığı 4 başlık görüyorum şuan. Tele mi alcak, strat mı alacak, sap mı alacak, gövdemi alacak, squermi alacak, ibanez mi alacak, ne yapacak kendide bilmiyor can sıkıntısına açıyor öylesine. Konu çöplüğü.... Okulların kapanmasınında etkisi çok büyük tabi.

Bir şekilde önüne geçilebilirse çok iyi olacağı kanaatindeyim.

En azından yeni başlayanlar veya başlangıç ekipmanları diye bir ana dizin oluşturulması şart. Oraya açılan başlıklar ana sayfaya yansıtılmayabilir, başka diziinlere açılan konularda sorgusuz sualsiz silinip o dizine taşınabilir. Veyahut bu tip daha hangi enstrumanı çalacağına dahi karar vermemiş yeni üyeler forumu çöplüğe çevireceği anlaşıldığında bu üyelerin başlık açması sadece o yeni başlayanlar dizini ile sınırlanabilir.
Biraz zorbalık gibi olacak ama en azından konu açabilmek için belirli bi mesaj sayısı yada ödül puanı barajı olsa. Sonuçta bu puanları elde edene kadar sitede belirli Bi vakit geçirmek zorundayız ve sitenin işleyişini mantığını kavrıyoruz

Biraz zorbalık gibi olacak ama en azından konu açabilmek için belirli bi mesaj sayısı yada ödül puanı barajı olsa. Sonuçta bu puanları elde edene kadar sitede belirli Bi vakit geçirmek zorundayız ve sitenin işleyişini mantığını kavrıyoruz

Abi öyle oluncada daha büyük sıkıntı çıkıyor. Bu sefer mesaj sayısını doldurup konu açabilmek için aynı konuya arka arkaya 5 tane mesaj atan mı dersin, mesaj dahi yazmayıp alakasız alakasız tek bi smiley koyup gidenimi dersin, hayatında 3 boyutlu olarak dahi görmediği ekipmanı en iyisi bu diye önerenlerden zaten illallah ediyoruz bide "epiphone special 2 nasıldır?" diye başlık açabilmek için mesaj sayısı dolsun diye millete gibson custom önereni mi dersin.... Bu sefer iş daha b.ka sarıyor.

İlgili yöneticilere gesin :)

Son düzenleme:
Benim gözlemlediğim genelde yeni üye olan kullanıcılar en fazla konuyu açıyor (eski konu başlıklarını hortlatıp üstüne aynı soruyla başlık açan bile var) ''hadi neyse cevap verelim'' şeklinde cevap verildiğinde de ''gitar alındı bile ihihihi, pedalı aldım bile hihiihihi, amfiyi aldım bile hihihii'' madem dinlemeyecektin neden konu açtın? Kimsenin parası ve zamanı değersiz değil fakat biraz çaba, biraz araştırma ruhu, merak duymak lazım. Arama sekmesinin büyütülmesi iyi fikir katılıyorum. Ayrıca eleştiriyoruz ama belki onların şikayeti konuların dağınık ve güncel olmaması olabilir, yeni başlayanlar için onlara özel bir bölüm olsa konular sabit olsa (Anasayfada üstte gözükmesi güzel olurdu) yabancı forumların bazılarında olduğu gibi. Yapıldı diyelim onların özel bölümünü kim bilgilerle donatır kim günceller orasıda ayrı bir zorluk tabii. Kendi açımdan konuşursam forumu açtığımda anasayfada ilgimi çeken hiç konu olmuyor, arada bir inceleme konuları çıkınca seviniyorum yapan kişilere teşekkürler bu arada.

Abi öyle oluncada daha büyük sıkıntı çıkıyor. Bu sefer mesaj sayısını doldurup konu açabilmek için aynı konuya arka arkaya 5 tane mesaj atan mı dersin, mesaj dahi yazmayıp alakasız alakasız tek bi smiley koyup gidenimi dersin, hayatında 3 boyutlu olarak dahi görmediği ekipmanı en iyisi bu diye önerenlerden zaten illallah ediyoruz bide "epiphone special 2 nasıldır?" diye başlık açabilmek için mesaj sayısı dolsun diye millete gibson custom önereni mi dersin.... Bu sefer iş daha b.ka sarıyor.

İlgili yöneticilere gesin :)

Bu dediğim en azından şunu engeller sınır 15 mesaj olursa üye olup tek başlık açıp Bi daha siteye uğramayarı keser en azından ayrıca sitede canlı Bi chat sayfası var mı bilmiyorum telefondan girdiğim için orası işe yarayabilir. En kötüsü küçük öneri sorularını durumlarına yazsalar en temizi biz zaten görüyoruz

Forumun arama kutusunu ışıklı neonlu yanardönerli yapmak ve ebadını 5 katına çıkartmak belki bir fayda sağlayabilir.

VMVePaw_700wa_0.gif
Arama kutusunun yanına sadece bu gifi koysakta bence iş görür :ROFLMAO:

Belki kategorize edilebilir ya da alt forum yapılabilir. Ne tür gitar almalıyım, alt konu sss, hh, hss vs pedal tavsiyesi, orta bütçe amfi tavsiyesi, düşük bütçe lambalı amfi tavsiyesi, tambur tavsiyesi vs.
Anasayfada konu değil de forum başlığı çıkar sadece bu alt forum için. Yukarıda yazdığım başlıklar yine. Böylece tüm istekleri görmek zorunda kalınmaz, tavsiye vermek isteyen girer.
Başlık yazarken çıkan önerilere bakmayanın konu içinde arama yapacağını uman yok sanırım :)

Geri