2500 Tl Seviyesinde Hangi Gitarı Alırdınız?

'Elektro Gitarlar' forumunda welmour tarafından 17 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. welmour

welmour

552
    1,108
    9,006
    Selamlar arkadaşlar. 2500(+-100,200) tl civarına ikinci gitarımı almayı düşünüyorum. Aklımda Gibson Flying V ile Charvel so cal 1 HH modelleri var. Maksat diger modellerden haberdar olmak amaçlı böyle bir konu açayım dedim. Siz olsaniz bu fiyata hangi marka ve modeli alırdınız ve neden? Bir de charvel so cal kullanan var ise tecrubelerini aktarabilirse sevinirim.

2. Valla çok yardımcı olamayacağım ama siz olsanız kısmına yazayım ben de, ben olsam ESP Eclipse II alırdım :)

3. welmour

welmour

552
    1,108
    9,006
    Esp eclipse 2 sanırım 3500 tl civarında ikinci el ben de düşündüm onu fakat biraz üzerinde butcenin. Bu arada sıfır ikinci el farketmez maksat fikir toplamak

4. Amfiniz var mı ?

5. welmour

welmour

552
    1,108
    9,006
    Amfim var benim amacım sadece size bu para verilse hangi tarz için ne alırdınız ve neden alırdınız amfi olarak el yapımı bir amfi kullanıyorum lambalı.

6. Bu konular çok konuşuldu. Araştırın lütfen.

7. Sg olabilir. 61 reissueler o fiyat civarında sanırım ikinci elde.
    Meksika charvellere o kadar para vermem ben olsam, flying v de rahatsız geliyor bana.

8. 3 Temmuzda üye olup,bu konular çok konuşuldu araştırın lütfen anlamlı bir mesaj olmuş. :) tebrik ederim.

9. American standard strat. Satarken de zarar etmezsin.

10. GDV'dan mı :) oradaki geleneği buraya taşıdık demek

11. H-S-S bir fender alınır.

12. Haha. Gülerim size sadece. Buraya yeni üye oldum doğrudur fakat ekipman bilgim haddinden fazladır. Ayrıca yeni üye olmam forumu uzun süredir takip etmediğim anlamına gelmiyor.
    Edit: Yüzlerce kere bu konuları konuşup üstüne yeni bir konu açmak daha anlamlı sanırım bu forumda.

13. welmour

welmour

552
    1,108
    9,006
    Hocam bu kadar büyütecek birşey yok. Bin bilsen de bir bilene danisacaksin demişler. Maksat muhabbet olsun kimin hangi gitarı beğendigini ve sebeplerini konuşalım aydinlanalim diye açtım konuyu. Bilginiz çok üst düzey olabilir dahi olabilirsiniz bilemeyiz ama yardım edip fikir belirtmeyecekseniz gerginlik yaratmak için mesaj yazmaya gerçekten gerek yok. Sizin gibi engin bilgiye sahip birinin yapacağı yorum belki hepimize birşeyler katabilirdi.

heitorvillalobos ve Mustafa İLKER bunu beğendi.
  14. 61 sg'ler 3500 civarına gidiyorlarmış.
    H/s/h bir g&l vardı makina'da, o da güzel bir seçenek olabilir.
    Usa standart fenderler de yine söylenmiş, değerlerini güzel korurlar başlarına iş gelmedikçe.

15. Jackson yada dean marka , les paul köprülü (o köprü tipinin adını bilmiyorum ne yazık ki fakat çok rahat geliyor) v yasa explorer/kelly kasa bir elektro gitar bakılabilir. Hem ton hem rahatlık hem görsellik olarak çok güzel olur bence. Yanına da peavey 6505 oldu mu tadından yenmez.

16. Yok, yanlış anlaşılmışım. Dahi ya da çok büyük bir bilgin demiyorum kendime. Zaten forumda çok daha büyük abilerimiz var. Kendime karşı bir küçümseme hissetim ve bir cevap yazdım sadece.

17. peki aynen devam o zaman ,farklı başlıklarda da tekrar eden konular olursa uyarınızı yapıp çekilirsiniz.İmzanıza da ''ekipman bilgim oldukça fazladır'' diye belirtirseniz,foruma daha da yardımcı olabilirsiniz.İyi forumlar. :)

18. Üstüne biraz daha ekleyip gibby sg standard al bence

Bu Sayfayı Paylaş