Modifikasyonunu Göster Ey Türkrockçı !

Bayagi hevesle giristim ve sonuctan bayagi memnunum. Biraz daha kurcalamam gerekiyor tabi.

Gitar fender 72'avri Telecaster. Ilk hali boyle(alttaki):
IMG-20151010-WA0002.jpg

Degisenler;
-Fender Wide Range manyetikleri, Gretsch Dynasonic Gold manyetikler ile degistirdim. Ses olarak bayagi bir degisim oldu. Gitarimi degistirmis gibi oldum hatta. En buyuk artisi da, gercekten cok agir wide rangeler cikinca, gitar cok fark edilir derecede hafifledi. Hatta bayagi ortalama agirliktan, hafif gitar kategorisine gecti benim icin. Su anda cok memnunum.

-4 yollu fender switch aldim. Ilk uc pozisyon standard telecaster pozisyonlari. 4. pozisyonda manyetikler seri bagli. Boylece humbucker tepkisi ile calisiyorlar. Bayagi imkan saglayan bir secenek.

-orange drop kapasitorle treble bleed yapildi, ton kapasitoru de orange drop ile degisti. Boylece ayarlar bayagi hassaslasti. Ton potansi kullanilabilir oldu.

-Kablolari cloth kapli kaliteli kablolarla degistirdim. Ses sorunu en buyuk korkumdu. Sifir ses ile kullaniyorum. Bu konuda en buyuk katkinin bu kablolar oldugunu dusunuyorum.

- Pickguard da kisisel zevk nedeniyle, tek katli siyah ile degistirildi. Pickguardi, Erkan Sızarlar cok makul bir fiyata yapti sagolsun. Cok da memnun kaldim. Tam olarak ne anlattiysam o sekilde hazirladi. Ayni zamanda havuzun derinligi yeterli gelmedi manyetiklere. Havuzu da uygun hale getirdi cok temiz bir iscilik ile.

SON HALI:

IMG-20160413-WA0005.jpeg
IMG-20160413-WA0009.jpg

IMG-20160413-WA0011.jpg

Eksikler
Potanslar ve vidalar gold ile degisecek.
Uzun vadede kopru fender hardtail gold bridge, burgular da schaller 70s gold set ile degisecek.

Son düzenleme:
Fender tom delonge modifikasyonum tasarım bana aittir :) Gitarımı tamamen zımparaladıktan sonra cilaladım ve sonrasında lazer kazıma ile şerit işlemini uyguladım daha sonrada kazıdıgım yeri boyayıp vernikledim sizce gitarın pickguard ını siyah ve aksamları gold yapsam mı ne dersiniz ? Ve dip gürültüsü yapmayan ve çok yüksek çıkışlı bi humbucker tavsiyesi alabilirmiyim sizden ?

Dosyalar

• 1469457523709.jpg
    1469457523709.jpg
    108.8 KB · Gösterim: 580
  • DSC_0388.JPG
    DSC_0388.JPG
    97.9 KB · Gösterim: 292
  • DSC_0286.JPG
    DSC_0286.JPG
    96.2 KB · Gösterim: 545
Son düzenleme:
Bir tane de benden olsun bari... En köklü değişiliği yaptığım ve de en çok sevdiğim gitarımı koyayım.
3 yıl kadar önce, Amerika'dan 400$'a alıp getirttiğim, ve üzrinde çok fazla uğraştığım ve para harcadığım gitardır.
Kontürlerini kendime özel olacak şekilde değiştirdim, incelttim, sapını mıncıklamaktan klavyesini bozdum...
Üst kontürünü fazlaca inceltmeyi seçtiğim için orijinalinda olan pirinç tremolo bloğunu bile 1 cm kısaltmak ve yeniden yay deliklerini açmak zorunda kalmıştım.
Yeni klavye ile uğraşmayayım diye Çin'den paddle furmunda sap getirtip uyumlandırmış ve boyamıştım. Ancak, sap istediğim kadar iyi olmadığı için @welmour un kuzeninin 70's japon sapını aldım. (gerçekten çok iyi bir saptı, ancak truss rod başı eski Japonlarda olduğu gibi gövde tarafındaydı. Bu yüzden gövdede uygun yer açıldı, ve gövde kısmi olarak yeniden boyandı. Ardından sap gövdeye uyumlandırıldı...(Oldukça uğraştırdı : sapta delikler vardı, kapatıldı ve 70's Japon 90's Kore gitara oturtuldu.) FR vidalarında sıkıntı vardı, onu değitirdim, ancak 1,5mm kadar kayma var,çalımı etkilemiyor ama melenkolikleri rahatsız edebilir... Köprü taşınırsa düzelir... Açıkçası umurumda bile değil, tonları muhteşem ve çok seviyorum.
Neyse efendim, headstock ve sap da boyandı...Orijinal vintage burgular var üzerinde, turu kısa ama idare ediyor...
Headstock daki string barı yoktu, orijinalini bulamadım. Bauhause'dan saf piriç bir kapı aynası aldım, çekiçle döverek inceltim ve resimdeki gibi keserek vidalarla ayarlı olabilecek şekilde uyumlandırdım. SH4-SH2 manyetik ve ortaya da Eric Clapton DP110 DiMarzio koydum.
Bu arada bolt-on bağlantıyı da doldurarak neck-thru görüntülü set-neck(!) gitar haline getirdim...
Sonuç aşağıdaki gibi... Umarım beğenirsiniz...
(Not : İlk resim gitarın orijinal halidir. Sondan bir önceki resim ise orjinal saplı halidir.
20150729_155533.jpg
westone01.jpg
westone02.jpg
westone05.jpg
westone06.jpg
w5.jpg
)

Dosyalar

• w1.jpg
    w1.jpg
    152 KB · Gösterim: 238
ibanez 170 DX
71697 eklentisini görüntüle
-
71704 eklentisini görüntüle
+
71702 eklentisini görüntüle
=
71703 eklentisini görüntüle

Neler yapıldı ?
*Orta single manyetik bölümü kapatıldı
*Volume potansı elime çaptığı için biraz aşağıya kaydırıldı
Gerisi zaten fotoğraflarda belli oluyor

Eksiklikler
*Satin (mat) vernik (Tung yağı sipariş vermiştim fakat kullanamadığım için sprey mat vernik kullanmaya karar verdim)
*Üst eşik için bölme
Gitar daha tamamlanmadığı için bu şekilde görseller paylaştım, bitince fotoğrafları yüklerim

Bitti :)

20160904_175544.jpg

20160904_175610.jpg
20160904_175624.jpg

Geri