Di Marzio Single Görünümlü Tone Zone Manyetik Hakkında Görüşleriniz ?

S

Sercan188

Strat gitarıma köprü manyetiği olarak di marzio tone zone düşünüyorum nasıl bir sound alırım sizce ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Biraz alt düzey esasında jay turser jt300m ben modifiye işine çoktan girdim bile şu an sss fender texas special takılı :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yok şu an sss texas varya köprüdekini çıkarıp tone zone takmak istiyorum

Benim gitarimda humbucker boyutunda olani var. Karakter olarak ne kadar degisir single gorunumlude bilmiyorum ama, humbucker gorunumlu olanin oldukca koyu bi soundu var. Tabii ihlamur govdenin etkisi de yadsinamaz ama baska bi govdeyle de bulussa cok da parlak bi sound vereceğini dusunmuyorum. Geçen gun ise ilk defa texas special deneme sansim oldu. Cok parlak bi soundu vardi. Acikcasi eger single gorumumlu olan karakter olarak humbucker gorunumlu olanla aynı veya yakinsa, texas speciallarla pek de uyumlu olabileceğini dusunmuyorum. Tabii bu islerde dogru/yanlis yoktur. Kulak duyduğunu severse olay kapanir.
Bunlar da benim nacizane goruslerim.

Dusuncem, single gorunumluyle humbucker gorunumlu arasında ciddi sound farki varsa degisir :D
Malesef suan dinleme sansim yok.

Ayrica bence de daha dusuk modelli gitarlar modifiye edilir. Biri gidip EBMM Jp6'ya ust esik/kopru/manyetik modifiyesi yapsa sirket gitari geri alir. Ferrari/LPG muhabbetine döner iş :D

Benim bildiğim alt düzey gitar modifiye edilir. Ama tabi ağaç işçilikte olacak ki değsin.
Alt düzey zaten modifiye edilir jay turser da amerikan menşeili bir marka yabana atılacak değil sx kadar iyi daha önce stock halini kullanmıştım maple tuşeli olanıydı işçilik ağacı clean/distortion tonu oldukça iyiydi fiyatına göre modifiye kaldırır bir gitar bence asıl konu burda tone zone sanırım ikinciel bulursan kaçırma derim her yola gelen bir manyetik overdrive tonları da hoş sağlam bir booster ile güzel gider ama köprüye tone zone takınca diğer manyetiklerin çıkış gücü vs daha düşük kalabilir

Gitarın sustaini çok iyi sadece şu an konfor açısından çok iyi değil izmirde attila tanaydın diye bir luthier var hem manyetik değişimi için hemde action-entonasyon-sap ayarı için.. Zaten yakında amerikan fender alacağım bu sadece içimde bir modifiye hevesi var nedense merak ediyorum , hemde amerikan fender ile uçurum farkmı olacak modifiyeden sonra yoksa yaklaşabilecekmiyim onu göreceğim :)

Dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    208.8 KB · Gösterim: 447
  • image.jpg
    image.jpg
    233.9 KB · Gösterim: 430
  • image.jpg
    image.jpg
    153.3 KB · Gösterim: 227
Köprü dediğin üst köprü mü ? Değiştirebilirim ne kadar tutar tahmini sence fiyat ?

Gitarın sustaini çok iyi sadece şu an konfor açısından çok iyi değil izmirde attila tanaydın diye bir luthier var hem manyetik değişimi için hemde action-entonasyon-sap ayarı için.. Zaten yakında amerikan fender alacağım bu sadece içimde bir modifiye hevesi var nedense merak ediyorum , hemde amerikan fender ile uçurum farkmı olacak modifiyeden sonra yoksa yaklaşabilecekmiyim onu göreceğim :)
Gitar baya tatlı görünüyor :) Maşallah.

Olabilir araştırırım,ben attilla ustayada sorarım teşekkürler HasanB ilgin için :) evet tatlı gerçekten ben sevdim bu gitarı :)

Geri