Modifikasyonunu Göster Ey Türkrockçı !

Opsiyonel bir şey. Eğer dışarıda bir yerde çalarsan belki kullanırsın. Benim yadigar Schecter'e yapmıştım. Hem preamp boost hem mid boost. Pick guardlı gitarlar elverişli bu konuda(y) Sen yap yap, gönlüm olsun:ROFLMAO:
Yok hoca amfim midli, tb11 de midli manyetik biliyorsun, ash gövdeden kaynaklı da bir atak var gitarda, bir de mid boost devresi eklersem komşulara yazık olur :) senin hatrına trex alberta açayım olmaz mı:D

selam dostlar bit pazarından 10 tl ye aldığım ( :D ) bu pickguard ve manyetiklerin markasını nasıl öğrenebilirim acaba üzerinde yazı yazmıyor
1.jpg
2.jpg

selam dostlar bit pazarından 10 tl ye aldığım ( :D ) bu pickguard ve manyetiklerin markasını nasıl öğrenebilirim acaba üzerinde yazı yazmıyor 72594 eklentisini görüntüle 72595 eklentisini görüntüle
Bit pazarı demeyin bana lutfen :( geçenlerde Kızılay'daki gece pazarında tertemiz, ve sorunsuz bir mxr phase 90 buldum. 75 TL dedi. Tabi yanımda o kadar para olmadığı için alamadım. Bir de gideceğim sırada, 60 TL olur demişti.
Bu daha fazla koymuştu.
Bir keresinde de 15 TL'e Beatles plağı almıştım ve çok eski bir basım çıkmıştı. Ebay'de 100 euro gibi bir fiyata satılmıştı.
Bit pazarları, gece pazarları gibi yerlerde piyasayı bilmediklerinden midir bilinmez ama cok uygun fiyata, güzel seyler bulunuyor.

*bağlamacıları uzak tutalım oralardan :D

Bit pazarı demeyin bana lutfen :( geçenlerde Kızılay'daki gece pazarında tertemiz, ve sorunsuz bir mxr phase 90 buldum. 75 TL dedi. Tabi yanımda o kadar para olmadığı için alamadım. Bir de gideceğim sırada, 60 TL olur demişti.
Bu daha fazla koymuştu.
Bir keresinde de 15 TL'e Beatles plağı almıştım ve çok eski bir basım çıkmıştı. Ebay'de 100 euro gibi bir fiyata satılmıştı.
Bit pazarları, gece pazarları gibi yerlerde piyasayı bilmediklerinden midir bilinmez ama cok uygun fiyata, güzel seyler bulunuyor.

aynen güzel şeyler düşüyor bende japon malı bi volume pedalını 8 tl ye aldım :D

Bu daha fazla koymuştu.

Merhabalar,
Kızılaya çokça çıktım 9 buçuktan sonra ama giysi, köfte ekmek, kitap, poster, çin malı ürünler dışında böyle gitar parçaları satan satıcı hiç görmedim. Özel bir yerde mi konumlanıyorlar hatay sokak gibi, yoksa bildiğimiz karanfil, konurdalar mı?

Merhaba arkadaşlar, elimde aşağıdaki gitar var. Şimdi size yapacağım değişikliklerden bahsedeyim:
4766_60s_Classic_Player_Stratocaster_3TS_MX12010612_a.jpg

*Titanium Wilkinson Köprü takılacak.
*Schaller Kilitli Burgular takılacak.
*Pickguard ve Trem Cover siyah olacak.
*Manyetikler 2x Cruiser ve 1x Texas Special ile değişecek.

Bunlar şimdilik olan modifikasyonlar, Ankara'da Kenan Usta tarafından yapılıyor. Bitince son resimleri paylaşacağım. İlerleyen yıllarda da aşağıdaki modifikasyonları düşünüyorum.

-Cruiser manyetikler için bir treble booster benzeri bir devre.
-(Çok ütopik de olsa) Üzerine beyaz boya yapıp, beyaz boyayı bazı yerlerden kaldırarak sunburst-beyaz karışımı bir renk elde etmek.

:D Gitarın başına gelceklerden haberi olsa, on defa teşekkür ederdi bence bana :p

Buyrun arkadaşlar bir de burdan yakın, alet üstün çin muhendisliği olduğu için uğraştırdı ama sonuç güzel oldu :)
Üst eşiği black tusk ile değiştirdim, köprüyü çelik saddle'lı fullsized blocklu kore işi bir model ile değiştirdim
Neckplate 70'ler modu üç vidaydı ve adamlar yamuk delmişler :) onu dört vidalı plate ile değiştirdim, arada yamuk delikleri ve neckpocket'ın zeminini de düzelttim
Param olunca bu son fotoğraftaki pickguard ile HSS olacak ama şimdilik tek TB11 takılı
En önemlisi fretler'i tesviyeledim, çinli arkadaşlar fret leveling'den bi haber :) son hali ile fretler gayet low actiona izin verecek hale geldi
Bu arada ilk fotoğrafta göstermeye çalıştım, strat'larda görmeye alışık olmadığımız bir durum, klavyede siyah binding var, ondan kaynaklı fret kenarları gayet şık gözüküyor ve ele avuca gelmiyor :D İki parça ash gövde, rosewood üstü abalone inlayler vs. güzel oldu
72343 eklentisini görüntüle

