Condenser Mikrofon - Ses Kartı Sorunu

B

BayMavi

Merhaba arkadaşlar. Geçtiğimiz günlerde MXL 770 condenser mikrofon ve M-Audio M-Track ses kartı aldım. Ancak mikrofon ve ses kartı bağlantısını sağlayamadım. Aynı sorunu 2 yıl önce bir arkadaş konu olarak açmış, emin olmak istedim. Kabloyu buradaki bir müzik marketinden satın aldım. Condenser a takınca bir tek takarken ses seviyelerini belirten ışıklar bir anlık yanıp sönüyor ondan sonra hiç hareket yok. +48V power düğmesini etkinleştirmeme rağmen. Dinamik mikrofona takınca sorun yok, ses seviyesi hareket ediyor. Fotoğraflarını aşağıya atıyorum iki üründe birinci el, amazon üzerinden satın aldım bizzat ürünlerin mağazalarından. Sorun kabloda mıdır acaba? Farklı bir model falan mı olması gerekiyor, bu işlerden pek anlamıyorum amatörüm henüz. Yardımcı olursanız sevinirim, iyi günler.

ngP2VR.jpg

lyY92E.jpg

VLp65P.jpg

Presonus audiobox usb ile benzer bir problemim olmuştu, konusunu açmıştım hatta burda. Ben ses kartı ile bilgisayar arasındaki kabloyu değiştirdiğimde çözülmüştü sorun. Sanırım kablo bilgisayardan 48v için güç çekemiyordu, problem buydu. M-track kullanmadım emin değilim o yüzden, usbden güç alıyorsa bunu bi deneyebilirsiniz.

Bir ihtimal de, eğer usb kablosunu bilgisayar kasasının ön yüzündeki usb'lere takıyorsanız yeterli güç vermiyor olabilir, aynı durum benim eski pc kasamda da vardı, ön yüzden ses kartımı ve harici diskimi de çalıştırmıyordu, arka girişlerdeki usbye takınca çalışıyordu.

Merhaba arkadaşlar. Geçtiğimiz günlerde MXL 770 condenser mikrofon ve M-Audio M-Track ses kartı aldım. Ancak mikrofon ve ses kartı bağlantısını sağlayamadım. Aynı sorunu 2 yıl önce bir arkadaş konu olarak açmış, emin olmak istedim. Kabloyu buradaki bir müzik marketinden satın aldım. Condenser a takınca bir tek takarken ses seviyelerini belirten ışıklar bir anlık yanıp sönüyor ondan sonra hiç hareket yok. +48V power düğmesini etkinleştirmeme rağmen. Dinamik mikrofona takınca sorun yok, ses seviyesi hareket ediyor. Fotoğraflarını aşağıya atıyorum iki üründe birinci el, amazon üzerinden satın aldım bizzat ürünlerin mağazalarından. Sorun kabloda mıdır acaba? Farklı bir model falan mı olması gerekiyor, bu işlerden pek anlamıyorum amatörüm henüz. Yardımcı olursanız sevinirim, iyi günler.
1)Bilgisyarının usb portlarının sağlam olduğuna emin ol
2)ses kartının usb kablosu sağlam mı kontrol et veya yenisi satın al
3) mikrofonunu başka bir ses kartıyla dene ve sağlam olduğunu kontrol et
bütün bunlarda sorun yoksa ses kartının +48inden şüphelenebilirsin. O zaman TR distribütrü kimse ondan teknik destek almalısın
Kolay gelsin ;)

Muhtemelen kablonuzun içinde 2 kanal kablo var ve 1 ve 3 pinleri birbirine köprü yöntemi ile lehimlendiği için dinamik mikrofon sorunsuz çalışıyor. size içinden bağımsız 3 kanal kablo geçen XLR > XLR kablo lazım. durumu teyit etmek için elinizdeki kablonun uçlarını açıp içindeki kablolama ve lehimleme yapısını bize fotoğraflamanızı rica ediyorum.

Geri