Analog Pedal Da Dip Sesten Kurtulma Için Öneriler

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda frekansmusichouse tarafından 4 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

 1. Analog pedal da dip sesten kurtulmak için öncelikle pedal diziliminin organik bir etkisi olabiliyor. Hadi jackları ve adaptörleri de kontrol ettik. Herhangi bir pas mas iletişim noksanlığı veya voltaj düşüklüğüde yok. Amfide sağlam. Hadi bir de boss ns-2(noise suppressor) koyduk.
  Peki alternatifler varmı başka?
   
 2. Ns-2 yanlışım yoksa çalmadığınız zaman çıkan sesi kesiyor tamda emin değilim. Noise gate bir çözüm. Ondan sonra pedalları pille kullanmak bir çözüm. Topraklı elektrik hattı bir çözüm. Hambucker bir çözüm. Bende single coil var ortadaki manyetik rw rp 2 ve 4. Pozisyonlarda dip ses yok gibi. Pedal ayarları çok önemli bir kaç pedal birden çalışıyorsa ayarları abartmadan yapmak lazım yoksa gürültü artıyor.
   
 3. DI box kullanınca gürültü biraz azalıyor fakat thru çıkışta olmuyor. Öbür çıkıştan da amfiye girebilmek için XLR to 6.5mm kablo edinmeniz lazım.
   
 4. ns-2 yanına birde nois gate eklesek tonu komple mahvetme olasılığı nedir? Dip gürültü kesecez diye gitarın tüm tuşesini, fedbackini falan öldürür müyüz? Bu 2 pedalı aynı anda kullanmak akıllıcamıdır.
   
 5. Daha kaliteli kablo. Daha az gain.
   
  ÇokSinirlendim, antbalci ve MetalPose bunu beğendi.
 6. EH hum debugger pedalınıda bir araştırın.
   
 7. Gain'e abanmamak her koşulda yapılabilecek en 'temel' hareket olmalı. Yalnızca dip ses için değil, dinamiklerin ortaya çıkması açısından da. Kalanından bahsetmişsiniz zaten ancak Noise gate türü pedallar bana kalırsa en en son seçenek olarak kalmalı.
   
  antbalci ve lotion bunu beğendi.
 8. Gain seviyeleri fazla olunca ve işin içine comp girince kaçınılmaz olur yapacak birşey yok. bu tarzın fıtratında var :D Drive ı amfiden aldığınız taktirde gürültü derdiniz azalacaktır.
   
 9. Bunu şimdi gördüm. Öldürme olayı kullandığınız ayara bağlıdır muhakkak. Ancak ne olursa olsun kayıp olur. Hiç gerek yok. Gerekirse bırakın dip gürültüsü de olsun. Çok çok rahatsız edici boyutta olmadığı sürece -ki bir sorun var demektir o zaman- tondan kaybetmeye gerek yok.
   
 10. Ns-2 ye gerek kalmaz. Noise gate ztn çal çalma belli bir db altında kalan sesi traşlar. Ama dikkatli kullanmak lazım. Önce pedalların ayarını düzgün yapıp sonra noise gate azar azar açarak ayarlamak lazım. Tabi tüm dip sesi almıyacaksın öyle tondan da yer. Her türlü dip ses olacak yani bir miktar. Bence setupınla gidip bir noise gate dene.
   
 11. Noise gate olacaksa isp decimator alın rahat edin
   
  bastardbullet bunu beğendi.
 12. @ishfar benden önce bahsetmiş; İsp Decimator veya Decimator II hangisini bulabilirseniz derim ben de.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş