cort KX-1 nası bi gitar?

Cort Zenox 44 kullanıyorum ben de KX kullanmadım ama Gitarım oldukça tatmin edici ve sert tonları var tech 21 gt2 ile kullanıyorum...

Zenox 44 ayrıca Les paul kasa olduğundan Les paul gitarları seviyorsan hoşuna gidebilir.
cortlar genel olarak çok rahat ve fiyat performans oranı üst seviye gitarlar

Cort gitar alacaksan ;İstanbul Kadıköy STAGE müzikten almanı tavsiye ederim.Kx1 güzel bir gitar ama manyetiklerde hiperaktivite var.Hiperaktivite lafını ben uydurdum ,distortion açıkken yüksek seste solo atarsan ne dediğimi anlarsın.Roland cube 30 amfi ve kx1 ile çok güzel tonlar alabilirsin çalarken hayran kalıyorum.

Gitaral.Com'daki hatalar

Arkadaşlar merhaba,

Web sitemiz test yayınındayken Google tarafından indexlendiği için birtakım yanlışlıklar düzeltilene kadar bazı kullanıcılar tarafından tespit edilmiş oldu.

Olmamasını isterdik elbette fakat her doğumun bazı sancıları oluyor. Web sitemizdeki ürünlerin fiyatlarını inceleyen sağdulu kullanıcılar, kimseyi 'kazıklamak' gibi bir düşüncemiz olmadığını rahatlıkla fark edecektir. Bu konuda söyleyeceğim tek şey, kişi karşısındakini kendince bilirmiş olacaktır.

Aksaklıklardan dolayı özür diler, sitemizin hâlâ test yayınında olduğunu hatırlatırım

Selamlar.

Emre İnanç

svaltio ,ben kx1 kullanıyorum...kendi manyetiklerinin tonu oldukça güzeldi ama dip gürültüsü vardı çokca...sonra emg 81-85 taktırdım ve ses olarak yeterince tatmin edici hale geldi...sana şöyle söyliyeyim,piyasada markası var diye 2000 dolara satılan gitarlardan hiçbir farkı yok gitarın böyle...

abi geçen sene floyd rose falan nedir bilmeden bi gazla evl-k4 aldım. aldıktan bir iki ay sonra jeton düştü tabi.) onun için sabit köprülü bu gitara gözü dikmiş durumdayım. dediğin gibi emg'leri de takınca hoş olur. manyetikleri 81-85 demişsin. mesela 85-85 şeklinde de olabilirmi bu sıra ? veya HZ-81 gibi ?

Svaltio, abi 85-85 olur ama hz-81 olmaz sanıyorum çünkü biri pasif biri aktif manyetik...ama bence en güzeli 81-60 olur ben de 60 takıcam...ritm için 60 en iyisi galiba...emg nin sitesinde öle yazıyordu hatırladığım...

kx1 ben de kullanıyorum ve açıkça çok memnunum.. Hardcore için biçilmiş kaftan diyebilirim ama solo düşünüyorsan biraz zayıf kalabiliyor.. Üzerindeki manyetikler gayet iyi tok bir ses veriyor bi çok kii beğenmez ama hardcore dinleyenlerin hoşuna gidecek bir ton.. Coil tap kullanarak da enteresan sesler alabiliyorsun paran varsa al piman olmazsın..

ycg demiş ki:
Svaltio, abi 85-85 olur ama hz-81 olmaz sanıyorum çünkü biri pasif biri aktif manyetik...ama bence en güzeli 81-60 olur ben de 60 takıcam...ritm için 60 en iyisi galiba...emg nin sitesinde öle yazıyordu hatırladığım...

sağol dostum bilgiler için.ben şu aktif-pasif olayını biraz okuyayım..

loco demiş ki:
kx1 ben de kullanıyorum ve açıkça çok memnunum.. Hardcore için biçilmiş kaftan diyebilirim ama solo düşünüyorsan biraz zayıf kalabiliyor.. Üzerindeki manyetikler gayet iyi tok bir ses veriyor bi çok kii beğenmez ama hardcore dinleyenlerin hoşuna gidecek bir ton.. Coil tap kullanarak da enteresan sesler alabiliyorsun paran varsa al piman olmazsın..

bendeki evlk4'ü satınca almayı düşünüyorum.daha çok thrash&death çalıyorum. aldıktan sonra bi süre üzerindeki manyetiklerle idare ederim zaten..duruma göre emg'lerle değiştirebilirim.

ycg demiş ki:
svaltio ,ben kx1 kullanıyorum...kendi manyetiklerinin tonu oldukça güzeldi ama dip gürültüsü vardı çokca...sonra emg 81-85 taktırdım ve ses olarak yeterince tatmin edici hale geldi...sana şöyle söyliyeyim,piyasada markası var diye 2000 dolara satılan gitarlardan hiçbir farkı yok gitarın böyle...

Siyah kx1 e emg 81 85 60 89 vs siyah kapalı manyetik takılmış fotoğraf var mı?Emg manyetiklerin manyetik yuvasını dolduran dikdörtgen şeklindeki manyetiklerini seviyorum.Gelgelelim ekipman sağlam olmayınca insanın hevesini yarıda bırakan bir gürültüyle karşılaşma durumu varmış.

Birde cort gitarların perde erime , kararma sorunu çok oluyormuş.Kararma olayı bende de var koruyucu tarzı bir krem almıştım onu sürüp silince parlıyor .Özellikle 12 . perde civarnda çok bend yapmaktayım ve şiddetle tırsıyorum.Fretlerin yumuşak yapılma sebebi de sanırım tellerin erimemesi içinmiş. "saçma" Perde eriyeceğine tel erisin.

Geri