graphtec ürünleri...

arkadaslar gitarımın bendlerde akord kacırması üzerine bugün gittim ve yuksel ustada graphtec grafit esik ve graphtec in sabit koprulerde ki entonasyonu sağlayan ve ileri geri giden o zımbırtısından taktırdım.2.olay soradan karar verdiğim bişeydi.ama iyiki yapmışım.gercekten harika bir firma.su anda 2 tam notalık bend yapsamda akord da bozulma olmuyor.her telde cok iyi akord butunluğu var.ayrıca tını iyi yonde değişti.daha kapalı ve tok bir tını var artık.plastik eşikden cok daha iyi diyebilirim.(her sey plastikten iyi bu saatten sonra :D )

kesinlikle bu tarz bir problem cekenler gidip 20 ytl ye grafit esik taktırabilir yuksel ustaya.gercekte ise yaradı benim gitarımda..

o zımbırtı nın calısma prensibi ise soyle...

normalde metalden yapılan parcalar.daha farklı bi alasımdan yapılıyo.bu alasım ne elle ezilebilicek yada basınc ile kırılıcak bişey nede metal kadar sert.bu sayede taktığınız tel parcanın üzerinde yer ediniyo ve gittikce sağlamlasıyo.bu sayede akord da kayma %90 a kadar iniyo.bunun üzerine grafit esik ve kilitli burgular eklenince kayma %0 oluyo.

herkese tavsiyedir.

Geri