Istanbul Caglayanda Yeni Bir Studyo

Fiyatlar yüksek gibi dursa da aslında istanbul için normal. Saati 30tl olan çoğu stüdyoda klasik davul kitine ek olarak 2. crash ve china oluyor amfiler çeşitsiz oluyor. Burada 2 grubu ağırlayacak stüdyo çıkar bence :D. yolum düştüğünde uğramak isterim. Bas gitar için ekipmanınız nedir acaba?

Cocuklar bir de bence onemli olan su ki, diger studyolarda kucuk seyleri odalara koymazlar bile. ben her muzisyen ile ilgilenip ona ton yapacagim, pedallar verecegim, mikrofonlar koyacagim isterse onune. Studyonun her civisini ben caktim, kaynak yapmayi bile ogrendim bu yuzden. 3m`den yere dustum iskeleden, ne bileyim elimde olan herseyi kattim buraya. Amacim kim gelirse hic bir yerde esi olmayan birseylere erismesi, aradigi tonu bulmasi ve davulun bile amfilendirildigi sahne volumunde cok iyi zaman gecirmesiydi.
Kar amaci gutmedim, elimde olanlari koydum buraya ve onlari bir araya getirmem yillar aldi, ne zenginim, ne bir sponsorum var. tek kisiyim, o yuzden kendi kotu tecrubelerimde yasadiklarimi sizlerin yasamamasi icin elimden geleni yapacagim hep. Lambalari bile ozel secilmistir amfilerin, cryo islem gormus ruby EL34 mesela sahsen diezel`in sahibi peter stapfer`in tavsiyedir, eventide `i ben dahi kullanmayi bilmiyorum sizlerle birlikte kesfederiz diye dusundum hep. Web`de buldugunuz sesleri getirin deneyelim diye hayal ediyorum, laptop o yuzden studyonun ortasinda, kim calar kim gizlice goturur bunu buradan diye dusunmemeye calisiyorum. Hepiniz musizyenler olarak benim kendim icin istedigim seylere ulasmanizi dusundum acikcasi ana fikir olarak. Eger arka arkaya iki randevu yoksa gelsin yorulana kadar calsin insanlar ve her gelenin ayrintilarini kaydedeyim, tonu icin ne yaptigimizi kayit altina alayim diye dusunuyorum. Boyle bir database ilerde cok kiymetli bir hatira dahi olabilir. Ne bileyim, ben patron veya mekan sahibi olmaktansa , bir rack sistemin santral memuru gibi calismak isterim, ton aramak, ornek olmak, birlikte bazi seyleri ogrenmek icin. Ben tek basima olabilirim, ama sommer kablo , lichtenstein uretimi orjinal neutrik konnektorler, bir davulcunun ses ornegini getirdigi bass click sesini kopyalayip kullanmasina izin veren roland`in turkiyeye satmaya bile yanasmadigi roland tm-2, ddrum`in trigger kafasi ile mixer`den tam bir antreman ortami icin istenen tempoda click bile verebilirim sizlere.
Guzel gunler gecirelim hep birlikte umarim.

Fiyatlar yüksek gibi dursa da aslında istanbul için normal. Saati 30tl olan çoğu stüdyoda klasik davul kitine ek olarak 2. crash ve china oluyor amfiler çeşitsiz oluyor. Burada 2 grubu ağırlayacak stüdyo çıkar bence :D. yolum düştüğünde uğramak isterim. Bas gitar için ekipmanınız nedir acaba?
bass gitar icin 15 inch yeni seri , 2 tane yine aluminyum ve bir tiz uniteli hartke kabinler var. L1000 galiba amfimizin de ismi, pre bolumu lambali olan en son seri. kemper`in de bass sesleri mevcut sanirim, eq da pedal olarak mevcut. iyi tonlar geliyor ama cok anlamiyorum basstan

Çok ciddi bir emek ve yatırım var. tebrik ederim. Buradan ticari beklentiniz nedir? Stüdyo işletmek eğlenceli olduğu kadar sancılı da bir süreç. Ben 2 sene kendi stüdyomu işlettim ve kar edebileceğim bir düzlüğe hiç çıkamadım. Kendi cebimden giderleri karşılamak zorunda kaldığım dönemler oldu. Umarım yaşadıklaımı yaşamassınız.

Çok ciddi bir emek ve yatırım var. tebrik ederim. Buradan ticari beklentiniz nedir? Stüdyo işletmek eğlenceli olduğu kadar sancılı da bir süreç. Ben 2 sene kendi stüdyomu işlettim ve kar edebileceğim bir düzlüğe hiç çıkamadım. Kendi cebimden giderleri karşılamak zorunda kaldığım dönemler oldu. Umarım yaşadıklaımı yaşamassınız.
tesekkur ederim iyi dilekleriniz icin, umarim hersey iyi gider.

Bugun Guitar Hero`dan hackerlarin cikarttigi audacity formatindaki kanal kayitlardan ...and justice for all albumunde Lars`in kullandigi kick sesini rolan tm-2 ye kopyalamaya calisacagim. O ses icin gencken nelerimi vermezdim ki. Trigger ile umarim monitorlerden basarili bir sonuc alacagiz.

kemper`in en sinir bozucu yani acilmasinin neredeyse bir pc kadar uzun surmesi herhalde. Preset yonetimi ve browsing axe fx ii`den daha basarili. Axe fx ii`mizde bir sharq feedback destroyer var cok ileri derece distortion`da gercekten sistemi zorlayabiliyor.
Studyonun diger yani hifi hoparlor uretim atolyesi oldugundan guzel bir dinleti sistemimiz de var. Elinizdeki cd`leri getirip burada dinlemeniz de mumkun.
sitesi ise : welcome

Dosyalar

• kempos.jpg
    kempos.jpg
    243.3 KB · Gösterim: 290
  • don5.jpg
    don5.jpg
    196.9 KB · Gösterim: 391
kemper`in en sinir bozucu yani acilmasinin neredeyse bir pc kadar uzun surmesi herhalde. Preset yonetimi ve browsing axe fx ii`den daha basarili. Axe fx ii`mizde bir sharq feedback destroyer var cok ileri derece distortion`da gercekten sistemi zorlayabiliyor.
Studyonun diger yani hifi hoparlor uretim atolyesi oldugundan guzel bir dinleti sistemimiz de var. Elinizdeki cd`leri getirip burada dinlemeniz de mumkun.
sitesi ise : welcome
resimler baska yerde cekildi studyo bu kadar seksi degil...

Studyoda ses seviyesi surekli cok ust duzeyde, o yuzden gelenler ucretsiz kulak tikaclari kullaniyor, bu 3m tikaclardan aldim epeyce.
Bass rig`inin de resmini cektim, LH-1000 imis amfimiz.
Tama tension Watch`a gelince sanirim alet edevat kolleksiyonumuzun en nadide parcalarindan.

Dosyalar

• 3m.jpg
    3m.jpg
    89.9 KB · Gösterim: 207
  • 3m1.jpg
    3m1.jpg
    174.5 KB · Gösterim: 241
  • 3m2.jpg
    3m2.jpg
    124.8 KB · Gösterim: 236
yeni gelen , laney gh100L, beni gercekten cok sasirtti performansi ile. cok kuvvetli ve headroom olarak harika bir amfi.

Dosyalar

• 11822360_947432038653579_5798116823779141562_n.jpg
    11822360_947432038653579_5798116823779141562_n.jpg
    112.4 KB · Gösterim: 229
Geri