Ipad Için Kayıt Uygulaması Tavsiyesi

Merhabalar, şuana kadar hiçbir kayıt tecrübem olmadığını belirtetek başlamak istiyorum. Şuan elimde mevcut ipad air 2 ve apogee jam96k var. Bunları bias ve jamup pro ile kullanmaktayım. Ve ağırlıklı olarak thrash metal, metalcore tonlarında çalıyorum. Bu 2 uygulamayı kullanırken aynı zamanda kayıt almak istiyorum. Ipad için daha önce hiçbir kayıt tecrübem olmadığını da gözönüne alarak kullanımı kolay bir kayıt uygulaması önerir misiniz ?
Şimdiden teşekkür ederim.

Audiobus uygulaması aracılığı ile garageband'den kayıt alabilirsiniz. Audiobus birden fazla uygulamayı iç içe kullanabilmenize olanak sağlıyor, misal jamupdan efekt alıp, biastan amfi seçip, garageband ya da Auria gibi bir DAW programı ile de kayıt yapabilirsiniz.

amfiyi biasda ayarladıktan sonra jamupa aktarabiliyoruz. drive ve loomis eq koyup garagebandin içinde seçiyorum jamupı kayıtı alıyorum. Daha sonra dropboxla telefonuma falan aktarıyorum gerekiyorsa. Audiobus alıcaktım ancak böyle olunca almadım. Avantajı var mı audiobus kullanmanın?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Audiobus uygulaması aracılığı ile garageband'den kayıt alabilirsiniz. Audiobus birden fazla uygulamayı iç içe kullanabilmenize olanak sağlıyor, misal jamupdan efekt alıp, biastan amfi seçip, garageband ya da Auria gibi bir DAW programı ile de kayıt yapabilirsiniz.

yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz uygulama gerçekten çok işlevsel duruyor, ancak birkaç nokta kafama takıldı. Öncelikle yukardaki arkadaşın da dediği gibi garageband ile direk olarak bu işlem gerçekleştirilebiliyor. Ancak auria yada cubasis gibi bir kayıt programı kullanmak istediğimde mi ekstra olarak bu uygulamayı kullanmam gerekir ? Bir diğer sorum garageband, cubasis ve auria yı karşılaştırmak gerekirse benim seviyemde biri için hangi kayıt uygulaması daha kullanışlı olur ? Tek başına garage band işimi görecek midir ? Misal hazır olarak aldığım bir backing track i bu uygulamaya atıp üstüne kayıt alma olanağım mevcut mu ?

Çok soru sordum kusuruma bakmayın. Çok teşekkür ederim

Kayıt için Garageband yeterli, Audiobus ve diğer programlar olayı bir kaç adım daha ileri taşımaya yarıyor, mesela bias içinde bir EQ uygulamasını daha çok seviyorum ama jamup ya da bias fx uygulamasından da kullanmak istediğim bir kaç pedal var diyelim, Audiobus bu uygulamaların bir arada çalışması için avantajlı, Auria veya Cubasis gibi uygulamalar ile elde ettiğiniz tonu biraz daha fazla düzenleme şansınız oluyor, bunlar zaten mix, mastering gibi edit işlemleri için yapılmış programlar, Garageband bu aşamada kısıtlı.

Sadece Bias'dan veya Jamupdan elde ettiğiniz tondan memnunsanız, kayıt için Garageband yeterli olur. Sadece Audiobus alsanız yeterli, bias ve jamupdan dediğim şekilde, iki uygulamadan da istediğiniz pedalları kullanıp tek bir gitar tonu oluışturmak için kullanabilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kayıt için Garageband yeterli, Audiobus ve diğer programlar olayı bir kaç adım daha ileri taşımaya yarıyor, mesela bias içinde bir EQ uygulamasını daha çok seviyorum ama jamup ya da bias fx uygulamasından da kullanmak istediğim bir kaç pedal var diyelim, Audiobus bu uygulamaların bir arada çalışması için avantajlı, Auria veya Cubasis gibi uygulamalar ile elde ettiğiniz tonu biraz daha fazla düzenleme şansınız oluyor, bunlar zaten mix, mastering gibi edit işlemleri için yapılmış programlar, Garageband bu aşamada kısıtlı.

Sadece Bias'dan veya Jamupdan elde ettiğiniz tondan memnunsanız, kayıt için Garageband yeterli olur. Sadece Audiobus alsanız yeterli, bias ve jamupdan dediğim şekilde, iki uygulamadan da istediğiniz pedalları kullanıp tek bir gitar tonu oluışturmak için kullanabilirsiniz.
Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim. Audiobus ve garageband i indirdim dediğiniz gibi gerçekten çok kullanışlı, ve Garagebend kayıt için yeterli ancak, Garageband ile herhangi bir mp3 dosyasını açma gibi bir şansın var mı bunu çözemedim. Örneğin herhangi bir backing track veya bateri altyapısı üzerinde kayıt yapma şansım var mı yoksa illa Garagebend de kandim mi yazmam lazım ?

Audio files bölümünden sürükle bırak yöntemiyle olur ya da pc den itunes hesabınıza girip mp3 yükleyip ipadde import seçeneğiyle de dosyayı itunes hesabınızdan alabilirsiniz. Track kanalının oraya iki kere tıklayınca import diye açılıyordu yanlış hatırlamıyorsam

Geri