Basgitarını Göster Ey Türkrokçılar :)

20140814_173133.jpg
20140814_173139.jpg
Fender Steve Harris p-bass

Squier deyip geçmemek lazım aslında. Tamam en alt modelleri biraz sıkıntılı ancak özellikle bas gitarda çok iyi modellere sahip. Ama bizlerde şöyle bir durum var. İşte Fender'in alt markası Squier, Gibson'ın alt markası Epiphone genelde kötülenir. (her model için konuşmuyorum tabi). Ama bir "alt" takıntımız var. Ama kaliteyi ancak marka takıntısı olmayanlar anlayabiliyor kanımca. Güzel gitar, güle güle kullanın :) Vintage modified'ları pek deneme fırsatım olmadı, ancak classic vibe squier bas denemiştim ve çok çok hoşuma gitmişti. Önyargılı olmadan yaklaşmalı, ama deneyerek satın almalı :)

Herkes gibi benimde başta önyargılarım çoktu ama gitarı deneyince anladım hem çok rahat hemde güzel tonlara sahip bir gitar. uzun bir süre yeni gitar düşüncem yok

Squier deyip geçmemek lazım aslında. Tamam en alt modelleri biraz sıkıntılı ancak özellikle bas gitarda çok iyi modellere sahip. Ama bizlerde şöyle bir durum var. İşte Fender'in alt markası Squier, Gibson'ın alt markası Epiphone genelde kötülenir. (her model için konuşmuyorum tabi). Ama bir "alt" takıntımız var. Ama kaliteyi ancak marka takıntısı olmayanlar anlayabiliyor kanımca. Güzel gitar, güle güle kullanın :) Vintage modified'ları pek deneme fırsatım olmadı, ancak classic vibe squier bas denemiştim ve çok çok hoşuma gitmişti. Önyargılı olmadan yaklaşmalı, ama deneyerek satın almalı :)
Selam. Bu marka takıntısı durumu Türkiye'de maalesef çok fazla.Her konuda. Nedeni şu; araştırmak istememek, risk almamak. Oysa alınan bu riskler, hiçbirzaman parayla satın alınamayacak tecrübeleri getirir. Bu tecrübeler, hem kendinizi tanımanıza, hem de bilgi sahibi olmanıza sebep olur. Bazı şeyler kitaptan okunarak öğrenilemeyeceği gibi bu iş de aynen öyle... Örnek vermek gerekirse, aşağıdaki videoda çaldığım basgitar, birçok basgitarın özelliklerini bir arada bulunduran bir basgitar. Fakat bunu anlayabilmek için yani kıyaslama yapabilmek için hepsi hakkında bilgi sahibi olmak gerekir, o aletleri alıp götürüp sahnelerde çalmak gerekir. Sadece alıp 1-2 saat amfiyle evde çalmak da yeterli olmayacaktır. Örneğin bu basgitarda hem musicman, hem precission, hem Deluxe American Fender gibi birçok basgitarın soundunu yakalamak inanılmaz kolay ve high-end basların tuşe rahatlığıyla. Fakat saydığım markalar artık herkesin bildiği şeyler olduğu için onlar bu avantajlara rağmen çok daha fazla tercih edilir. Bunda en büyük etken araştırma yapmayı risk almak olarak görmektir.

Merhaba.
Bunun kimliği hakkındaki bilgiler headstok'taki DIAMOND (o da bir kaç sene sonra okunmaz hale gelir) ve sap plakasındaki MADE IN JAPAN.
Baktım, Aria'nın eskiden diamond diye bir serisi varmış sanırım ama onlardan biri mi emin değilim.
Fotoda pek belli olmuyor, sap dahil tüm yüzeyde cila kurumuş toprak gibi çatlak.
Ağacın damarları belirgin koyu renkli.
Tam menşei hakkında fikri olan var mı acaba?

Dosyalar

• 20141122_004829.jpg
    20141122_004829.jpg
    171.8 KB · Gösterim: 434
  • 20150818_223114.jpg
    20150818_223114.jpg
    146.2 KB · Gösterim: 278
  • 20150818_223128.jpg
    20150818_223128.jpg
    127.6 KB · Gösterim: 281
  • 20150818_223157.jpg
    20150818_223157.jpg