Gitar Yada Amfiyi Değiştirmek Istiyorum Sizce Ilk Hangisi

Gibson ya da Epiphone'un üst seviye bir modeli daha mantıklı olacaktır. Sert tonlar istemiyorsun anladığım kadarıyla, ESP yanlış bir tercih olabilir bana göre. Epiphone Les Paul Tribute Plus güzel olabilir, coil tap manyetikler de var. Daha çok işini görecektir bence. İkinci el olursa ayrı tabi, yine konuşuruz ikinci el bakarsan. Dediğim modelin sıfırını alabilirsin sanırım bu bütçeyle. Ama bana kalırsa ikinci el daha mantıklı olur dolar ve euro bu kadar uçmuşken.
Hocam adam metallica çalmak istiyor ne sert ton istemesin :D

Eeeeeyyyleme zamanı gelmiş yine, yaşasııın :D:D

Eeeeeeeeyyyy @ChrisBroderick odunlu dayak sırasına alırım seni de! Adam hard rocktan bahsediyor, sen Hammet signature gitar diyorsun. Metallica aşkı gözünü kör etmiş. Üfürükçü hoca misali cinlerini odunla çıkarır açarım gözleri :D:D

PRS hele de tremolosunu kullacaksan iyi bir seçim bence. Fakat üniversite için şehir dışına çıkacaksan işin cidden güç. Lambalı amfi zaten gürültü makinesi, sesini açmayınca ton vermez, açınca komşularla aranı bozar, gurbet elde seni zorla ele güne dövdürür. Öğrenci hele de gurbete gidecek adama böyle pis bir şey işte lambalı amfi.

Eğer yanında dizüstü bilgisayar taşıyacaksan ve öyle sahne, grup falan düşünmüyorsan, ben daha çok bu dönemde amfiden ziyade ses kartı ve Guitar Rig, Ampli Tube gibi programlar öneririm. Yok bilgisayar götürmeyeceksin seni idare etmesi adına Line 6 POD prosesör bakın. Çoğunda kulaklık girişi de var, en fazla ucuz bir cep amfisi ile bayağı bir idare eder seni. Ha, şehir dışına çıkmazsan durum değişir, ona göre de tavsiyeler gelir. Ama durum belli değilse tavsiye için erken sanki biraz.

Eeeeeyyyleme zamanı gelmiş yine, yaşasııın :D:D

Eeeeeeeeyyyy @ChrisBroderick odunlu dayak sırasına alırım seni de! Adam hard rocktan bahsediyor, sen Hammet signature gitar diyorsun. Metallica aşkı gözünü kör etmiş. Üfürükçü hoca misali cinlerini odunla çıkarır açarım gözleri :D:D

PRS hele de tremolosunu kullacaksan iyi bir seçim bence. Fakat üniversite için şehir dışına çıkacaksan işin cidden güç. Lambalı amfi zaten gürültü makinesi, sesini açmayınca ton vermez, açınca komşularla aranı bozar, gurbet elde seni zorla ele güne dövdürür. Öğrenci hele de gurbete gidecek adama böyle pis bir şey işte lambalı amfi.

Eğer yanında dizüstü bilgisayar taşıyacaksan ve öyle sahne, grup falan düşünmüyorsan, ben daha çok bu dönemde amfiden ziyade ses kartı ve Guitar Rig, Ampli Tube gibi programlar öneririm. Yok bilgisayar götürmeyeceksin seni idare etmesi adına Line 6 POD prosesör bakın. Çoğunda kulaklık girişi de var, en fazla ucuz bir cep amfisi ile bayağı bir idare eder seni. Ha, şehir dışına çıkmazsan durum değişir, ona göre de tavsiyeler gelir. Ama durum belli değilse tavsiye için erken sanki biraz.
Haklısın abi kusura bakma :D Metallica aşkı yeni hesap bile açtırıyor Nick için

Evet yani en fazla hard rock Prs çok kafama yatıyor Prs se 24 custom olanlar kendi şehrimde okursam lambalı alırım çünkü mahallede kimse karışmıyor açtıkça açıyorum sıkıntı olmuyor ama şehir dışına çıkarsam ses kartı düşünüyorum bende bütçem 2000tl hem metallica falan dedim ama öyle soft yavaş şarkılar gain fazla açmayı sevmiyorum dediğim gibi herkes amfimin beni götüreceğini söylüyor o yüzden amfi yerine ilk gitara öncelik verdim gerçekten çok teşekkür ederim çok yardımcı olduğunuz bilgilerinize sağlık :D

Evet yani en fazla hard rock Prs çok kafama yatıyor Prs se 24 custom olanlar kendi şehrimde okursam lambalı alırım çünkü mahallede kimse karışmıyor açtıkça açıyorum sıkıntı olmuyor ama şehir dışına çıkarsam ses kartı düşünüyorum bende bütçem 2000tl hem metallica falan dedim ama öyle soft yavaş şarkılar gain fazla açmayı sevmiyorum dediğim gibi herkes amfimin beni götüreceğini söylüyor o yüzden amfi yerine ilk gitara öncelik verdim gerçekten çok teşekkür ederim çok yardımcı olduğunuz bilgilerinize sağlık :D
Rica ederim dostum her zaman :)

Bildigim kadariyla prs se custom 24 te push/pull var yani ton potunu(ya da volume) cekerek humbuckerlari single a cevirip daha yumusak tonlar elde edilebiliyor. Bence gitar karari cok yerinde ki bence prs se custom 24 ve duzgun bir setup la guldur guldur metal bile yapilir.
edit: Hocam 2000 lira civarina forumda temiz gibson studiolar olabiliyor. Bi bakim alim satim kismina.

Videolarda push pull var ama bazıların 3 yollu swicht farklı tarafta ondan soruyorum
Link atarsan bakabilirim. Ama başlıgın önceki postlarını okudum çok sert gitar istemiyormuşsun şöyle bi durum var o zaman hiçbi şey düşünmeden PRS SE Custom 24 al çünkü yumusak müzikte yapılıyor sertte. Yani kafana ne eserse yaparsın o gitarla ^^

EDIT: Şimdi baktımda 2012 den sonraki ürünlere blade switch ve coiltap gelmiş. Öneririm gitarı

Geri