Single görünümlü humbuckerlar

Arkadaşlar tam karar verdim Amerika'dan bridge için hot rails getirtiyordum adamların stoklarında kalmamış maalesef Amerika'dan onu alamıyorum :( şimdi Ankara'da hot rails baya bir el yakıyor(125$) acaba alternatif ne tavsiye edersiniz aklımda tone zone s(105$) var ne dersiniz?bu arada gitarım meksika fender strat ve tarz olarak da hardrock yapıyorum
iyi günler

dimarzio chopper kullanmıştım gerçekten çok iyidi. Çıkış gücede yüksek bir manyetik. tavsiye ederim, bence bir araştır. 80 dolar civarına bulabilirsin zannediyorum.

hot rails alacam bende yakinda.fender strat ile hard rock yapacaksan bence en iyisi hot rails.zaten iron maiden strattada kullaniliyo.ses orneklerini filan dinledim epey bi arastirdim gercekten ideal.bende alacam ayni sorun bendede var bridge icin bulamadim :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
newzat demiş ki:
bu set hakkında hiç bilgim yok nedir acaba?yani single mı?yoksa single görünümlü humbucker mi?ses rengi nedir ben hardrock yapıyorum ama her harza uygunmudur bu emg sa?aktifmidir pasifmidir?bide fiyatı hakkında bir bilginiz var mı acaba?
biraz çok soru sordum sanırım :D cevaplayabilirseniz çok aydınlanmış olurum
iyi günler

merhaba, geçenlerde meksika stratımım manyetiklerini köprüye tone zone s sapa chopper gelecek şekilde değiştirdim.

sap için esasen hot rails düşünüyodum ama ankarada sadece kıvılcımda olduğu (aynı zamanda tr distribütörü duncan ve dimarzionun) ve onlar da 2-3 hafta "en erken" dedikleri için vazgeçtim tabi 2 manyetik için vereceğim fazladan 40 dolar da cabasıydı.

nası bi amfi ve setup kullanıyosun bilmiyorum ama bana kalırsa tone zone s hard rock için "ideal" bi manyetik değil, bir kere bas-mid karakterli, ben, gitarım da amfim de tiz karakterli olduğundan, manyetikler zaten çöp olduğundan, yüksek output ve geniş mid range istediğim için seçtim ve dediğim gibi sana tavsiye etmem.

sanırım senin için (dimarziolar ve single görünümlü humbuckerlar arasından) en uygunu "super distortion s" olur. bana kalırsa meksika stratların üretimlerinde bi standart yok o yüzden gitarın benimkinden biraz daha farklı olabilir ama eğer hard rock yapıyor olsaydım herhalde başka bir dimarzio seçmezdim. ayrıca s. distortionın f-spaced olan humbuckerı da var. (o da 105$)

şu ana kadar bahsettiğim manyetiklerin hepsi 4 yönlü bağlantıya sahip, istersen push pull olayı da ekletebilirsin.

@ leonjohancool: chopperı cidden köprüde mi kullandın?
biraz bahsetsene?

Sanmıyorum o kadar pahalı bir set ise ben gene normal bir single görünümlü humbucker'e odaklanayım o zaman köprü pozisyonu için :) şu anda Ankara'da bulabileceğim manyetik çok az :( sadece kıvılcım'da var yanlış bilmiyorsam

Merhabalar,
Usa strat kullanıyorum ve köprü pozisyonunda hot rails takılı. Clean tonlarda hafif kirli ve bas karakterli bir manyetik. Drive tonları cayır cayır :) gt2-ge-7 ile mükemmel tonlar yakalıyorum kesinlikle tavsiye ederim. Bir arkadaşım cool rails kullanıyor ve o da gayet güzel düşünebilirsin. Şimdi neck pozisyonuna little59 düşünüyorum. Aslında çok memnunum ama kaşıntı tuttu sanırım :) Bu arada alım-satım'a ilan verdin mi bilmiyorum ama bir dene bakalım şansını ben geçen sene ikinci el bulmuştum... Kolay gelsin ;)

@sertsessiz: evet köprüde kullandım yani asıl kullanılması için dizayn edildiği yerde ;) Bi çok kişi neckte kullanıyor bu manyetiği çünkü neck içinde piyasadaki single görünümlü humbucker manyetikler arasında en uygunu bu manyetik. Ses çıkışı gerçekten çok yüksek ve aynı zamanda gain'i yüksek tarzlarda gerçekten ideal... Şu anda single manyetiğe sahip bi gitarım yok ama olsa bu manyetik olurdu üzerinde. Aynı zamanda harmonikleride çok iyi yani gerçekten çok duyarlı bir manyetik olur kendisi. Pasiftir fakat emg hz serisi gibi aktif manyetikleri aratmamaktadır...

ben de aynı şeyi araştırıyorum 2 haftadır falan hala karar veremdim aynı tarzla ilgileniyorum ama sololarda necke bişey mi alsamda düşünüyorum yüksek çıkışlı bişey mi alsam sjbj-1 kullanmış bir çok kişi yabancı forumlarda arştırdım fender vintage lerin jb jr li videoları falan youtube da da var bi bak kesin kararını verdikten sonra da haber ver:) ben hala kararsızım strat taklidi bi gitarım var mexico alabilirim şimdilerde ya da sene sonunda amerikan deluxe falan bişeyler düşünüyorum ama bu gitarımı da kullanmak istiyorum serçeye mercedes motoru geyiğini deniycem :D

Dimarzio.com'dan alıntıdır:
"Tech Talk: Excellent choice to fatten tone and increase power of Strat bridge position."

buna göre cidden de köprü için düşünebilirsin chopper'ı. ben de ilerde mid için düşünürüm belki.

vilekrueger demiş ki:
http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=2845470

tesadüf oldu senin başlıkla beraber gördüm ilanı.. :) avcılardaymış satan arkadaş sanırım, istersen almanada yardımcı olurum..
Dostum ilgin için çok teşekkür ederim şimdi senin yazını görünce arkadaşı aradım konuştuk manyetiği siyahmış maalesef benim gitarım sunburst,beyaz pickguard beyaz manyetikler siyah manyetik çok yabancı,emanet durur ve bence görüntüsünü biraz bozar onun için ilk etapta mümkün olursa beyaz bir manyetik bulmaya çalışıcam
teşekkürler

Geri