72339 eklentisini görüntüle

72340 eklentisini görüntüle

72341 eklentisini görüntüle

72342 eklentisini görüntüle

72354 eklentisini görüntüle

Son durum budur, köprü sh11, middle artec gcs1, sap CS69 :) master vol master tone, üçüncü pot bağlı değil sedece push push switchden faydalanıp köprüyü split ettirdim, treble bleed de var ve biraz farklı bir wiring uyguladım, onun için ayrıyeten foruma konu açtım linkini veriyorum
Suhr Hss Wiring

DSC_1029.JPG

Merhabalar,

Kore üretimi Cort X-Custom gitarıma yaptığım modifikasyonlar aşağıda;
  • Manyetik seti EMG H4 serisi takiliydi, Dimarzio Liquifire ve Crunch Lab ile değiştirdim.
  • Üzerinde fabrika çıkışı kore üretimi lisanslı bir floyd rose tremolo vardı, Schaller Lockmeister sistem ile değiştirdim.
  • Potanslari Dimarzio potanslarla değiştirdim, orjinalinde olmayan push pull ekledim. 3 yollu switch de yine Dimarzio.
DSC_0701.JPG
DSC_0704.JPG
DSC_0698.JPG

Gelecek planlarım da yine Schaller ya da Gotoh burgular ile bulguları yenilemek olacak.

Merhabalar,

Kore üretimi Cort X-Custom gitarıma yaptığım modifikasyonlar aşağıda;
  • Manyetik seti EMG H4 serisi takiliydi, Dimarzio Liquifire ve Crunch Lab ile değiştirdim.
  • Üzerinde fabrika çıkışı kore üretimi lisanslı bir floyd rose tremolo vardı, Schaller Lockmeister sistem ile değiştirdim.
  • Potanslari Dimarzio potanslarla değiştirdim, orjinalinde olmayan push pull ekledim. 3 yollu switch de yine Dimarzio.
74016 eklentisini görüntüle 74017 eklentisini görüntüle 74018 eklentisini görüntüle
Gelecek planlarım da yine Schaller ya da Gotoh burgular ile bulguları yenilemek olacak.

Hoca güzel olmuş da bence burgulara hiç para harcamana gerek yok, o gitarın stock burguları wilkinson kalitesinde kore üretimi burgular ve sonuçta kilitli üst eşik sözkonusu :) istersen 500 liralık en üst seri schaller burgu seti tak fark oluşturmayacaktır :)

Hoca güzel olmuş da bence burgulara hiç para harcamana gerek yok, o gitarın stock burguları wilkinson kalitesinde kore üretimi burgular ve sonuçta kilitli üst eşik sözkonusu :) istersen 500 liralık en üst seri schaller burgu seti tak fark oluşturmayacaktır :)

Evet o noktada haklısın fakat gitar 2003 üretimi, body inanılmaz derecede sağlam kalmış olmasına rağmen burgular biraz kötü durumda, akort yaparken içlerinden anlam veremediğim bir tıkırtı geliyor sanki yaglanmamis dişli gibi. Düzgün akort etmek çok zor. Muhtemelen mekanik akşamlarında problem var.

96 yapımı japon Jackson Dr-x gitarımın boyası hafiften kalkmaya başlamıştı. Dükkanın biri boyayı kazımaya ekstrem bir ücret isteyince iş başa düştü, önce güzelce ön taraftaki boyayı çıkardım, üzerine iki kat vernik attım. Gitarın sustaini inanılmaz arttı. Köprü manyetiği dimarzio x2n, sap manyetiği ise dimarzio super distortion ile değişti. Tam bir metal canavarı oldu. İkinci fotoğrafı internetten buldum eski hali öyleydi.

IMG_0477.JPG Jackson-1.jpg

96 yapımı japon Jackson Dr-x gitarımın boyası hafiften kalkmaya başlamıştı. Dükkanın biri boyayı kazımaya ekstrem bir ücret isteyince iş başa düştü, önce güzelce ön taraftaki boyayı çıkardım, üzerine iki kat vernik attım. Gitarın sustaini inanılmaz arttı. Köprü manyetiği dimarzio x2n, sap manyetiği ise dimarzio super distortion ile değişti. Tam bir metal canavarı oldu. İkinci fotoğrafı internetten buldum eski hali öyleydi.

74108 eklentisini görüntüle 74109 eklentisini görüntüle

Yeni hali gercekten cok sik olmus, gule gule kullanin.

74108 eklentisini görüntüle 74109 eklentisini görüntüle

Ben de şunu asayım, Şevketliğim tutmasın :)

nazar%20boncu%C4%9Fu%20plaka%20no%200.jpg

20150128_225855.jpg

bu da bizim kırmızı tuborg. jackson rr1t.

neck manyetiği çıktı, kapakla kapatıldı. bridge manyetiği invaderla değişti. pickguard değişti. tek volume ve sanwa tuşlu killswitch eklendi.

alüminyum laserle işlenmiş kapak ve pickguard www.fretsonthenet.com'dan yaptırıldı. montaj kenan usta, usta sağolsun köprüdeki manyetik halkasını da değiştirmiş. bir tek akort burgularını kilitli sperzellerle değiştirmek kaldı.

Geri