Gitar Manyetiği Ve Jack Kablosu Sorunu [çözüldü]

'Elektro Gitarlar' forumunda llAnkall tarafından 12 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar gitarımda bir ses sorunu vardı ses kesik kesik geliyordu bununla birlikte sap manyetiğimin üst tarafı yukarda al tarafıda baya alta girmişti bende bundandır diyerek yüksekliği ayarladım şu anda ikiside orantılı ama ses halla kesik kesik geliyor arda bunun sebebi nedir ben jack kablosundan kaynaklandığını seziyorum jack kablosu biraz dandik .

2. Kablodur büyük ihtimal kablonun 2 ucunuda oynat çaşarken belli olur.

llAnkall bunu beğendi.
  3. diabolique

diabolique Forum Yöneticisi

1,414
    790
    2,705
    Ses potuna da dikkat.

llAnkall bunu beğendi.
  4. EVET TAKLIYKEN OYNATIYORUM KABLOYU KENDİ KENDİNE SES ÇIKIYO BÜYÜK İHTİMAL KABLO

5. 4 veya 3 takılıyorum sona getirim öyle söyleyiyim
    Edit : Denedim aynı sorun devam ediyor kabloda sorun var galiba

Son düzenleme: 12 Temmuz 2015
  6. Playing: Ses_005[1].mp3 - picosong Bu Sonradan gelen ses
    Playing: Ses_006[1].mp3 - picosong Kesik Kesik gelen ses Arkadaşlar

Edit : Amfiden uzaklaşınca çınlama gitti ama sesin kesik kesik gelmesine devam ediyor çalışma ortamımda telefon ve bilgisayar bulunmakta . tremolo kolunu dedirince ( Takınca değil )Çınlama sesi gidiyor takıncada gidiyor.

Son düzenleme: 12 Temmuz 2015
  7. Kabloda falan sorun yok akordun kaçmış :D
    Edit: Sonradan gelen ses dediğin şeyin adı da feedback oluyor

llAnkall bunu beğendi.
  8. Çözdüm olayı kardeş bilgisayara yakınlaştırınca gitarı feedback oluyor uzaklaşatırnca olmuyor

9. Sorunumu çözdüm arkadaşlar
    Sesin kesik kesik gelmesinin sebebi jack kablosu kabloyla oynadığımda düzeliyor yeni jack kablosu şart .
    Diğer ses dediğim yani feedback bilgisayardan kaynaklanıyormuş uzaklaşınca gidiyor.
    Not : Akordum bozuk değil kontrolünü yaptım hepsi tamdı

Yorumlarınız için Teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş