Hoş Tasarımlı Ekipmanlar

@yeahbeybi goruyorum,ve arttiriyorum..
images (42).jpg

@Cibsın Lö Pol ben de ilk basta goldtop bir les paul hayaliyle basladim yola. O zaman sorsan, dunyanin en igrenc gitari telecasterdi). Alanlara zevksiz gozuyle bakiyordum. Epiphone lp ultran sonra bir strat hevesi sardi ve ilk stratimi aldim. Halen tele dusmanligim devam ediyordu, ama seslerine bayildigimdab cok dile getirmiyordum. Sesini hatirliyorum ilk stratimin halen, gercekten kotu bir gitardi fakat bakmaya doyamiyordum. Sonra 52 telecaster kullanan bir youtuber ile telelere merak saldim. Nasil oldu gercekten anlamadim fakat, hic sevmememe ragmen, resmen o kadar cekici gelmeye basladilar ki, bir anda strati satip(o ara fender stratlarin satilma suresi,ilan acildiktan sonra 6 saatti :D) bir baja telecaster ile eve dondum. Tek sorun headstocktu. 6 ay icinde ise strat headstocklarindan daha cok sever oldum. Ses olarak zaten kimsenin diyecek bir seyi yoktur sanirim :D.
Tasarim olarak su an sorsan bir telecasteri sanat eseri gibi anlatirim. Senin de, forumdan takip ettigim kadariyla asamalar benim gibi gidiyor, ondan yazayim dedim :D.

@WayTooBaD teleyi gorunce David Bowie geldi aklima nedense. Guzel bir claptonin strati misali calisma ile, pickguard bayagi kotarabilir aslinda, bos zamanda ugrasmalik.

@Cibsın Lö Pol ben de ilk basta goldtop bir les paul hayaliyle basladim yola. O zaman sorsan, dunyanin en igrenc gitari telecasterdi). Alanlara zevksiz gozuyle bakiyordum. Epiphone lp ultran sonra bir strat hevesi sardi ve ilk stratimi aldim. Halen tele dusmanligim devam ediyordu, ama seslerine bayildigimdab cok dile getirmiyordum. Sesini hatirliyorum ilk stratimin halen, gercekten kotu bir gitardi fakat bakmaya doyamiyordum. Sonra 52 telecaster kullanan bir youtuber ile telelere merak saldim. Nasil oldu gercekten anlamadim fakat, hic sevmememe ragmen, resmen o kadar cekici gelmeye basladilar ki, bir anda strati satip(o ara fender stratlarin satilma suresi,ilan acildiktan sonra 6 saatti :D) bir baja telecaster ile eve dondum. Tek sorun headstocktu. 6 ay icinde ise strat headstocklarindan daha cok sever oldum. Ses olarak zaten kimsenin diyecek bir seyi yoktur sanirim :D.
Tasarim olarak su an sorsan bir telecasteri sanat eseri gibi anlatirim. Senin de, forumdan takip ettigim kadariyla asamalar benim gibi gidiyor, ondan yazayim dedim :D.
Ahaha :D Goldtop demişken hala sevemiyorum şu Goldtop LPleri ya, neyse. :D Ama onun dışında anlattıkların baya aynı valla benim de sonum tele mi olacak :eek: Gerçi Teleleri en baştan beri sevmişimdir, tabii bu en baş dediğim daha kasa tiplerini bile bilmiyorken, hani Tele görsem hoş gitar derdim yani o şekilde. :D Ama Stratı bir türlü sevemedim elektro gitara ilk başladığımda, ilk elektro gitarım da dediğim gibi Strat'tı ama sırf renginden dolayı almıştım. :D Kapıdan girdim ben bunu istiyorum dedim aldım çıktım. :ROFLMAO: Sonra sevdiğim gitaristler (tabii ki Slash ile alakası yok :cautious:) gruplar falan derken inanılmaz bir Les Paul aşkı doğdu, son 1 yıldır falan da stratlar hem sesiyle (bir şeyler öğrendikçe, dinledikçe..) hem de görüntüsüyle inanılmaz hoşuma gidiyor. Ama Les Paul'ü satacak kadar değil henüz. :love: Gerçi düşünüyorum da Strat, Tele(headstock hariç :p), Superstrat, Explorer falan hepsini sevmeye başladım son zamanlarda. :D

@yeahbeybi goruyorum,ve arttiriyorum..
71985 eklentisini görüntüle

@WayTooBaD teleyi gorunce David Bowie geldi aklima nedense. Guzel bir claptonin strati misali calisma ile, pickguard bayagi kotarabilir aslinda, bos zamanda ugrasmalik.

bah o guzelmis
ne ki gretsch mi
ben sadece fender calisiyorum arkadas oyle bir prensibim var!

sol gözümden ense köküme doğru ufak bir sancı oluştu:D Asım abilik çok iddaalı bir renk
asım abi biraz mokunu çıkarıyor pembenin. pembe soloist ve sarı kv hayalim var.

16171-desktop.jpg

bu gitarda baya hoş ciddi ciddi almayı düşündüm bir ara. limited run, ancak tekrar tekrar makul fiyatla düşüyor ebay'e. şu an bile ebayde olabilir. niye sürekli alınıp satılıyor anlamadım.

Jackson USA Custom Shop JCS Special Limited Edition Soloist SL1 Bombshelle | Reverb

asım abi biraz mokunu çıkarıyor pembenin. pembe soloist ve sarı kv hayalim var.

16171-desktop.jpg

bu gitarda baya hoş ciddi ciddi almayı düşündüm bir ara. limited run, ancak tekrar tekrar makul fiyatla düşüyor ebay'e. şu an bile ebayde olabilir. niye sürekli alınıp satılıyor anlamadım.

Jackson USA Custom Shop JCS Special Limited Edition Soloist SL1 Bombshelle | Reverb

Kötü veya beğenmedim anlamı çıkmasın, o pembe soloist tam 80'ler modu güzel renk, Asım abiye de sevgi saygı sonsuzdur bu arada :)

Çalımları ne derece rahattır bilemeyeceğim ama steampunk gitar ve ekipmanlar hep gözüme hoş gelmiştir benim.

Mark Dalzell
a291mz.jpg

Thunder Eagle
thunder-eagle-guitars.jpg

thunder-eagle-guitars-2.jpg

Abney Park
abney-park.jpg

Jake Von Slatt
jake-von-slatt.jpg

Molly Friederich
molly-friederich.jpg

Steve Brook