Elektro Gitarı Uzun Süre Muhafaza Etmek

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda buchosss tarafından 17 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

 1. Uzun süre bazı nedenlerden dolayı gitar çalamıyacağım için gitarımı nasıl en iyi şekilde muhafaza ederim tam anlamıyla bilmiyorum arkadaşlar :) . Teller zaten eskimişti yeni takım tel almıştım çalamayacağım için takmadım tellerini , eski telleri çıkardım komple , gitar çantasına koydum gitarı normal oda sıcaklığında odamın içinde muhafaza ediyorum . Yağtığım yöntemde bir sorun var mı ya da başka bir şeyler öneririmisiniz :)

  Ayriyetten herkese hayırlı bayramlar :)
   
 2. Telleri gevşetmek lazım. Hardcase çok iyi olur.
   
 3. telleri tamamen gevşetmeyin diyorlar sap backbow yapabilirmiş zamanla, 1 tam nota gevşetip saklaman yeterli olur diye düşünüyorum
   
  antijen bunu beğendi.
 4. bolca silika jel uygun olabilir
   
 5. Yani teller üzerinde dursun ve aynen çok da gevşek olmasın. Gerçi ben hiç gevşetmeden saklamıştım askerdeyken ama gitar Amerikan Strattı belki de kaliteli ağaçtan ya da şanstan bir şey olmadı. Ama küçük poşette nem tutucular var. Çantaya bir tane de ondan koymakta fayda var.
   
 6. tel konusunda katılıyorum, ben de uzun süre çalmayacaksam hafif gevşetirim. sıcak havalarda sıkıntı yok salıyor da soğuk havalarda fazla gerebilir.
   
 7. Telleri çıkartmışınız zaten. Silica jel koyun çantaya. Geri kullanmadan önce sap ayarı yapın.
   
  antijen bunu beğendi.
 8. Telleri komple çıkardım , takmadım yeni telleri eski telleride çıkardım gitar şuan telsiz . Bir sorun olmaz sanırım .
   
 9. Bahsettiğiniz şey şu bazı eşyaların içinde oluyor gelirken , nem tutucu değil mi ?
   
 10. evet aynen
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş