Aux In Girişi Ile Ilgili..

Herhangi bir amfinin aux in girişinden ses kartı takıp referans monitör gibi kullanabilir miyim amfiyi? Roland Cube'lerde de varmış aux in, dijital amfi olduğu halde preamp kısmı (sanırım referans monitör olarak kullanmak için preampı devre dışı bırakmak gerekiyor ?) devre dışı bırakılıp referans monitör gibi kullanılır mı?

Kullanılabilir ancak bazı konulara dikkat etmek gerekli. Sonuçta gitar amfilerinin hoparlör frekans genişlikleri gitar ses frekanslarina göre tasarlanmıştır. Monitör olarak kullanma amacınızi tam olarak açıklarsaniz daha net bilgi alabilirsiniz ben şahsen bir gitar amfisini neden monitör olarak kullanmak istediğinizi anlamadım

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kullanılabilir ancak bazı konulara dikkat etmek gerekli. Sonuçta gitar amfilerinin hoparlör frekans genişlikleri gitar ses frekanslarina göre tasarlanmıştır. Monitör olarak kullanma amacınızi tam olarak açıklarsaniz daha net bilgi alabilirsiniz ben şahsen bir gitar amfisini neden monitör olarak kullanmak istediğinizi anlamadım
Bilgisayar olmadığı zamanlarda normal amfi olarak kullanıp bilgisayar yanımdayken de ses kartıyla girip guitar rig benzeri bir uygulamadan yararlanmak istiyorum hocam. Cube 20 bunun için yeterli midir mesela? Çok profesyonel bir şeye ihtiyacım yok evde çalıyorum. Kayıt almak ve daha fazla seçenekten yararlanmak için sanal bir program kullanmak istiyorum.

Aux in dediğiniz cd input olmalı
cd player mp3 player gibi bilumum player'ı bağlayıp hoparlör niyetine kullanabilirsin ancak
referans monitörü olmaz o farklı bi olay.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki herhangi bir şekilde preamp katını iptal edip ses kartıyla beraber kullanabileceğim bir amfi yok mu? @northerner Behringer Blue Devil'de olduğu söyledi ama o da Türkiye'de yok sanırım.

Anladım. İstediğim şey şimdilik sadece Behringer'de var sanırım. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. :) Biraz da Blackstar ID serisine bakınayım ben. :D

Behringer Blue Devil'di sanırım bir ara burada satılıyordu, hatta Evren Abi'deydi yanlış hatırlamıyorsam. @evrenozlu

Can selam. Northerner'a ben sattım amfiyi. Hakikaten çok başarılı bir amfi. Özellikle FX loop girişiolması çok büyük avantaj. Aux girişi olması ve ayrı bir kanaldan hizmet vermesi apayrı. Aux girişini mp3 çalarım için kullanıyordum ve hiçbir şekilde ses karışması söz konusu olmuyordu. Eminim ki @northerner da memnundur amfiden

Referans monitör bambaşka kullanım alanı olarak. Ama gitar çalarken tabikide işini görür.
marshall ma100c amfimi arkadaşım sadece kabin olarak kullanmıştı kendi orange kafasıyla. Arkada bypass falan vardı. Nasıl bağladı dikkat etmemiştim ama yapmıştı.

Geri