Ses kartı-Mikser seçimi ve birkaç soru

Eveet;

Anakart - Mb intel dg965ssck 1066 ddr2-800 obvga pciex glan
İşlemci - CPU C2D INTEL 2.13 GHz(E6400) 2 MB 1066 MHz Core2Duo
Bellek - 1024 MB DDR2 800 MHZ Kingston
Ekran Kartı - VGA 256 MB ASUS
Sabit Disk - HD 300 GB SEAGATE 7200.10 16MB SATA2 NCQ-3320620AS
CD-DVD YAZICI - DVD-RW LG GSA H10N 16X BULK BEJ
Kasa - 500 watt
LCD Philhps 17'' monitor
Klavye - KB MICROSOFT CA9 KLAV-MOUSE OPT.SIYAH

yaklaşık 2 milyara patladı bu sistem ve sonunda aldım buraya kadar bi sorun yok...

Şimdi bi ses kartı ve midi klavyeye ihtiyacım var..

1-Audiophile 2496 usb ses kartı almayı düşünüyorum ama USB yerine PCI tavsiye ediliyor anladığım kadarıyla.Ama kullanımı kolay olduğundan ben USB istiyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
2- Birde ben elektro gitar kayıtlarını mikrofonla yapmak istiyorum..Bende pod xt live var usb ilede kayıt yapabilirim ama digital geliyor onun kaydı..hadi onu usb ile yaptık diyelim vokal kayıtlarınıda çok kulanıyorum ses kartında mic. girişi yokmuş onun için mic pre. değilde bir mikser almak istiyorum.Aklımda behringer ub802 var bu konuda ne düşünüyorsunuz?
3- Ub802 fiyat aralığında daha iyi bi öneriniz varmı?
4- midi klavye olarakda keystation 49e düşünüyorum sizce ne alayım?
5-Sb Live ses kartım ve 5+1 kolonlarım var eğer 2496 ses kartı alırsam Sb Live ses kartımıda diğer amaçlar için kullanabilirmiyim?Kullanırsam bi sorun olur mu?

Acil olarak cevaplarınız bekliyorum teşekkür ederim şimdiden..

Windows da iki ses kartının sürücüleri çakışmazsa sorun olmaz galiba. Cubase de kayıt için aldıgın kartı seçersin device setuptan, diğer işler için Creative i kullanırsın. USB kart alman şu açıdan iyi olur kayıt yapmayacagın zaman usb kartı hiç takmazsın diğer kartını tek başına paşa paşa kullanırsın :) iki tane PCI ses kartı sorun yaratır gibime geliyo yine de...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
iletris wala sende olmassan sallayan olmayacak buraları :) eksik olma.. usb problem çıkarıyor diye duydum ama bende kullanışıyüzünden istiyorum.zırt pırt kasanın arkasını çevir falan ne o öyle :) diğer sorularıma cevaplarınız bekliyorum arkadaşlar..

benim aklıma gelen sanada mixer alma problemi çıkarmayacak bi ses kartı var aslında mic girişleri var preamp ada ihtiyacın olmaz diye düşünüyorm istersen bi araştır MAudio1010LT 10 giriş 10 çıkış8 kanalını çok rahat bi şekilde mikrofon ların için kullanabilirsin 1.ve2. girişi preamplı

gördüğüm kadarıyla, mikrofon ve gitar kaydı istiyorsun. Ayrıca kasanın arkasını çevirmek istemiyorsun :) O zaman M-Audio firewire SOLO yu alacaksın..

Yok, ben kafama koyduğum sistemi alacam diyorsan, ub802 mikser işini görür ancak onunda mic. pre. sini beğenmeyebilirsin bi süre sonra.

Geri