Hoş Tasarımlı Ekipmanlar

İçimde bir strat aşkı başladı durduramıyorum...
guitarcenter_1184193952370319007_53098254.jpg

Lespaul vb. gitarlara oranla vida yığınıdır ama strat'ın yeri ayrı :D
Valla ilk ve tek strat deneyimim ilk gitarımdı. Dandik bir marka. Ama o zamanlar onun strat olduğunu bile bilmiyordum. :D Daha yeniydim forum vs. de takılmayınca hiçbir şey bilmiyordum. Ama özellikle şu birkaç mesaj geridekileri falan da görünce aşık olmamak elde değil...
@yeahbeybi tele de çok severim de şimdilik imkanlar bir gitar almaya zorlayınca... Gerçi telelerin de headstocku pek hoşuma gitmiyor ama yine de severim. :)
Ama relic olayını sevmedim, sevemeyeceğim. :D

Şu telelerin headstocklarını ve fenderin stratlardaki 70s large headstocklarını bir türlü sevemedim. Nefret ediyorum desem yeridir :D suhrlarınkini de sevmiyodum önceden nedense bilmiyorum ama şuan ağzımın suları akarak bakıyorum :/

Bu da bizim tasarladığımız bir tele ikinci bir gitar olsun istemiştim elde ki bir çok parçayı değerlendirip kullandık cila atılmadı ağacın deseni güzel diye sadece bir kat koyu toz boya sürüldü maun gövde gibson humbucker'a single manyetik eşlik ediyor ton ölçüsü gayet geniş oldu bizler bile beklemiyorduk bilen bir arkadaşımla yaptık gitarın her evresin de heycan içindeydim bittiğin de elime alıp çaldığım da çoğu usa gitardan alamayacağım tonlar duyunca daha da bir aşık oldum göz bebeğim oldu fender'im ikinci plana geçti bu yavru yüzünden. :)

Bu da bizim tasarladığımız bir tele ikinci bir gitar olsun istemiştim elde ki bir çok parçayı değerlendirip kullandık cila atılmadı ağacın deseni güzel diye sadece bir kat koyu toz boya sürüldü maun gövde gibson humbucker'a single manyetik eşlik ediyor ton ölçüsü gayet geniş oldu bizler bile beklemiyorduk bilen bir arkadaşımla yaptık gitarın her evresin de heycan içindeydim bittiğin de elime alıp çaldığım da çoğu usa gitardan alamayacağım tonlar duyunca daha da bir aşık oldum göz bebeğim oldu fender'im ikinci plana geçti bu yavru yüzünden. :)

"Hoş gitar ama gözüme ters felen bir şey var" diyordum, pickguard! O pg hiç olmamış bence.

Heh işte fender abiye söylesek de şöyle strat headstocklu tele falan yapsa ya. :D
Hakan abiye de katılıyorum değişik bir tasarım olmuş ama tam olmamış sanki pickguard. :)

"Hoş gitar ama gözüme ters felen bir şey var" diyordum, pickguard! O pg hiç olmamış bence.

@Cibsın Lö Pol

Aslında standart tele pickguard'ı yapmayı düşündük fakat diğer tele'lerden bir farkı olmalı dedik biraz daha asi biraz daha hırçın olsun istedik çoğu gören insan pickguard'ı farklı buldu ve beğendiler ilk başta benim de gözüme batmıştı fakat sanırım alıştım daha da güzel geliyor :D Gary Moore tonların da inanılmaz yakışıyor bu arada :p

Geri