Music123'ten Direk Türkiye'ye Sipariş Veren Var Mı?

arkadaşlar music123'ten manyetik vs. shippingle birlikte toplam 110$ tutan bir sipariş vermek istiyorum,daha önce böyle bişey yapan oldu mu?sorunsuz gelir mi acaba?

normalde seçtiğin ulaşım yoluna göre karşılaşacağın sorunlar değişik olacaktır (işte FedEx seçersen farklı, amerikan postası seçersen farklı şeylerle karşılaşabilirsin). eğer sitenin güvenilirliğini soruyorsan, sanırım online müzik aleti satışında dünyanın sayılı sitelerinden bir tanesi.
fakat; her markayı türkiye'ye yollamıyorlar. bence sipariş etmeden önce sor "bu marka manyetiği türkiye'ye yollar mısınız?" diye

Canneerr, music123 biaralar türkiyeye mal göndermiyordu. şu an durum ne bilmiyorum ama galba türkiyeden girilen kredi kartlarını kabul etmiyorlardı diye hatırlıyorum ben.

bazı markalar hariç gönderiyorlar diye biliyorum.. Mesela gibson yollamıyorlar ancak gümrükte çok sorun yaşanıyor onu söylemiş olayım gümrük vergisi biniyor bazen üstüne vs.. Şans işi yani

Kredi kartı değil de paypal ödemelerini kabul ediyorlardı en son. Bu arada ben de UPS'i öneririm hem gümrük sorunu olmaz, hem de kaybolma durumları filan olmaz. Ama tabi fiyat da baya bi artış olacaktır.

Legend_Of_Guitar demiş ki:
bazı markalar hariç gönderiyorlar diye biliyorum.. Mesela gibson yollamıyorlar ancak gümrükte çok sorun yaşanıyor onu söylemiş olayım gümrük vergisi biniyor bazen üstüne vs.. Şans işi yani

kargo şirketi, sana malı daha önceden belirlenen fiyatta getirmez ise almama hatta dava açma gibi hakların var. Fedex yada Ups sana 1 hafta içinde gelecek diyorsa , gümrüge rağmen gelir o kargo sana. sırf vergiden bile tırsıyorsan bile almassın. ha tabi sonra baya bi uğraştırır music123 ten parayı geri almak. telefondu dil sorunuydu derken amerika ile görüşmede tel faturasıda galyana gelip tutuşabilir.

ayrica music123 yollarken sözleşme gibi birşey koyuyor paketin içine/dışına. Gümrükte takılma gibi bir durumu söz konusu değil yada binde bir. Normalde de zaten gitardı ufak tefek TEK paketlere üşenipte bakmıyorlar bile.
Bir gün az bir miktar parayı gözden çıkarıp deneyebilirsiniz.(tabi kimse parasını yoldan toplamıyor :) )

ama şöyle bir şey var. bazı markaları yollamıyorlar. yani parayı havaya yatırmış olabilirsiniz bu durumda. Telefon ile görüşmekte yarar var.

Ya benim aklıma bi şey geldi bence music123 sitesi sadece web de deil gerçekte de olması lazım belki de vardır bilmiorum şube falan açsalar türkiye ye özellikle İSTANBUL'A:D www.music123.com sitesindeki fiyatlar heryerde nasıl geçerli oluosa bi dağıtım merkezi açsınlar abi o şubeye göndersinler biz de gidip alalım alet edavatları...
çok kolay bişey deil ama sadece bi fikir...

bu music123 biraz pahali gibi geldi bana.

mesela Jackson DK2M SamAsh te 599$ ama music123 te 857$ ayrica da 1 veya 2 yil garanti istiyorsan ustune 1 yil icin 79$, 2 yil icin 139$ oduyosun

yani music123 ten bu gitari 2 yil garantili almak=996$ oluyor.

SamAsh in garanti durumunu bilmiyorum.

amerikaya garanti için aleti yollarsak 1 yılda gider 1 yılda gelir. çicekler böcekler ne guzel.

ya aslında internet marketçiligi super ki vergi verecekleri bir dükkanları falan yok. aslında bu vergi muhabbeti ürünler içinde geçerli olsa aşmış olur.
mydukkan da coşar.

ya arkadaşlar ben aradım sordum gümrüğü dedi bana;mesela alacağın gitar 700 dolar ya buda yaklaşık olarak 910 ytl ediyor.910 ytl 'yi 10'a bölüyosun sonra euroyla çarpıp üzerine 30 ytl koyuyosun.(ama bu 300 euroyu geçen mallar için).300 euroyu geçmiyosa gümrük parası ödemiyorsun.

3-5 ay önce yol dahil 90 küsür $'a Tapco mixer siparişi vermiştim ancak nasıl becerdiyse UPS gümrüğe taktı aleti! Çekmem için gereken tuttar 450-500 YTL civarı olarak hesaplandı!! Yani astarı yüzünden kat kat daha pahalıya gelecekti ondan aleti bırakmak zorunda kaldım.. UPS'in getirdiği hiçbir siteden birşey almam artık, her an pislik yaratmaya muktedir bir firma kesinlikle tavsiye etmiyorum (eskiden böyle değildi yalnız)... Haliyle Music123'den yapacağınız alışverişlerin de gümrüğe takılıp takılmayacağı tamamen şansa kalmış.

aslında bu sitelerin hiçbirine güvenmiyorum ben mydukkan veya başka bir yerde yani sonuçta sanal bir ortamdan alışveriş yapıyoruz fiyatlar bayağı bi düşük ama yani pek güvenmeyin derim açıkçası yinede siz bilirsiniz ben daha önce hiç internet alışverişi yapmadım ama bana pek güvenli gelmiyor

ygt demiş ki:
aslında bu sitelerin hiçbirine güvenmiyorum ben mydukkan veya başka bir yerde yani sonuçta sanal bir ortamdan alışveriş yapıyoruz fiyatlar bayağı bi düşük ama yani pek güvenmeyin derim açıkçası yinede siz bilirsiniz ben daha önce hiç internet alışverişi yapmadım ama bana pek güvenli gelmiyor
mydukkan gördüğüm en ciddi ve güvenli firmalardan biri

ygt demiş ki:

Bunu mydukkanla alışveriş yapmadan önce Selçuk Bey'e bizzat ben söyledim. Mydukkan.com da özel mesajlar hala duruyor. Ben başta adamcağızı resmen dolandırıcı yerine koymuştum hatta :D tabii ki şaka ile karılşık..

Selçuk Uzunhasanoğlu'nun bana söylediği bir laf vardı, tabi her site için geçerli değil ama en azından bunu ben kendi siteleri için de söyleyebilirim:

Mydukkan sahibi Selçuk Uzunhasanoğlu demiş ki:
Eğer bilgisayarınızın güvenliği ile ilgili bir endişeniz yoksa, internetten alışveriş yapmak benzin istasyonundan, pompacıya kredi kartını verip onunla alışveriş yapmaktan daha güvenli..

Geri