Wiring Şeması Sorunsalı

Arkadaşlar proje gitarımı tamamen bitirdim tüm ayarları yaptım sayılır ancak bu devre bağlantı olayı 2 gündür sinirimi bozdu. Biraz yardım almam lazım. Elimde şemalar var. 1 adet dimarzio 1 adet seymour duncan 1 volume ve 3lü switch olarak bağlayacağım. Dimarzio ve seymour arasında tek fark birinde switche kırmızı kablo diğerinde siyah kablo gidiyor. Adam gibi ses gelmiyor jak ı takınca. Kullandığım şemalar ve gitarın durumunu belirten fotolar aşağıda. Bir yardım edin sorunum ne :)
image.jpg

image.jpg

image.jpg

Durum çok karışık :D sinyal kablosuyla ilgili bir sorun olabilir potun ortadaki ekine bağlamayı denesene bana da olmuştu ben öyle çözmüştüm sorunu bide dimarzio ile seymour duncan kablo renkleri farklı
image.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Durum çok karışık :D sinyal kablosuyla ilgili bir sorun olabilir potun ortadaki ekine bağlamayı denesene bana da olmuştu ben öyle çözmüştüm sorunu bide dimarzio ile seymour duncan kablo renkleri farklı
56212 eklentisini görüntüle
Kablo rengi olayını hallettim onlarda sıkıntı yok şuan. Şu ikinci attığım resimde iki tane solder var potun üzerinde. Ben iki bare iki yeşil kablo ve slevee diye geçen jak girişine giden kabloyu topluca lehimledim. Bunun etkisi olabilir mi? Bi de hangi kabloyu ortaya bağlayım anlamadım :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Diagramdaki gösterim ters olmuş :) Kalın demirli olan şase, iki bacaklı olan da manyetiklerden gelen sinyali potansa ileten kablonun bağlanacağı yer.
Hocam neredeyse müzik markete götürüp onlara yaptıracaktım beni masraftan kurtardın çok sağol. Taş gibi oldu sıfır dip gürültüsü. Toprak hattını claw a değil de direk floydun bloğuna yaptım çok daha azaldı dip gürültüsü :)

Geri