basswood gövdede emg manyetik performansı..?

arkadaşlar ibanez rg 2570 im var. üstündeki dimarziolar drive da bana çok gürültülü geliyor. rg2570 de emglerin performansı nasıl olur bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olsun...

ortadaki single ile vedalasman gerekir.bunun yanında emg taktıranı gordum ibaneze.hatta o rg2550 idi.genel emg performansını almıstı arkadas.hatta dinleyen biri govde ağacı alder mi maun mu basswood mu ayırd edemez bence.yani emg nin verimini alabilirsin gene.ama single coil den vazgecmen gerekir soylim.onun yerine seymour duncan veya di marzio dusun.onların da ses yapıcanı sanmam.

sa taktırsan bi sorun olmaz.yani bu
sh4-stk1-sh2n taktırmak gibi bisi olur.yanlız ortadaki manyetiği kesinlikle iptal ettir.sadece gorsel olarak var olsun.pek cok kişi var forumda zamanında emg taktırıp cok gürültü yapıo dien.hepsinde ya yanlıs bağlantı yada aktfi pasif manyetik bir gitar da kullanılması sonucu olmus sorunlardı.dikkat et derim

bende de rg2570 var ve mutlaka mıd manyetıgı degıstırmelıısn ... ayrıca bende de emg sa set vardı.. manyetık sert bır ton verıyor.. guzel bır manyetık ancak emg ler agaca bakmıyor pek :D... cok gucluler ozellıkle aktfılerı... ama gercek tonlar ıcın bence ya seymour duncan yada dımarzıo.... cunku emg lerı cok arastırdım sonucta vardıgım kanı su : emg cok gurulutulu ve bazı seslerı yutuyor calarken fazla bagırıyor.. belkıde sahsı keyıfım budur... sımdıden kolay gelsın

emgler daha çok hoşuma gidiyor tını olarak birde dimarziolar bana gürültülü geliyor. yada şöyle diyelim gürültüsüz bir manyetik arıyorum mesela ne olabilir?

basswood ibanez rg370 imde sh-4 sh-2 manyetikler var..çok memnunum..istanbuldaysan deneyebilirsin bi gün görüşelim basswood da nasıl oluyor duncanlar bakarsın kafana yatarsa alırsın sende kendine bitane..ben ebayden aldım hatta yardımcıda olurum ebayden getirtmek istersen yani tarif ederim:p
aktif manyetik hem pahalı,hem bağlantısı vs vs zahmetli gibi geliyo bana..bende düşünmüştüm ama üşenmiştim..ama carvinim aktif aktif manyetiğin yeride ayrı gibi sanki:)

Onlar DiMarzio IBZ denilen DiMarzio'nun ibanez için ürettiği özel manyetikler. Normal DiMarzio kalitesinde değiller sanırsam. EMG seviyorsan köprüye DiMarzio X2N, neck'e de ona uyacak output'u olan bir neck manyetiği takarsan (DiMarzia super 2 mesela) memnun kalırsın bence.

bende de 2570 var üzerinde dimarzio/ibz'ler var aynı seninki gibi, fakat gürültüden kastın ne anlamadım,ben gayet normal sesler alabiliyorum,ha değiştirmeyi ben de düşünüyorum ama memnun olmadığımdan değil,denemek istediğim bazı manyetikler var onların ne kadar fark yaratacağını görmek için...bence yanlış karar veriyo olabilirsin çünkü emg'ler genelde kulaktan dolma bilgilerle gaza gelinip alınan manyetikler,sen şimdi ben bunu takıcam gitar sessiz, şahane olucak zannediyosun ama ben önceki gitarımda kullandım 81-85 set,ton çekmesi gayet zordur,uğraştırır özellikle iyi bi eq ister çünkü tizleri çok fazladır kontrol edemezsin,basları az kalıcaktır(basswood'da) belirginleştiremezsin..Ekipmanın sağlamsa,ton çekerim sabırla uğraşırım diyosan ayarları yaptıktan sonra da emg'nin zevki de bi ayrıdır...

Arkadaslar bende Jackson RX10D var ama govdesi için "Alder Body with flame maple" diyor ama aynı resmi sitede yine "basswood body" diyor hangine inanayım??? üstündeki manyetikler Duncan Design HB-103 manyetikler hosuma gitmiyor.Değiştirmek istiyorum benim gitarı alırken birde WRMG denemiştim o EMG 81 e asık kalmıstım ama biraz tuzluydu işte.. Şimdilerde ise manyetik alıcam ama bu sefer acele etmiyim diorum hep boyle acele ettgimde kotu oldu...

O yuzden söyle bir sey sorcam : Arastırmalarıma gore

1. Dimarizo - Super Distortion,X2N
2.EMG - 81
3.Seymour Duncan - SH-4

(bridge için)
bunlardan hangini önerirsiniz? 81 alırsam nolur dimarzio alırsam nolur ne farkeder bu arada saglam bir analog setup oclak yanında tonlarla ugrasmaktan hiç cekinmem...

eğer rx10d gitarın 2006 modelse o zaman basswood dur gövdesi, 2006 öncesi ise alder dir ;) manyetikler arasından bir tek x2n deneme fırsatım olduğu için onun hakkında yorum yapabilirim: bana biraz fazla çıkışlı ve gürültülü geldi, tizleri de çok yüksek zaten, dimarzio istersen super distortion daha tok ve biraz daha az çıkışlı bir manyetik (x2n 510, super dist 425).

kopruye emg alırsan sapa da emg almak zorunda kalırsın unutma.iyi bi setup varsa cok iyi tonlar alırsım emg lerden.ben emg lerin arkasındayım.sessiz olmaları cok buyuk avantaj.x2n i bende sevmedim.fazla tiz geldi.bunun yanında aktif ile uğrasmim diosan seymour duncan sh6 distortion,sh5 custom custom yada sh4 güzel olur.tabi bunların tb kodlu olmasına dikkat et.

evet işte sorun burda zaten bu manyetiklerden kimisi yuksek sustain kimisi ise yuksek cıkıslı bunların her ikisini bir manyetikte toplayan firma yokmu? aslında sustain cozulebilir bir sorun sonucta setupta compressor olcak... ve istedigim ton aslında bakılırsa tiz istemiyorum hele birde amfi patlakmış gibi oluyor bazen cok kotu bişey daha cok böyle can alıcı bendler yapabilcegim midleri ve basları tizlerden yuksek....

(sanırım yannıs acıkladım hani böyle alttaki 3 telde solo atarken tele vurdugunda böyle pianodan ses geliyor gibi oluyor sanki neckte calıyorsun ben tam tersine metalin metale sürterken cıkardıgı ses gibi olmasını istiyorum ama korkarım buda tizlerin yuksek olmasına baglı galiba)

.....olmasını istiyorum daha cok ama aynı zamanda yinede sustain gerekiyor böyle olunca sanırım en uygunu emg oluyor yada super distortion (ama oda aktif değil işte ) bilmiyorum kısıldım kapana ama arkadasa en azından x2n için verdigi fikirden dolayı tesekkur ediyorum x2n i resmi sitesinde sesi duyamadım acaba nerde duyabilirm?

simdi kaldı sh-4 tb tonları.... onun tonu nasıl? kullanan yokmu hiç? kaldım bu üçlemde dimarzio super dist. veya sh-4 tb veya emg 81 arkadaslar baslıgı da işgal ettim kusra bakmayın ama bu manyetiklerin tonları(yani tiz bas olayı) , sustaini, ve çıkış gücü için kısa acıklamalar yapabilrmisiniz? birde tabi hangisini turkiyede(izmir) nerden edinebilirz? netten getirtme,tanıdıgınız usa den getiren arkadaslar veya herhangi bir firma?

simdiden tesekkurler....

konu biraz yon degistirmis ama ben basliga gore cevap veriyim; ben basswood govdede emg set(pasif) kullanan bi adamim ve kucucuk roland microcube amfiyle bile cok memnunum.arada pedal medal hic bisey yok ama gayet tatmin edici.tabiri caizse cayir cayir.palm mutelerde filanda cok memnunum.

not:forumda bi arkadasin tavsiyesiyle planet waves'in jacklarindan almistim,gercektende gurultuyu buyuk olcude kesiyo.biraz pahali diger jacklara gore ama kesinlikle verilen parayi yuzde yuz hakediyo ;)

Geri