Gitar Yada Amfiyi Değiştirmek Istiyorum Sizce Ilk Hangisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Nicovrobi tarafından 26 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. İyi günler ben gitar 1.5 sene yakındır çalıyorum şuan jay turser jt-300 var ve line 6 iv 15watt var Gitar olarak prs se 24 custom almak istiyorum sizce ilk gitar mı alayım yoksa amfi mi alayım hangisi daha iyi olur kafam çok karışık

2. Amfiden memnun musun? Değiştirirsen hangi amfiyi almayı düşünüyorsun?

3. Fazla değilim clean tonları pek hoşuma gitmiyor vox yada marshall bir amfi istiyorum 1 k falan

4. Aç konuyu aç, bu kadar çekingen olma :) Kafanda model ad-adları var mı? Lambalı modellerinden mi düşünüyorsun? Yanına tarzın nedir diye de ekleyelim hatta.

5. Hocam bence amfi sizi biraz daha götürür.Önce gitarı değiştirmenizi tavsiye ederim ben :)

6. Ben gain çok açmayı sevmiyorum tadında olacak prs se 24 custom o yüzden istiyorum zaten h manyetik ve s manyetik olabiliyor ve lambalı amfi düşüyorum bu yıl nasip olursa üniversite gidecem ama o yüzden amfiyi lambalı mı alayım ne alayım bilmiyorum marshall hakkında pek bilgim yok vox olarak valvetronix+ 20w yada vox ac4tv gibi düşünüyorum aslında gibson istiyorum ama 2.000 tl gibson bulacağıma insanmıyorum

7. Bana bütçe ve çaldığınız , çalmak istediğiniz grupları türleri yazın uygun gitar bulmaya çalışayım :)

8. Mesele grup olarak metallicanın bazı şarkıları ac dc bon jovi Yani biraz daha hard rock tarzı olsun gibson tarzı bir gitar ama yeri geliğinde clean güzel olsun istiyorum yani öyle birşey belki çok zor ama prs ondan düşünüyorum çünkü

9. Hocam bütçe ne kadar ve ikinci el almayı düşünür müsünüz? Yapacak bi işim yok şu an sizin için gitar bakayım bari :)

10. 2000tl kadar param var çalışıyorum yani o kadar toplayabilecem

11. Birde cleanden kastım benim overdrive yani yanlış anlaşılma olmasın

12. Hocam cleanle overdrive nasıl karıştırabiliyosunuz :D neyse bakıyorum modellere sizi özelden bilgilendiririm.İkinci el mi sıfırmı düşünürsünüz

13. Bence amfin iyi gitrı öncelikle değiştir

14. Temiz ikinci el bulursam olabilir

15. Ben ESP LTD KH-202 kullanıyorum.Arkadaşında 2000 lira bütçesi var. LTD KH-330 tavsiye ettim :) Umarım hoşuna gider

16. LTD KH-330 bana mı tavdiye ediyorsun :)

ChrisBroderick bunu beğendi.
  17. Bilmiyorum hiç düşünmedim ben Ltd kafamda hep prs gibson epiphone kurdum

18. Hocam size tavsiye ediyorum aynen :D Bende üniv öğrencisiyim.ODTÜ'ye yolun düşerse beklerim.Yurtta kalıcaksan amfi almanıda tavsiye etmiyorum ben guitar rig5 kullanıyorum amfi başkalarını rahatsız edebiliyor :)

19. Ben 0 alıcaksanız size en iyi gidecek gitarın LTD KH-330 olacağını düşünüyorum.

20. Gibson ya da Epiphone'un üst seviye bir modeli daha mantıklı olacaktır. Sert tonlar istemiyorsun anladığım kadarıyla, ESP yanlış bir tercih olabilir bana göre. Epiphone Les Paul Tribute Plus güzel olabilir, coil tap manyetikler de var. Daha çok işini görecektir bence. İkinci el olursa ayrı tabi, yine konuşuruz ikinci el bakarsan. Dediğim modelin sıfırını alabilirsin sanırım bu bütçeyle. Ama bana kalırsa ikinci el daha mantıklı olur dolar ve euro bu kadar uçmuşken.

Nicovrobi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş