Esp Edwards Les Paul Hk.

Bu model hakkında bilgi verebilecek var mı? Geçenlerde forumda bir konuda gördüm, baya hoşuma gitti. Bu Edwards, ESP bünyesinde ayrı bir marka mı (LTD gibi) ? Yoksa ESP'nin bir modeli mi? Gitar orjinal Les Paul tonlarında bir gitar mı yoksa biraz daha sert tonlara mı sahip? (ESP olunca böyle düşündüm açıkçası) Bir de 1 modeli mi var bu LP'nin yoksa farklı modelleri var mı, varsa farkları neler?
Ishibashi diye bir sitede (yine forumdaki konuda bahsi geçmişti) çok ucuza -vergisiz 1000 tl civarı- vardı bu model. Fiyat çok cazip geldi, elimdeki Cort CR Custom'la bir sorunum yok ama sırf bu gitar için satabilirim :) Bu siteden alışveriş hakkında da bilgisi olan arkadaşları bekliyorum :)
İyi forumlar..

Edwards'ın bir çok modeli bulunmakta. Kalite olarak da şöyle benim gözümde.
ESP > Edwards > LTD.
ESP ile Edwards arasına E-II koyabiliriz.
Ama ikinci el piyasası @srv975 'nin de dediği gibi yok. Aylardır sahibinden üzerinde bir adet Edwards LP duruyordu hatta. Eğer ki alacaksan, kullanmak için al. Yoksa "biraz kullanayım, satarım" diyorsan o iş zor. Şu an elindeki Cort LP Custom'ı satışa koysan daha çabuk satılır öyle diyeyim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Edwards'ın bir çok modeli bulunmakta. Kalite olarak da şöyle benim gözümde.
ESP > Edwards > LTD.
ESP ile Edwards arasına E-II koyabiliriz.
Ama ikinci el piyasası @srv975 'nin de dediği gibi yok. Aylardır sahibinden üzerinde bir adet Edwards LP duruyordu hatta. Eğer ki alacaksan, kullanmak için al. Yoksa "biraz kullanayım, satarım" diyorsan o iş zor. Şu an elindeki Cort LP Custom'ı satışa koysan daha çabuk satılır öyle diyeyim.
Alabilirsem çok uzun süre kullanırım zaten hocam. E-II zaten üst model bir gitar hocam. Gibson'larla falan karşılaştırabilir misiniz, Gibson'ın hangi modeliyle yarışabilir mesela?
Edwards Les Paul govde kalinligi full thickness bu arada.
Kusura bakmayın bilmediğimden soruyorum Full Thickness nedir?

Yeterince tüyo almadın mı diğer başlıkta eeey @frknkzlyl :D
Bence cevap için gavur sitelerini de deş. Oralarda Japon LP'ler üzerine sağlam bilgiler var ;)
Biraz daha ayrıntılı bilgi istiyorum abi :) Gitarla ilgili, siteyle ilgili, tecrübeler falan :)

Full thickness: govde kalinligi gibson gibi, ESP'nin ince modelleri gibi degil. Dolayisiyla biraz daha agir.
Heh işte tam benim istediğim gibi :D Benim Cort da ince kasa sanırım, Gibsonları görünce fotoğrafta öyle görünüyodur falan diyodum ama öyleymiş demek ki :D Teşekkür ederim :)

Ben geçen sene @nurialcho (Gökhan) dan almıştım. Konserde kullandım, düşük volüm, yüksek volüm, kayıt vs. gitarla yapılabilecek herşeyi yaptım. Kesinlikle fiyatının çok üstünde fiyatları bile hakeden bir gitar. İki yıldır çok severek kullanıyorum. Herşeyiyle kaliteli bir gitar, ağacından, elektroniğine, manyetiklerinden işçiliğine 10/10 veririm.

özellikler
gövde ve klavye maun,
klavye abanoz 22 perde
RADIUS 305R
SCALE 628mm
NUT Bone (43mm)
JOINT Set-neck
kulaklar GOTOH SG301-04
köprü Old Type Tune-Matic & GOTOH GE101Z
manyetikler (Neck) Seymour Duncan SH-1n, SH-6n(JS)
(Bridge) Seymour Duncan SH-4, SH-6b(JS)

Elimin en çok gittiği ve en sevdiğim gitarlarımdan biri oldu.

Gördüğünüz yerde acımayın, affetmeyin satın alın.

ESP | EDWARDS | E-LP-105CD

temsili bir resim koyuyorum.

LesPaulCustom.jpg~original.jpg

Bir de kayıt, ama gitar gerçekten çok yönlü bir gitar, özellikle efekte vs. iyi geliyor

Geri